خبر یزد

آخرين مطالب

واکاوی عمر 17 ساله پل‌های برقی پایتخت

پله‌های خاموش پایتخت روشن می‌شوند شهرداری تهران

پله‌های خاموش پایتخت روشن می‌شوند
  بزرگنمايي:

خبر یزد - هفده سال از نصب نخستین پل مکانیزه در پایتخت می‌گذرد و امروز بسیاری شهروندان تهرانی از خاموشی‌های مکرر پله برقی این پل‌ها گلایه دارند موضوعی که به گفته مسئولین مدیریت شهری در سازمان زیباسازی شهر تهران دنبال می شود. بخشی از پیگیری‌ها با وعده روشن شدن دوباره پله برقی ها و بخشی نیز با جمع‌آوری پله‌برقی ها و جایگزینی انها با روش هایی همچون زیرگذر.

به گزارش شهر ، نخستین پل هوایی مجهز به سیستم پله برقی با حضور شهردار وقت تهران در میدان هفت تیر به بهره برداری رسید؛ خبری که در بیست و چهارمین روز فروردین سال 1383 در رأس اخبار شهری کشور قرار گرفت. در بهره برداری این پل مکانیزه شهردار وقت تهران یعنی محمود احمدی نژاد با اشاره به اینکه استفاده از فن آوری جدید و افزایش ایمنی عابر پیاده از اهداف اجرای این پروژه است؛ خواستار مشارکت بخش خصوصی برای توسعه این پل های عابر پیاده در تهران شد.
از همان زمان تا به امروز استفاده از پل های عابر و زیرگذرهای عابرپیاده در کنار حمایت بری کارشناسان مورد انتقاد برخی دیگر بوده که در راستای تحقق شهر انسان محور نباید عابرین پیاده را به فضای زیرسطح و یا به اسمان و روی پل ها برد بلکه عابرین باید در سطح حرکت کنند و این خودروها هستند که باید با تغییر مسیر به فضای زیرسطح و یا اسمان و روی پل ها بروند. پس از ماشین محور شدن تهران تعداد پل های مکانیزه تهران نیز هر روز بیشتر شد، به شکلی که امروز حدود 120 پل عابر پیاده مکانیزه شده و تقریبا همه مناطق تهران و بیشتر در مناطق مرکزی شاهد حضور این پل های مکانیزه هستیم.
در ابتدای دوره ششم مدیریت شهری نیز پس از حدود 17 سال از نصب نخستین پل مکانیزه در پایتخت و در سایه بی توجهی سال های گذشته به نگهداشت این پل ها، بسیاری از انها خاموش شده بود که به یکی از گلایه ها و اعتراضات بزرگ شهروندان تهران و دغدغه شورای شهر تبدیل شد.
در اولین اقدام برای پاسخ به این اعتراضات مسئولیت این پل های مکانیزه در سطح شهر تهران از مجموعه معاونت حمل و نقل شهرداری به سازمان زیباسازی در مجموعه معاونت خدمات شهری شهرداری سپرده شد تا شاید با مدیریت بهتر به مطالبات مردمی پاسخ داده شود اما این اعتراضات نسبت به خرابی پله های برقی ادامه پیدا کرد تا جایی که در آخرین روزهای فروردین سال جاری مهدی بابایی؛ عضو شورای شهر تهران در واکنش به این اعتراضات درباره خراب بودن پل های مکانیزه با اشاره به اینکه پل‌های مکانیزه با وضعیت نامناسب تحویل سازمان زیباسازی شده تا به عرصه خدمات دهی بازگردد، گفته بود: 502 یونیت تحویل این سازمان شده و از این تعداد 250 یونیت به دلیل نقص فنی خاموش بوده و به این ترتیب با ترک فعل مواجه بودیم.
وی با تاکید بر اینکه طیف زیادی از پل های روشن نا ایمن بوده است نیز ادامه می‌دهد: قول گرفتیم تا پایان بهار امسال صد در صد پل های مکانیزه به چرخه خدمات رسانی بازگردد. اما این وعده آقای بابایی با اشاره به دلایلی همچون مشکلات در تامین قطعات و تجهیزات این پل ها به دلیل تحریم ها از سوی شهردار تهران و مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران به پایان تیرماه سال جاری افزایش یافت.
حالا در مردادماه در بازدیدهای میدانی گوشه و کنار شهر، پله های خاموش دیده می شود از جمله خاموشی پله های پل مکانیزه مقابل شهرداری منطقه 5 تهران در خیابان کاشانی و.. و این اعتراض شهروندان همچنان نسبت به خاموشی پله برقی ها وجود دارد که برای دریافت پاسخ این اعتراضات و دنبال کردن میزان تحقق وعده مدیریت شهری، رضا صیادی، مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران، می‌گوید: پله برقی‌های خاموش در شهر سر و صدای زیادی دارند و اعتراضات آنی به همراه دارد و این خاموشی ها دیده می شود و سر و صدا می کند.
