خبر یزد

آخرين مطالب

اجرای 150 عنوان برنامه همزمان با هفته دفاع مقدس در شهر یزد اجتماعي

اجرای 150 عنوان برنامه همزمان با هفته دفاع مقدس در شهر یزد
  بزرگنمايي:

خبر یزد - فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهید منتظر قائم یزد با اشاره به برگزاری 150 عنوان ویژه برنامه به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس، گفت: 20 برنامه شاخص فرهنگی، هنری، ورزشی و بصیرتی در شهرستان یزد برگزار می‌شود.
به گزارش خبرنگار ایمنا، سرهنگ حسین آزادی‌نژاد ظهر امروز _سه شنبه بیست و هشتم شهریورماه_ در نشست با خبرنگاران استان یزد که به منظور تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس برگزار شد، اظهار کرد: مقام معظم رهبری پنج مرحله برای انقلاب اسلامی مطرح فرموده که دو مرحله آن تشکیل و استقرار نظام اسلامی به وقوع پیوسته است و باید به سه مرحله دیگر تحقق دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن نوین اسلامی دست یابیم.
وی با اشاره به بیانیه راهبردی گام دوم انقلاب، گفت: رهبر انقلاب در این بیانیه از جوانان خواستند که خود را برای ظهور آماده کنند و هفت عرصه را نام بردند تا در چله دوم انقلاب برنامه‌ریزی شود؛ این عرصه‌ها شامل علم و پژوهش، اخلاق و معنویت، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال انقلاب، آزادی، عزت ملی و سبک زندگی هستند که در این هفت عرصه آحاد مردم به ویژه جوانان نقش آفرین هستند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهید منتظر قائم یزد افزود: صد روز بعد از بیانیه در یکم خرداد 1398 مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان به چهار نقطه اصلی بیانیه اشاره کردند که یکی از آن‌ها حرکت به سمت چشم اندازهای مصور شده برای انقلاب بود که برای این نقطه نیاز به حرکت عمومی است، همچنین ویژگی‌های تمدن نوین اسلامی و چشم‌انداز انقلاب اسلامی تشریح شد و حضرت تأکید کردند که باید سریع و محسوس به سمت تمدن نوین اسلامی با محوریت جوانان حرکت کرد.
وی با بیان اینکه بسیج یک نیروی راهبردی و متشکل از همه آحاد مردم است، گفت: تلاش ما این است که فرمایشات فرمانده کل قوا جامع عمل بپوشانیم و به سمت چشم‌انداز جامعه نوین اسلامی برسیم.
آزادی‌نژاد خاطرنشان کرد: برنامه راهبردی سند اعتلای بسیج تعریف شده و ما در راستای آن برنامه‌ریزی‌هایی داشته‌ایم تا به هدف نهایی بیانیه گام دوم انقلاب برسیم و چهار راهبرد اصلی را در سند اعتلای بسیج دنبال خواهیم کرد
وی گفت: این راهبردها شامل تحقق بسیج ده میلیونی، راهبرد پیش برندگی بسیج و افزایش نقش آفرینی آن در عرصه‌های بیانیه گام دوم انقلاب است، راهبرد مردمی کردن دفاع و امنیت پایدار، راهبرد تعالی سازمانی و تقویت بعد نهادی، راهبردی و مردمی بسیج است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهید منتظر قائم یزد اضافه کرد: 11 قرارگاه برای هر کدام از 4 راهبرد عنوان شده شکل گرفته است تا آمادگی خود را برای طلوع خورشید ظهور حفظ، تقویت و ایجاد کنیم.
آزادی‌نژاد گفت: برنامه‌های شاخص برنامه‌ریزی شده در ذیل این کارگروه‌ها در قالب مسجد محوری، تحقق محلات اسلامی، محرومیت زدایی، اقتصاد مقاومتی، حلقه‌های تربیتی و بصیرتی، گشت‌های رضوی، حرکت در عرصه سه جهاد شامل جهاد تبیین، جهاد امیدآفرینی و جهاد خدمت‌رسانی انجام، تقویت و گسترش خواهد یافت.
وی تصریح کرد: اصولی را تعریف کردیم تا بر اساس اصول تمدن اسلامی باشد و با این اصول قرارگاه‌ها و برنامه‌ها تحقق یابد، تمرکز ما بر جوان‌گرایی و آمادگی حضور در همه میدان‌ها، ارائه خدمات پیش دستانه به همه آحاد مردم بدون منت، برخورداری از هنر تبدیل تهدید به فرصت با بهره‌گیری از روش‌های میانبر جهادی و انقلابی و برافراشتن پرچم علم در الگوسازی برای مردم و بسیج است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهید منتظر قائم یزد خاطرنشان کرد: پیرامون هفته دفاع مقدس، فرصت مناسبی فراهم شده است تا رشادت‌های رزمندگان را در طول هشت سال دفاع مقدس ارج بنهیم و فرصتی فراهم شد در این هفته گسترش و تقویت فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه را دنبال کنیم.
