خبر یزد
نوبت‌دهی هوشمند واکسیناسیون برای گروه سنی بالای 70 سال/ جایگاه مطلوب یزد در زمینه واکسن کرونا
يکشنبه 2 خرداد 1400 - 12:02:47
خبر یزد -

خبر یزد


دکتر مسعود شریفی در گفت و گو با خبرنگار فارس از یزد با اشاره به اجرای نوبت‌دهی هوشمند واکسیناسیون برای گروه سنی بالای 70 سال اظهار کرد: با توجه به این که متولدین 1330 به قبل گروه سنی 70 سال محسوب می‌شوند می ‌توانند در این طرح شرکت کنند.
وی بیان کرد: دریافت نوبت واکسن برای این گروه سنی مستلزم ثبت‌نام در سامانه salamat.
gov.ir خواهد بود و همه افراد ثبت‌نام شده به ترتیب سنی به صورت هوشمند نوبت‌دهی خواهند شد.
معاون فنی مرکز بهداشت استان با بیان اینکه بر اساس این نوبت دهی، محل و زمان دقیق واکسیناسیون به هر فرد از طریق پیامک اعلام می‌شود افزود: مراکز واکسیناسیون از پذیرش افرادی که بدون نوبت مراجعه کنند معذور خواهند بود.
وی با اشاره به جایگاه مطلوب یزد در زمینه واکسن کرونا عنوان کرد: امیدواریم با تمهیدات به عمل آمده در راستای اجرای طرح واکسیناسیون در استان بتوانیم به شکل مناسب اقدام کرده و به اهداف خود در این زمینه دست یابیم.
شریفی با بیان اینکه از بهمن‌‍ ماه سال پیش تاکنون 32 هزار نفر در برابر ویروس کرونا در این استان واکسینه شدند ادامه داد: از این تعداد 20 هزار نفر در معرض خطر از جمله کادر بهداشت و درمان، سالمندان و جانبازان هستند و 12 هزار نفر به گروه سنی در معرض خطر این هستند که به آنها واکسن تزریق شد.
معاون فنی مرکز بهداشت استان یزد با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود تزریق واکسن کرونا به افراد بالای 60 سال جامعه هم در تیرماه آغاز شود خاطرنشان کرد: واکسینه شدن معلمان و استادان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در اولویت است تا سال جدید تحصیلی با آرامش برگزار شود.
انتهای پیام/ص

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/192879/نوبت‌دهی-هوشمند-واکسیناسیون-برای-گروه-سنی-بالای-70-سال--جایگاه-مطلوب-یزد-در-زمینه-واکسن-کرونا
بستن   چاپ