صیادی ادامه می‌دهد: از اول فروردین امسال سازمان زیباسازی متولی پله برقی های شهر تهران شد که اعلام کردیم تا پایان تیر ماه فاز روشن سازی پله برقی ها انجام خواهد شد. بر همین اساس در حال حاضر 86 درصد پله ها روشن شده و حدود 10 درصد خاموشی شناور داریم. متاسفانه در طول سال های گذشته در تعمیر و نگهداشت این پل ها به شکل غیراصولی عمل شده که امروز پلی وجود دارد که قطعات آن گاهی از 20 برند است به این ترتیب در حال حاضر با مجموعه ای از مشکلات در حوزه پله ها رو به رو هستیم.
به گفته وی؛ روزی که این پله ها را تحویل گرفتیم بسیاری از آنها ناایمن و خاموش بودند که حدود 90 درصد کل پله ها می شد. یکی از دلایلی که روزهای اول حجم نارضایتی بالا رفت این بود که پله های ناایمن را خاموش کردیم و گفتیم فشار رسانه ای و شهری را تحمل می کنیم تا جان مردم به خطر نیافتد. در حال حاضر هم از 90 درصد خاموشی و ناایمنی به 86 درصد رسیدیم.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به اینکه از بین 502 یونیتی که در شهر تهران روی حدود 120 پل داریم 10 درصد خاموشی شناور داشته ایم، می افزاید: این خاموشی شناور نارضایتی شناور هم ایجاد می کند. برنامه هایی که از ابتدای سال تا کنون دنبال می کنیم ، فاز روشن سازی اضطراری این پل هاست ، در فاز اولیه باید تا جایی که می توانیم این پل ها را با همه شرایطی که دارند راه‌اندازی کنیم. اتفاقی که تاکنون افتاده این است که قسمتی از روشن سازی اضطراری را تامین کردیم و یک بخش هم نگهداشت پل‌هاست. برای مثال پله برقی میدان هفت تیر که چند روز بعد از راه اندازی مجدد برقش قطع شد این دیگر حوزه ما نیست چون موضوع برق و تعامل منطقه و شرکت تامین برق است. برهمین اساس از مناطق خواستیم که در نگهداشت و تأمین برق پل‌ها کمک کنند.
وی درباره نحوه بکارگیری از پل‌های مکانیزه نیز می‌گوید: موضوع پله های برقی به این شکل در شهر اصول جدی ندارد و کار قاعده مندی نیست. تعدادی از این پل ها می توانند به رمپ تبدیل شوند. از دستگاه ترافیکی خواستیم مجوز جمع آوری حدود 15درصد تا 20درصد این پل ها را به ما بدهند که یا جمع شوند و یا به رمپ تبدیل شوند. باید رمپ‌هایی با شیب ملایم باشد تا شهروندی که در خیابان تردد می کند یا از ویلچر و کالسکه استفاده می کنند هم بتواند از این رمپ عبور کند. برخی مشکلاتی که در حوزه پله های برقی است به دلیل مدیریت یکپارچه‌ای است که نداریم و پله را راه می‌اندازیم و یکی دیگر برقش را قطع می کند. رسانه ها در این حوزه حق دارند سوال بپرسند ولی واقعا حوزه اختیار من نیست؛ تلاش می‌کنیم شرایط را بهتر کنیم و داریم تعدادی خرید انجام می دهیم. در برخی از پله‌های برقی نیاز به تعمیر و تعویض کل یونیت داریم که اسناد مناقصه خریدشان منتشر شده و تلاش می کنیم مناقصه را انجام دهیم.
صیادی این را هم گفت که تعداد شکایت‌های مردمی در موضوع پله‌برقی‌ها از طریق سامانه 137 به یک پنجم نسبت به زمان مشابه در سالهای قبل رسیده است همچنین در مورد سرقت ها از پل‌های مکانیزه نیز همه آنها نگهبان دارند و سرقت آنها به کلانتری های محدوده اعلام می شود.
وی در پاسخ به سوالی درباره ساعت فعالیت این پل های مکانیزه نیز عنوان می‌کند: تاکید کرده ایم از ابتدای صبح فعالیت کنند اما در شرایط خاص ساعت کار آنها را تغییر می‌دهیم برای مثال در ایام محرم پل هایی که در اطرا؛ اما برخی پل‌ها باید جمع‌آوری شوند یعنی روش‌های جایگزین برای پل مدنظر قرار گیرد در حقیقت پیاده روها موظفند برای عبور از عرض راه تنها از گذرگاه‌های مجاز همچون پل‌ها و زیرزمین‌ها استفاده کنند.
منبع: ایسنا 
انتهای پیام/

