خبر یزد

آخرين مطالب

گزارشی از آخرین وضعیت مصوبات سفرهای رئیس جمهور به یزد مقالات

گزارشی از آخرین وضعیت مصوبات سفرهای رئیس جمهور به یزد
  بزرگنمايي:

خبر یزد - ایسنا/یزد مشاور استاندار و مسئول پیگیری مصوبات سفرهای رئیس جمهوری به استان یزد از اختصاص 95 درصد اعتبارات سفر اول و 37 درصد اعتبارات سفر دوم خبر داد و گفت: طی دو سال گذشته 65 مصوبه مربوط به سفر اول مورد بهره برداری و استفاده مردم قرار گرفته است.
«محمود زارع رشکوئیه» در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت مصوبات دو دوره سفر رئیس جمهور به استان یزد، گفت: کاروان دولت مردمی در دوازدهمین سفر استانی خود اواخر آذرماه سال 1400 برای بررسی مشکلات و مسائل یزدیها به دارالعباده سفر کرد و دور اول سفر رئیس جمهور منجر به تصویب 150 برنامه با تخصیص اعتباری معادل هفت هزار و 750 میلیارد تومان شد.
وی با بیان این که تقریباً 95 درصد اعتبارات مورد تعهد سازمان برنامه و بودجه کشور به طرح‌های مذکور اختصاص یافته است، گفت: 65 مصوبه دور اول این سفر تاکنون کاملاً اجرایی شده و 85 طرح دیگر نیز در مراحل پایانی پیگیری‌ها و اجرا هستند.
وی به برخی از طرح‌های شاخص دور اول سفر آیت الله رئیسی به یزد نیز اشاره و تصریح کرد: تکمیل و تجهیز هنرستان‌های استان، تکمیل و بازسازی سه مدرسه و تجهیز سه دبیرستان دخترانه از جمله مصوبات مورد بهره برداری در حوزه آموزش‌ و پرورش است و سایر طرح‌های این حوزه نیز در حال اجراست.
زارع از مهمترین مصوبات اجرا شده در حوزه جهادکشاورزی در این مدت را مرمت و لایروبی 500 قنات استان از محل اعتبارات تخصیصی سازمان برنامه و بودجه، وزارت جهادکشاورزی و مشارکت بهره‌برداران و بخشی نیز از محل ستاد فرمان حضرت امام(ره) ذکر کرد و افزود: خرید چهار دستگاه تانکر آب‌رسانی سیار به عشایر شهرستان‌های هرات و مروست و ابرکوه نیز از دیگر طرحهای مورد بهره برداری طی دو سال گذشته بوده است.
وی تکمیل ساختمان پیوند مغز استخوان استان از محل تعهدات سازمان برنامه و بودجه و تکمیل بیمارستان بحران استان به عنوان یک اقدامک الگویی در حوزه مدیریت بحران را از مصوبات مورد بهره برداری سفر اول رییس جمهور به استان یزد در حوزه بهداشت و درمان برشمرد و گفت: مراحل پایانی اتمام هفت بیمارستان دیگر استان نیز با جذب کامل اعتبارات و اختصاص به آن‌ها در حال انجام است که برهخی از این بیمارستانها از جمله بیمارستان‌های اشکذر و طرح توسعه بیمارستان مهریز آماده بهره‌برداری هستند.
وی تهیه سامانه انتقال خون سیار را از دیگر طرح‌های مصوب اجرا شده در حوزه بهداشت و درمان ذکر کرد و گفت: سایر طرح‌های این حوزه نیز در دست‌ اجراست.
مسئول پیگیری مصوبات سفرهای ریاست جمهوری به استان با بیان این که سفر اول رئیس جمهور به استان یزد با مصوبات خوبی در حوزه راه‌های اصلی و شریانی همراه بود، از جمله این مصوبات را اجرای راه‌های یزد - طبس، هرات - هرابرجان، بهاباد - نایبندان، چوپانان - اردکان و اسفندآباد - صفاشهر بیان کرد و گفت: خوشبختانه در حال‌ حاضر 40 کیلومتر از راه اردکان - چوپانان و نیز راه اسفندآباد - صفاشهر تکمیل و بهره‌برداری شده است.
وی همچنین از تأمین زمین توسط وزارت راه و شهرسازی و تسهیلات مورد نیاز از طریق بانک‌های عامل برای 13 هزار و 500 واحد مسکونی شهری و یکهزار و 500 واحد مسکن روستایی در این رابطه اشاره و در ادامه با پرداختن به مصوبات مربوط به حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، از شاخصترین آنها که مورد بهره‌برداری نیز قرار گرفته است را تکمیل فاز اول کارخانه نوآوری استان که هم اکنون مورد استفاده شرکت‌های دانش‌بنیان، شرکت‌های فناور و استارتاپ‌ها قرار دارد، ذکر کرد.
