خبر یزد
اتصال روستا‌های بهاباد به شبکه گاز طبیعی
سه شنبه 4 خرداد 1400 - 10:27:14
خبر یزد -

خبر یزد


به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد، علی اکبر میدانشاهی، مدیرعامل شرکت گاز استان یزد گفت: پروژه گازرسانی به 4 روستای شهرستان بهاباد با اجرای 19 کیلومتر شبکه توزیع پلی اتیلن، 12 کیلومتر خط تغذیه فولادی به قطر 6 اینچ، نصب یک ایستگاه تقلیل فشار (CGS) به ظرفیت 5 هزار متر مکعب بر ساعت، یک ایستگاه تقلیل فشار (TBS) به ظرفیت 2 هزار و 500 متر مکعب بر ساعت و یک ایستگاه CPS در مراحل پایانی خود قرار دارد و به زودی مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
او افزود: این پروژه قابلیت گازرسانی به 200 خانوار مسکونی و 4 واحد صنعتی مشمول بند ق را فراهم می‌آورد و بر این اساس مردم و صنایع 4 روستای سنجدک، پرک، زارکوئیه و بوئی آباد به شبکه گاز طبیعی متصل می‌شوند.
این مسئول ادامه داد: تا به حال نصب 120 علمک به صورت کامل صورت پذیرفته و مابقی علمک‌ها نیز در حال نصب هستند.
میدانشاهی در ادامه یادآور شد: در سال گذشته با اجرای 80 کیلومتر شبکه گذاری و نصب 479 عدد انشعاب، درصد بهره مندی شهرستان بهاباد از گاز طبیعی به 75 رسید.
مدیرعامل شرکت گاز استان یزد گفت: امیدواریم با توجه به برنامه‌های ویژه‌ای که به منظور اجرا و بهره برداری از پروژه‌های در دست اقدام صورت پذیرفته، شاهد پوشش هر چه بیشتر این شهرستان از گاز طبیعی باشیم کما اینکه در حال حاضر 99 درصد جمعیت استان از این نعمت خدادادی برخوردار هستند و بر همین اساس استان یزد در زمره استان‌های سبز کشور قرار گرفته است.
انتهای پیام/و

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/193193/اتصال-روستا‌های-بهاباد-به-شبکه-گاز-طبیعی
بستن   چاپ