لینک کوتاه:
https://www.khabareyazd.ir/Fa/News/233910/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

هفت طرح گردشگری در استان یزد افتتاح شد

کودک ٢.٥ ساله قربانی نبود ایستگاه آتش نشانی در شاهدیه شد

همه دستگاه‌ها زمینه حضور نیروهای جهادی را فراهم کنند

سالانه بیش از 400 هزار بازرسی کار از کارگاه های فعال انجام می شود / 21 هزار کمیته حفاظت فنی در کشور فعال است

افزایش دمای تهران تا پایان هفته

یزد میزبان برترین استعداد های شمشیر بازی کشور

آزادی 2124 زندانی یزد با استفاده از ارفاقات قانونی

طرح پرورش ماهی در قفس با ظرفیت 500 تن در تنگستان افتتاح شد

عدم همکاری اتاق اصناف در ایمن‌سازی بازار بیرجند

تعطیلی یک واحد تولیدی در میبد

طرح های اولویت دار تعاونی در استان های مختلف کشور شناسایی می شوند

نواختن زنگ بازیافت در 30 مدرسه منتخب منطقه 19

یک دیدار هفته اول لیگ برتر والیبال به تعویق افتاد

اعلام برنامه هفته نخست لیگ برتر والیبال/ لغو یک دیدار در آمل

یک بازی لیگ برتر تعویق افتاد

وقف‌های جدید متناسب با نیاز روز جامعه باشد/ لزوم احیای موقوفات فراموش شده

برنامه راهبردی شهرداری یزد برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره

این امامزادگان در روستای بادگیرها آرمیده‌اند

200 خانه برای محرومان استان یزد ساخته می‌شود

استاندار یزد: از نویسندگان و شعرای استان حمایت می‌کنیم

رئیس حوزه هنری گلستان: فرهنگ‌سازی برای حجاب هنرمندی می‌خواهد

دومین موزه رسمی شهرداری یزد راه‌اندازی می‌شود

اعتیاد، عامل 65 درصد همسرآزاری‌ها و 25 درصد قتل‌ها

اعزام بیش از یک‌هزار دانشجوی یزدی به پیاده‌روی اربعین

آیین نخل برداری سنتی در مهرجرد یزد

بازدید رایگان سالمندان از برج میلاد

بهسازی بیش از 30 تقاطع منتهی به مدارس منطقه 19 همزمان با آغاز ماه مهر

ساختمان‌های واقع در بافت‌ فرسوده دارای استاندارد و ایمنی لازم نیستند

خیرین یزدی 8 میلیارد به دانش‌آموزان نیازمند کمک کردند

نوسان جزئی دما در استان یزد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی: تعاون می تواند نقش مهمی در اقتصاد مقاومتی ایفا کند

جزئیات ارائه اصلاحیه بودجه شهرداری به شورا/شهرداری درخصوص تحقق بودجه نسبت به 6 ماه ابتدایی سال گذشته جلوتر است

تعیین تکلیف 48پروژه بلاتکلیف به ارزش 50هزار میلیارد تومان/ تحقق 3برابری منابع مالی شهرداری توسط سازمان سرمایه‌گذاری نسبت به سهم تعیین شده

3 اقدام برای ساماندهی موتورها

اینفوگرافیک | نهضت مقاوم‌سازی پل‌های سواره‌روی تهران

ثابت ماندن آمار بستری‌های مشکوک به کرونا در یزد

امام‌جمعه تفت: بصیرت مردم، آتش فتنه دشمن را خاموش کرد

«تلفن سیاه» در دست کودکان ربوده شده

برپایی نمایشگاه عکس،غرفه‌های فرهنگی و مسابقه خاطره‌نویسی در منطقه 19

اجرای طرح دستان گویا با پخش کلیپ آموزش زبان اشاره در منطقه 19/ بهره‌مندی ناشنوایان از خدمات غربالگری رایگان شنوایی

وقوع زلزله 4 ریشتری حوالی بهاباد

اخبار کوتاه یزد/ از تجلیل سربازان تا فعالیت گروه‌های جهادی

برگزاری نشست برخط دفاع مقدس الگویی برای عبور از تهدید‌ها و بحران‌ها

عیادت مسئولان استان یزد از مامور مجروح اغتشاشات اخیر

وقوع زلزله چهار ریشتری در یزد

مناسب‌سازی معابر و محدوده‌های منتهی به مدارس در منطقه 14

صدور هشدار زرد هواشناسی برای استان تهران

پذیرش 14 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان یزد

لیگ برتر والیبال| آغاز تلاش تیم‌ها برای جام سی‌وششم؛ استارت پرافتخارترین تیم در نصف جهان

کشف 25 عدد کوکتل مولوتف در یزد/ بازداشت 4 عنصر خود فروخته