خبر یزد
در گفت‌وگو با ایسنا اعلام شد؛
کاهش برداشت زردآلو در استان یزد به 30 هزار تن
دوشنبه 3 خرداد 1400 - 13:52:01
خبر یزد - ایسنا/یزد مدیر امور باغبانی جهادکشاورزی استان یزد گفت: محصول زردآلوی استان یزد به دلیل شرایط آب و هوایی، زودتر از مناطق دیگر کشور به ثمر رسیده و امسال با وجود کاهش 25 درصدی این محصول به دلیل سرمازدگی، حدود 30 هزار تن زردآلو در حال برداشت از باغات استان است.

«اکبر شیخ علیشاهی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا ضمن بیان این که محصول زردآلوی استان یزد در انواع نوری، قیسی، تخم گردی، فلکه‌ای، خیاری، زرقانی، خانی و محلی است، اظهار کرد: سطح زیر کشت زردآلو در استان دو هزار و 832 هکتار است که از این سطح، دو هزار و 568 هکتار آن باور و 264 هکتار غیربارور و نهال است.
وی افزود: متوسط تولید زردآلوی استان در هر هکتار 17 تن است و هر سال حدود 44 هزار تن محصول زردآلو از باغات استان برداشت می‌شود ولی پیش‌بینی می‌شود با توجه به آسیب‌هایی که سرمازدگی به باغات استان یزد وارد کرده و متعاقب آن کاهش 25 درصدی محصولات باغی استان، امسال این میزان به حدود 30 تن کاهش یابد.
شیخ علیشاهی در ادامه خاطرنشان کرد: ابرکوه با یک هزار و 435 هکتار سطح زیرکشت زردآلو، رتبه اول کشت این محصول را در بین شهرستان‌های استان دارد.
مدیر امور باغبانی استان ادامه داد: پس از ابرکوه، خاتم با 821 هکتار، تفت 195 هکتار و بهاباد 121 هکتار باغات زردآلو، به ترتیب بیشترین سطح زیرکشت این محصول در استان را به خود اختصا داده‌اند.
انتهای پیام

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/193085/کاهش-برداشت-زردآلو-در-استان-یزد-به-30-هزار-تن
بستن   چاپ