آزادی‌نژاد تاکید کرد: دشمن مشغول برنامه‌ریزی است تا نظام را با چالش مواجه کند، لذا مؤلفه‌های قدرت ساز دفاع مقدس را شناسایی کرده است و به آن‌ها یعنی مکتب اسلام و اهل بیت، ولایت فقیه، حضور مردم و جوانان در صحنه ضربه بزند.
وی افزود: این سه مؤلفه قدرت‌ساز در دفاع مقدس بوده و امروزه نیز کشور و جامعه به آن نیاز دارد و به شدت مورد توجه است و به این واسطه دشمنان قرآن را به آتش می‌کشد چون می‌داند ما با قرآن درس گرفتیم و مؤلفه‌های قدرت خود را از آن کسب کرده‌ایم همچنین ولایت فقیه را به هر شکل ممکن ضربه می‌زنند تا کمرنگ جلوه دهند؛ سومین مؤلفه قدرت ساز کشور یعنی حضور مردم را با کمرنگ کردن دستاوردها و القای ناامیدی دنبال می‌کنند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهید منتظر قائم تاکید کرد: در تلاش هستیم با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی در جهت تربیت و بهره‌مندی از جوانان مؤمن و انقلابی که روحیه جهادی و امید به آینده دارند و از دشمن نمی‌ترسند استفاده کنیم تا تداوم راه جهاد و شهادت را در کشور داشته باشیم و آمادگی برای ظهور را تقویت کنیم و در راستای تمدن اسلامی نقش آفرین باشیم.
آزادی‌نژاد با اشاره به برنامه‌های شاخص هفته دفاع مقدس گفت: بیش از 150 عنوان برنامه برای ناحیه مقاومت بسیج شهید منتظرالقائم در نظر گرفته شده است که 20 برنامه شاخص شامل تجلیل از رزمندگان و پیشکسوتان جهاد و شهادت و رزمایش رهروان شهدا است که در قالب 75 اکیپ از 320 نفر از خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان استان یزد دیدار و بازدید خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه در دو روز اول هفته دفاع مقدس میزبان سردار نقدی، معاون هماهنگ کننده سپاه در استان خواهیم بود، گفت: برگزاری یادواره‌های شهدا در طول هفته، چندین مراسم آبروی محله در نقاط شهر، یادواره شهدای محله عیش آباد با حضور سردار نقدی، رژه اقتدار نیروهای مسلح در بلوار دفاع مقدس، اجرای پاتوقی گروه‌های های سرود در سطح محلات، همایش جوانان انقلابی تمدن‌ساز از دیگر برنامه‌های شاخص هفته دفاع مقدس خواهد بود.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج یزد اضافه کرد: همایش معلمان افسران جنگ نرم، نمایشگاه‌های اقتصاد مقاومتی در محلات آزادشهر و امام شهر، شب شعر دفاع مقدس در سطح محلات، غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا، زنگ مهر و مقاومت در مدارس همزمان با هفته اول مهر و یادآوری تلاش‌ها و مقاومت ایثارگران در دفاع مقدس به نسل جدید از دیگر برنامه‌هایی خواهد بود که توسط بسیج اجرا خواهد شد.
آزادی با بیان اینکه برپایی کافه شهدا، مسابقات ورزشی بومی و محلی در سطح پایگاه‌های مقاومت و مساجد، پایگاه‌های شهرستان و تجلیل از سربازان نیز انجام می‌شود، گفت: برنامه‌های فرهنگی دیگری نیز در حال برنامه‌ریزی است تا به صورت گسترده و ویژه در صورت به سرانجام رسیدن انجام شود.
وی از مردم شریف استان یزد برای تماشای نمایش رزمی رسم شیدایی 3 در محل پارک کوهستان دعوت و اظهار کرد: در این نمایش آخرین سخنرانی شاه ملعون، اولین بخش سخنرانی امام خمینی (ره) در بهشت زهرا، قائله کردستان، دموکرات و کومله، عملیات پاتک زید با حضور رزمندگان یزدی، پدیده داعش و مبارزات مدافعان حرم، شهادت سردار سلیمانی، ظهر عاشورا و شهادت امام حسین (ع)، پیاده‌روی اربعین و در نهایت ظهور منجی برای مخاطبان به تصویر کشیده می‌شود.
کد خبر 688690

لینک کوتاه:
https://www.khabareyazd.ir/Fa/News/619178/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

تیم مینی فوتبال البرز از سد تیم یزد عبور کرد

وزنه برداران یزدی موفق به کسب مدال‌های رنگارنگ شدند

گشت و پایش شبانه واحد‌های صنعتی شهرستان مهریز

افتتاح نمایشگاه دستاورد‌های دفاع مقدس در یزد

شکست دشمن بارسوا شدن رسانه‌های موج ساز

رژه نیروهای مسلح در چند شهر کشور

اهدای گلدان گل به دبستان‌های سطح شهر یزد

قدمت 200 ساله "تراموا" در کشورهای اروپایی/ 11 مزیت بزرگ "تراموا" برای حل‌ونقل عمومی که تهران از آن محروم است!

