خبر یزد
بازگشت 30 مددجوی محکوم مالی به آغوش خانواده
شنبه 1 خرداد 1400 - 17:21:50
خبر یزد -

خبر یزد


به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد، سید مسعود عظیمی، مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد، گفت: از ابتدای امسال تا کنون تعداد 30 مددجوی محکوم مالی جرائم غیر عمد از زندان‌های استان آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.
او افزود: کل مبلغ بدهی این مددجویان 203 میلیارد ریال بوده که معادل 173 میلیارد ریال از آن از سوی کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان از شکات گذشت رضایتمندانه اخذ شده و با پرداخت مبلغ 30 میلیارد ریال زمینه آزادی این 30 محکوم مالی از زندان‌های استان فراهم شده است.
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد بیان کرد: از این تعداد آزادی تعداد پنج مددجو با انجام مشاوره و اصلاح ذات البین از سوی مددکاران این ستاد و تعداد 25 مددجو با پرداخت از منابع، شامل کمک‌های خیرین و نیکوکاران نوع دوست و تسهیلات بانک‌های عامل از زندان آزاد شده اند.
او بیان کرد: از این تعداد آزاد شده 17 مددجو مربوط به محکومین مالی، شش مددجو محکوم مهریه، شش مددجو محوم نفقه و یک مددجو محکوم پرداخت به دیه بودنده اند.
عظیمی ضمن تقدیر از خیرین و نیکوکاران استان یزد به دلیل کمک به ستاد دیه استان در ایام ماه مبارک رمضان گفت: در سال جدید با توجه به این موضوع که امکان برگزاری جشن‌های گلریزان به صورت حضوری مقدور نبوده و ستاد دیه استان یزد اقدام به برگزاری جشن‌های گلریزان به صورت اینترنتی و مجازی و همینطور ساخت برنامه تلویزیونی ماه مهربانی و پخش آن همه روزه از طریق شبکه استانی یزد نمود که مبلغ 23 میلیارد و 240 میلیون ریال از سوی نیکوکاران، به حساب ستاد دیه استان واریز شده است.
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان افزود: هم اکنون تعداد 83 محکوم مالی در زندان‌های استان به سر می برند که چشم انتظار کمک نیکوکاران و خیرین استان هستند.
انتهای پیام/ع

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/192743/بازگشت-30-مددجوی-محکوم-مالی-به-آغوش-خانواده
بستن   چاپ