خبر یزد

آخرين مطالب

اطلاعاتی از سرعت‌کاه‌های یزد در دسترس نیست/ استانداردسازی سرعت‌کاه‌ها با اعتباری بالغ بر 80 میلیارد مقالات

اطلاعاتی از سرعت‌کاه‌های یزد در دسترس نیست/ استانداردسازی سرعت‌کاه‌ها با اعتباری بالغ بر 80 میلیارد
  بزرگنمايي:

خبر یزد - مسئولان شورای شهر و شهرداری یزد اذعان دارند اطلاعاتی از تعداد سرعت‌گیرها و موقعیت آن در دسترس نیست و در حال تهیه بانک اطلاعاتی از سرعت‌کاه‌های یزد هستند.
  ایجاد سرعت‌گیر یا سرعت‌کاه در مناطق مختلف شهری یکی از ابزارهای کنترل سرعت و کاهش میزان تصادفات در معابر شهری شناخته می‌شود با این وجود چنانچه استانداردهای لازم در نصب آن رعایت نشود یا مکان یابی آن صحیح نباشد نه تنها اثرگذاری مثبت ندارد بلکه باعث ایجاد خسارات مالی وجانی هم می شود.
 
در طول سالیان اخیر مسئولین شهری یزد نیز برای حل مشکل و کاهش سرعت از ساده‌ترین روش‌های ممکن یعنی نصب سرعت گیر و استفاده از دست اندازهای متعدد در مسیر خیابان اصلی و فرعی شهر استفاده کرده‌اند که وجود تعداد زیاد و نامتعارف آن کاملا مشهود و مورد توجه است.

خبر یزد

مجید تجملیان در این زمینه، در گفتگو با خبر نگار یزدرسا با بیان اینکه اعضای شورای ششم در تلاش هستند تا مشکل سرعت کاه‌های غیر استاندارد شهر یزد را برای همیشه حل کنند، گفت: شهر یزد تعداد زیادی سرعت گیر دارد که اکثر آن‌ها استاندارد نیستند و سبب تصادف خودرو‌ها و راکبین موتور سوار در سطح شهر شده‌اند.
استانداردسازی سرعت‌گیرها در یزد برای اولین بار در کشور
رئیس کمیسیون شهر هوشمند و بهبود شورای اسلامی شهر یزد از استانداردسازی و کاربردی کردن سرعت کاه‌ها در سطح شهر یزد برای نخستین بار در کشور خبر داد و گفت: در نظر داریم سرعت کاه‌های شهر یزد را به سه دسته سبز، زرد و قرمز تقسیم کنیم.
وی افزود: طبق این تقسیم‌بندی و ویژگی هر سرعت‌کاه، خودروها در سرعت‌کاه سبز با حداکثر 50 کیلومتر در ساعت، سرعت‌کاه زرد با حداکثر سرعت 30 کیلومتر در ساعت و سرعت کاه قرمز با حداکثر 10 کیلومتردر ساعت اجازه تردد دارند.
تجملیان اضافه کرد: برای اینکه راکب موتور و خودرو‌ها متوجه شوند به چه نوع سرعت کاهی نزدیک می‌شود راه کار‌های سه گانه‌ای وجود دارد یک راهکار این است که باید از تابلو استفاده شود که متاسفانه تجربه نشان داده در شهر یزد با نگه داری تابلو‌ها مشکل داریم.
عضو شورای شهر یزد گفت: درتلاشیم در شورای ششم رنگ‌هایی را مثل نانو تکنیک یا لایه‌های دیگر برای سرعت گیر‌ها استفاده کنیم تا هیچ گونه خطری برای رانندگان وخودرو‌ها ایجاد نشود.

خبر یزد

وی بیان کرد: برای اینکه بتوانیم این طرح را اجرایی کنیم باید شرکت‌ها اعلام آمادگی کنند تا محل سرعت کاه‌ها شناسایی شود و سپس اقدامات لازم انجام گیرد.
برای اینکه بتوان نسبت به استانداردسازی و اصلاح سرعت‌گیرها در یزد اقدام کرد باید اطلاعات جامع و کاملی از این سرعت‌گیرها در دست باشد که متاسفانه در شهر یزد حتی اطلاعاتی در خصوص تعداد سرعت‌گیرها نیز در دسترس نیست.
رعایت استانداردها در نصب سرعت‌کاه‌ها به عهده شهرداری است
مهدی زارع در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، نیز در خصوص سرعت‌کاه‌های شهر یزد گفت: کلیه سرعت‌کاه‌های شهر یزد مصوبه شورای ترافیک یزد را دارد و شهرداری و پلیس راهور هیچ کدام بدون مصوبه شورای ترافیک یزد نمی‌توانند نسبت به نصب سرعت‌کاه در معابر شهر یزد اقدام کنند.
وی با بیان اینکه اجرای مصوبه شورای ترافیک مبنی بر نصب سرعت‌کاه به عهده شهرداری است، ادامه داد: رعایت استانداردها در نصب سرعت‌کاه‌ها در سطح شهر به عهده شهرداری است و شهرداری باید بر کار پیمانکاران در زمینه رعایت این استانداردها باید نظارت داشته باشد.
رئیس پلیس راهور استان یزد افزود: ممکن است در حین نصب سرعت‌کاه استانداردها رعایت شود اما در یزد به دلیل گرمای هوا آسفالت‌ها در تابستان جا به جا شوند و همچنین بر اثر ترمز زدن روی این سرعت‌کاه‌ها به مرور زمان استاندارد خود را از دست بدهند.