طراحی محورهای بدون خودرو در مناطق 22 گونه؛ به زودی

طراحی محورهای بدون خودرو در مناطق 22 گانه؛ به‌زودی

تقدیر وزیر ارشاد از ابتکار خلاقانه سازمان زیباسازی در هفته دفاع مقدس

برنامه روز جهانی بدون خودرو در منطقه 16 برگزار شد / سالاری پور: حمل‌ونقل پاک در تهران توسعه پیدا خواهد کرد

لیگ برتر هندبال بانوان| آغاز فصل جدید با پیروزی بافق، هرمزگان و البرز

دفاع مقدس با زبان هنر تبیین شود

حضور رئیس جمهور در سازمان ملل پیروزمندانه و مقتدرانه بود/ دفاع مقدس با زبان هنر تبیین شود

آغاز استخراج معدن سرب در هرات

مدارس بخش مرکزی یزد نیازمند توجه خیران است

همدلی و همیاری مسئولان عامل اصلی پیشرفت شهرستان بافق

رییس جمهوری در سازمان ملل حقایق انقلاب اسلامی را تبیین کرد

دیپلماسی جدید در برقراری ارتباط با جهان تاثیر مثبتی داشته است

سفر رئیس جمهور به آمریکا سفری افتخارآمیز و پیروزمندانه بود

ابعاد مختلف دفاع مقدس به نسل جوان منتقل شود/سفر رییس‌جمهور به سازمان ملل مقتدرانه بود

دفاع مقدس درخشان‌ترین نقطه در تاریخ چند هزار ساله ملت ایران

امام جمعه موقت یزد: رییس جمهوری در سازمان ملل حقایق انقلاب اسلامی را تبیین کرد

کشتارگاه جدید بهاباد تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد

نامه مهم زاکانی به وزیرکشور/ شرط شهرداری برای تخریب غیرمجازها

تصادف در مهریز یک کشته و 18 زخمی بر جا گذاشت

جهاد آبرسانی به مردم 26 روستای عقدا آب شرب پایدار هدیه کرد

تصادف اتوبوس و مینی بوس در یزد

تدین، تفکر و تعقل اولویت آموزش و پرورش و خانواده‌ها باشد

قهرمانان مسابقات اسکواش جایزه بزرگ یزد مشخص شدند

18 مصدوم و یک فوتی در حادثه برخورد مینی‌بوس و اتوبوس در یزد

18 مصدوم و یک فوتی در تصادف مینی‌بوس و اتوبوس در یزد

18 مصدوم و یک فوتی در تصادف محور یزد - مهریز

تصادف اتوبوس و مینی بوس در یزد/ 19 کشته و مصدوم

رژه نیروهای مسلح استان یزد همزمان با نخستین روز از هفته دفاع مقدس

یک کشته و 18 مصدوم در تصادف اتوبوس و مینی بوس در جاده یزد

افزایش 15 درصدی پروازهای فرودگاه امام خمینی(ره) در اربعین 1402/رشد 61 درصدی جابه‌جایی زائران نسبت به سال گذشته

18 مصدوم و یک فوتی در تصادف صبح امروز محور یزد - مهریز

تقدیر شهردار تهران از خادمان‌ اربعین؛ زاکانی: خدمت به زوار حسینی(ع) افتخار ماست

تصادف دلخراش مینی‌بوس و اتوبوس در محور یزد-مهریز

تصادف مینی‌بوس و اتوبوس در محور یزد - مهریز

برگزاری رژه اقتدار نیروهای مسلح در یزد

تصادف مرگبار مینی‌بوس و اتوبوس در مهریز یزد

جزئیات اجرای طرح «کیف پول شهروندی» در تهران/ شارژ کارت بلیت مترو و بی‌آرتی از اول مهرماه الکترونیکی می‌شود

رونق صنعت ساختمان منجر به پویایی سایر اصناف می شود

ملت ایران در رفیع‌ترین نقطه دنیا قرار دارد

سردار نقدی: اسرائیل آخرین نفس‌های خود را می‌ کشد

اعلام نتایج «بخش صحنه‌ای» جشنواره بین المللی نمایش‌های آیینی

سردار نقدی: ملت ایران مصمم به گرفتن انتقام از عوامل شهادت سلیمانی است