خبر یزد
مهلت ثبت نام حوزه های علمیه خواهران تمدید شد
يکشنبه 2 خرداد 1400 - 21:21:59
خبر یزد -

خبر یزد


حجت الاسلام و المسلمین کارگر شورکی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس از یزد، با بیان این‌که در سال جاری تا کنون بیش از 600 نفر جهت تحصیل در مدارس علمیه خواهران استان یزد ثبت نام نموده اند افزود: مهلت ثبت نام مقاطع تکمیلی(سطح3و4) و بازپذیری تا روز جمعه 7 خردادماه 1400 و مقطع عمومی (سیکل و دیپلم) تا روز سه شنبه 15 تیرماه سال 1400 تمدید و علاقه مندان می توانند از طریق وبگاه paziresh.
whc.ir و مدارس علمیه سراسر کشور اقدام به نام نویسی کنند.
وی افزود: داوطلبانی که پیش از این در پذیرش سال تجصیلی 1401-1400 حوزه های علمیه خواهران ثبت نام کرده بودند، می توانند در این مدت اطلاعات خود را ویرایش کنند.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد گفت: بیش از دو هزار و 200 طلبه در 17 مدرسه علمیه در مقطع سطح دو استان یزد مشغول به تحصیل می باشند که از این تعداد، پنج مدرسه از دارندگان مدرک سیکل پذیرش دارندکه سه مدرسه حضرت زهراء (س) احمد آباد ، حضرت زینب کبری (س) یزد و حضرت نرجس (س) محمدآباد پذیرش اختصاصی سیکل و مدارس الزهراء (س) یزد و حضرت زهراء (س) میبد پذیرش همزمان سیکل و دیپلم دارند. لازم به ذکر است پذیرش طلاب با مدرک سیکل ، بدون آزمون ورودی و تنها از طریق مصاحبه می باشد.
وی اضافه کرد: در سال جاری در مقطع عالی(سطح3 ـ کارشناسی ارشد) بیش از 400 طلبه در شش رشته «تفسیر و علوم‌ قرآنی»، «فقه ‌و اصول»، «مدرسی ادبیات عربی»، «اخلاق و تربیت اسلامی»، «کلام با گرایش امامت»، «مشاوره خانواده با رویکرد اسلامی» مشغول به تحصیل می باشند و پذیرش طلاب در این مقطع در سه شهر یزد، اردکان و میبد می باشد.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد تصریح کرد: پذیرش در مقطع تخصصی(سطح4 ـ دکتری) در سال جاری در سه رشته «تفسیر تطبیقی»، «فقه خانواده» و «علوم و معارف قرآنی» خواهد بود و تعداد طلاب جاری در این مقطع در استان بیش از 70 نفر می باشد.
وی در پایان اضافه کرد: علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به دفترچه های راهنمای پذیرش در سایت سنجش و پذیرش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران و یا پایگاه اینترنتی paziresh.whc.ir مراجعه کنند.
لازم به ذکر است آزمون مقاطع تکمیلی و بازپذیری در روز جمعه 4 تیرماه سال 1400و آزمون مقطع عمومی ویژه دارندگان مدرک دیپلم و بالاتر روز جمعه 25 تیرماه برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/د

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/192972/مهلت-ثبت-نام-حوزه-های-علمیه-خواهران-تمدید-شد
بستن   چاپ