خبر یزد

نقش سرعت‌کاه‌ها در کاهش تصادفات و ایمنی معابر برجسته است
زارع با بیان اینکه سرعت‌کاه‌ها باید دارای تابلو، علائم و رنگ آمیزی باشد، گفت: رانندگان با نزدیک شدن به سرعت‌کاه‌ها و دیدن تابلو و علائم آنها از وجود سرعت‌کاه با خبر می‌شوند و اقدام به کاهش سرعت‌ می‌کنند. وی افزود: متأسفانه برخی سرعت‌کاه‌های شهر یزد فاقد تابلو، علائم و رنگ آمیزی است و لازم است در این خصوص شهرداری بازنگری داشته باشد و اقدامات لازم در این زمینه را انجام دهد.
رئیس پلیس راهور استان یزد با بیان اینکه آماری در خصوص تعداد سرعت‌کاه‌های یزد در دسترس نیست، در خصوص تاثیر آنها در کاهش تصادفات گفت: سرعت‌کاه‌ها در مکان‌هایی نصب شدند که نقاط حادثه‌خیز محسوب می‌شدند و نقش آنها در کاهش تصادفات و ایمنی معابر کاملا برجسته است.
زارع افزود: چنانچه سرعت‌کاه‌ها بدون علائم و تابلو باشند ممکن است برای خودروهای عبوری و شهروندان مشکل‌ساز شوند با این حال چون اکثریت خودروهای عبوری از وجود این سرعت کاه‌ها آگاه هستند امکان اینکه مشکل‌ساز شوند کم است.

خبر یزد

تعدد و تکثر سرعت گیرها و استاندارد نبودن آنها در معابر سطح شهر یزد، موجب بروز خسارات مالی به خودروها و افزایش گلایه شهروندان و مالکان وسایل نقلیه شده است‌ و در این خصوص باید مسئولان ذی‌ربط نسبت به اصلاح و استانداردسازی این سرعت‌گیرها اقدام کنند. 
تهیه بانک اطلاعاتی از سرعت‌کاه‌های شهر یزد
حمید دهقان مدیر مهندسی و ایمنی ترافیک شهرداری یزد نیز در این خصوص گفت: برای اولین بار در شهر یزد قراردادی با یک شرکت منعقد شده است تا تمام اطلاعات مربوط به دست اندازهای شهر یزد را جمع‌آوری و در اختیار ما قرار دهد که از ویژگی‌ها و موقعیت سرعت‌کاه‌های معابر سطح شهر اطلاع پیدا کنیم و براساس آن برنامه ریزی داشته باشیم.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه سرعت‌گیرها طی دوران مختلف شهرداری در یزد نصب شده است از تعداد و موقعیت‌های آن در یزد اطلاعات دقیقی در دسترس نیست و اولین کاری باید انجام گیرد تهیه بانک اطلاعاتی از سرعت‌کاه‌های شهر یزد است که در حال انجام است.
دهقان اضافه کرد: به محض اینکه بانک اطلاعاتی کاملی شامل موقعیت، ارتفاع، دارا بودن یا نبودن تابلو، علائم و رنگ‌آمیزی سرعت‌گیرهای یزد شکل گرفت بلافاصله نسبت به استاندارد کردن سرعت‌گیرهای غیر استاندارد و حذف سرعت‌گیرهای غیرضروری در سطح شهر یزد اقدام می‌شود.

خبر یزد

اصلاح سرعت‌کاه‌های شهر یزد با اعتباری بالغ بر 80 میلیارد تومان وی گفت: برای تهیه بانک اطلاعاتی از سرعت‌گیرهای یزد تقریبا 400 میلیون اعتبار در نظر گرفته شده است و برای اصلاح سرعت گیرها با توجه به گستردگی آنها در سطح شهر بالای 80 میلیارد تومان اعتبار نیاز است. مدیر مهندسی و ایمنی ترافیک شهرداری یزد با بیان اینکه طبق پیش بینی انجام شده تا پایان سال 50 درصد سرعت گیرهای شهر یزد اصلاح می‌شود، افزود: به محض اینکه بانک اطلاعاتی شکل گرفت، طرح را برای تصویب بودجه لازم به شورای شهر ارسال می‌کنیم و کار اصلاح سرعت‌گیرها آغاز می‌شود. دهقان یادآور شد: سرعت گیرها تا چند سال گذشته به صورت کلی با درخواست مردم و با صلاحدید مدیران وقت زده می‌شد اما از چند سال گذشته تاکنون کمیته‌ای متشکل از فرمانداری، پلیس راهور و شهرداری از محلات بازدید می کنند و در صورت نیاز اقدام به نصب سرعت‌گیر می‌شود.

