خبر یزد
معاون استانداری یزد مشکل طرح اقدام ملی مسکن ابرکوه را بررسی کرد
يکشنبه 2 خرداد 1400 - 14:56:00
خبر یزد - یزد - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد به اتفاق فرماندار ابرکوه ، مدیرکل بنیاد مسکن استان و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان با حضور در محل طرح اقدام ملی مسکن مسایل و مشکلات ساخت این مجموعه را بررسی کرد.

به گزارش ایرنا ، محسن صادقیان روزیکشنبه در این بازدید بر سرعت کار ساخت 480 واحد که به صورت انبوه از سوی بنیاد مسکن شهرستان ابرکوه در دست ساخت است و جزو بزرگترین پروژه های طرح اقدام ملی استان به شمار می رود، تاکید کرد.
وی بابیان اینکه طرح اقدام ملی مسکن یکی از سیاست های دولت برای خانه دار شدن جوانان بدون مسکن است، اظهارکرد: این مجموعه از طرف بنیاد مسکن ابرکوه در دست ساخت است و با رفع موانع در ساخت آن بایستی تسریع شود.
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ابرکوه هم در حاشیه این بازدید به خبرنگار ایرنا گفت: در بازدید معاون عمرانی استانداری یزد برای جابه جابی پست برق 63 کیلو ولت که در قسمتی از سایت مسکن ملی واقع است و نیز تسریع در کارهای پیمانکاران دستور لازم صادر شد.

خبر یزد


حمیدرضا چاکرالحسینی افزود: ساخت واحد مسکونی طرح اقدام ملی در اراضی 32 هکتاری مسکن آزادگان شهر ابرکوه در دست ساخت است و در اجرای این طرح برای هر متقاضی به متوسط 160متر مربع زمین و 85 مترمربع زیربنا اختصاص یافت.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون برای ساخت مسکن ملی برای هر متقاضی یک میلیارد ریال وام با سود 18 درصد اختصاص یافت.
وی ادامه داد: از مجموعه این واحدها زمین آن در تاریخ پنجم اسفند 1399 تحویل بنیاد مسکن شد و برای ساخت 97 واحد در اسفند سال گذشته قرارداد با پیمانکار منعقد شد و 2برای 10 واحد هم در اردیبهشت امسال قرارداد بسته شدو مابقی در دست انعقاد قرار دارد .
داشتن حداقل پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، متاهل بودن، نداشتن سابقه سکونت ملکی به نام خود و افراد تحت تکفل از فروردین سال 84 تاکنون و عدم استفاده از هیچکدام از امکانات دولتی مانند زمین و یارانه مسکن از ابتدای انقلاب تاکنون، از شرایط ثبت نام در این طرح است.
مرکز شهرستان 55 هزار نفری ابرکوه در 140 کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.
برچسب‌ها
طرح اقدام ملی مسکن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یزد ابرکوه مسکن مسکن ملی

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/192899/معاون-استانداری-یزد-مشکل-طرح-اقدام-ملی-مسکن-ابرکوه-را-بررسی-کرد
بستن   چاپ