خبر یزد


 

لینک کوتاه:
https://www.khabareyazd.ir/Fa/News/235548/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

هفت طرح گردشگری در استان یزد افتتاح شد

کودک ٢.٥ ساله قربانی نبود ایستگاه آتش نشانی در شاهدیه شد

همه دستگاه‌ها زمینه حضور نیروهای جهادی را فراهم کنند

سالانه بیش از 400 هزار بازرسی کار از کارگاه های فعال انجام می شود / 21 هزار کمیته حفاظت فنی در کشور فعال است

افزایش دمای تهران تا پایان هفته

یزد میزبان برترین استعداد های شمشیر بازی کشور

آزادی 2124 زندانی یزد با استفاده از ارفاقات قانونی

طرح پرورش ماهی در قفس با ظرفیت 500 تن در تنگستان افتتاح شد

عدم همکاری اتاق اصناف در ایمن‌سازی بازار بیرجند

تعطیلی یک واحد تولیدی در میبد

طرح های اولویت دار تعاونی در استان های مختلف کشور شناسایی می شوند

نواختن زنگ بازیافت در 30 مدرسه منتخب منطقه 19

یک دیدار هفته اول لیگ برتر والیبال به تعویق افتاد

اعلام برنامه هفته نخست لیگ برتر والیبال/ لغو یک دیدار در آمل

یک بازی لیگ برتر تعویق افتاد

وقف‌های جدید متناسب با نیاز روز جامعه باشد/ لزوم احیای موقوفات فراموش شده

برنامه راهبردی شهرداری یزد برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره

این امامزادگان در روستای بادگیرها آرمیده‌اند

200 خانه برای محرومان استان یزد ساخته می‌شود

استاندار یزد: از نویسندگان و شعرای استان حمایت می‌کنیم

رئیس حوزه هنری گلستان: فرهنگ‌سازی برای حجاب هنرمندی می‌خواهد

دومین موزه رسمی شهرداری یزد راه‌اندازی می‌شود

اعتیاد، عامل 65 درصد همسرآزاری‌ها و 25 درصد قتل‌ها

اعزام بیش از یک‌هزار دانشجوی یزدی به پیاده‌روی اربعین

آیین نخل برداری سنتی در مهرجرد یزد

بازدید رایگان سالمندان از برج میلاد

بهسازی بیش از 30 تقاطع منتهی به مدارس منطقه 19 همزمان با آغاز ماه مهر

ساختمان‌های واقع در بافت‌ فرسوده دارای استاندارد و ایمنی لازم نیستند

خیرین یزدی 8 میلیارد به دانش‌آموزان نیازمند کمک کردند

نوسان جزئی دما در استان یزد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی: تعاون می تواند نقش مهمی در اقتصاد مقاومتی ایفا کند

جزئیات ارائه اصلاحیه بودجه شهرداری به شورا/شهرداری درخصوص تحقق بودجه نسبت به 6 ماه ابتدایی سال گذشته جلوتر است

تعیین تکلیف 48پروژه بلاتکلیف به ارزش 50هزار میلیارد تومان/ تحقق 3برابری منابع مالی شهرداری توسط سازمان سرمایه‌گذاری نسبت به سهم تعیین شده

3 اقدام برای ساماندهی موتورها

اینفوگرافیک | نهضت مقاوم‌سازی پل‌های سواره‌روی تهران

ثابت ماندن آمار بستری‌های مشکوک به کرونا در یزد

امام‌جمعه تفت: بصیرت مردم، آتش فتنه دشمن را خاموش کرد

«تلفن سیاه» در دست کودکان ربوده شده

برپایی نمایشگاه عکس،غرفه‌های فرهنگی و مسابقه خاطره‌نویسی در منطقه 19

اجرای طرح دستان گویا با پخش کلیپ آموزش زبان اشاره در منطقه 19/ بهره‌مندی ناشنوایان از خدمات غربالگری رایگان شنوایی

وقوع زلزله 4 ریشتری حوالی بهاباد

اخبار کوتاه یزد/ از تجلیل سربازان تا فعالیت گروه‌های جهادی

برگزاری نشست برخط دفاع مقدس الگویی برای عبور از تهدید‌ها و بحران‌ها

عیادت مسئولان استان یزد از مامور مجروح اغتشاشات اخیر

وقوع زلزله چهار ریشتری در یزد

مناسب‌سازی معابر و محدوده‌های منتهی به مدارس در منطقه 14

صدور هشدار زرد هواشناسی برای استان تهران

پذیرش 14 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان یزد

لیگ برتر والیبال| آغاز تلاش تیم‌ها برای جام سی‌وششم؛ استارت پرافتخارترین تیم در نصف جهان

کشف 25 عدد کوکتل مولوتف در یزد/ بازداشت 4 عنصر خود فروخته