زارع به اهتمام دولت سیزدهم به مشکل کم آبی در استان یزد نیز اشاره و اظهار کرد: تکمیل مخازن ذخیره آب مرور و سنگ‌آوی در میبد و اردکان، تکمیل مخزن 50 هزار مترمکعبی شهر یزد و شروع عملیات اجرایی فاضلاب شهر ندوشن و بخش آسفیج پس از سالها چشم انتظاری مردم از جمله مصوبات اجرا شده در حوزه وزارت نیرو در استان بوده است.
وی از مهمترین مصوبات مورد بهره برداری سفر اول دولت سیزدهم به استان یزد در حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی را نیز تکمیل استخر کارگران اردکان، سالن ورزشی کارگران یک یزد و سالن ورزشی کارگران ابرکوه، همچنین اتمام درمانگاه تأمین اجتماعی مهریز و تکمیل مرکز فنی‌ و حرفه‌ای خواهران یزد ذکر کرد و افزود: فاز نخست بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان یزد نیز مراحل پایانی خود را سپری می‌کند.
مشاور استاندار از ایجاد 20 زمین چمن مصنوعی در روستاهای استان با تخصیص اعتبارات سازمان برنامه و بودجه و اعتبارات مربوط به مسئولیت اجتماعی وزارت نفت و تکمیل سالن مسابقات دو و میدانی مجموعه بزرگ ورزشی استان در قالب مصوبات دور اول سفر مرتبط با حوزه ورزش خبر داد و گفت: سایر طرحهای مربوط به حوزه ورزش نیز در حال پیگیری و اجراست.
وی از مصوبات حوزه انتظامی استان نیز به تکمیل کلانتری اشکذر، تکمیل ساختمان پلیس راهور، تکمیل ایست و بازرسی ابرکوه و اجرای ایست و بازرسی خاتم اشاره و در رابطه با مصوبات حوزه محیط‌زیست در استات گفت: ایجاد سیستم پایش آلودگی هوا در استان(تابلوهای نمایشگر و ایستگاه‌های سنجش کیفی هوا) با اختصاص 12 میلیارد تومان اعتبار در استان نصب و بهره برداری شد.
زارع از دیگر مصوبات این سفر به مصوبات حوزه بنیاد مسکن اشاره و تصریح کرد: اجرای 18 طرح نیمه‌تمام روستایی و بازنگری طرح‌ هادی 80 روستای استان از جمله این مصوبات بوده که برخی انجام و بعضی نیز در دست انجام است.
وی گازرسانی به 85 روستای استان را از دیگر مصوبات اجرا شده سفر اول خواند و افزود: از محل تعهدات مسئولیت اجتماعی وزارت نفت در حوزه‌های ورزش، بهداشت و درمان همچنین 76 طرح شهید سلیمانی در مدارس استان، ایجاد پایگاه‌های امدادی هلال‌احمر و اجرای طرحهای هادی روستایی انجام‌ شد.
وی با بیان این که تعهدات بنیاد مستضعفان و کمیته امداد نیز کاملاً اجرایی شده است، گفت: در مجموع براساس برنامه زمان‌بندی اعتبارات، تاکنون 100 درصد تعهدات سازمان برنامه و بودجه کشور تحقق یافته است.
مسئول پیگیری مصوبات سفر در استان ماحصل دومین سفر رییس جمهور به یزد که دیماه پارسال رقم خورد را 98 مصوبه با اختصاص چهار هزار و 546 میلیارد تومان اعتبار ذکر کرد و گفت: تاکنون 37 درصد از اعتبارات تعهدی سازمان برنامه و بودجه براساس برنامه زمان‌بندی جهت اجرای این مصوبات تحقق یافته است.
زارع در پایان نیز با بیان این که بخشی از مصوبات این دور از سفر به‌ صورت صدور مجوزها تعریف شده است، اظهار کرد: در جریان سفر دوم آیت الله رئیسی به استان، 21 فقره تفاهم‌نامه بین استان و سرمایه‌گذاران ملی و استانی به ارزش بالغ بر 140 هزار میلیارد تومان(همت) تهیه و تنظیم شد که توسط معاونت اقتصادی استانداری و دستگاه‌های حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری استان در حال پیگیری است.
انتهای پیام

لینک کوتاه:
https://www.khabareyazd.ir/Fa/News/637659/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

اوقات شرعی سه شنبه 15 اسفندماه در یزد

وضعیت نامناسب کوچه‌ی نیلوفر 19 شهرستان میبد

نصب 4000 تابلو معابر شهری در شهر یزد

جاده احمدآباد به روستاهای باغ خواص و علی آباد به زودی تکمیل می‌شود

سفیر و نمایندگان 15 کشور به یزد سفر می‌کنند

طرح «ایما» در مدارس بهاباد اجرا شد

مرکز مشاوره خانواده مهر بهاباد افتتاح شد

خنثی‌سازی توطئه دشمنان با مشارکت مردم در انتخابات

آغاز عملیات اجرایی بوستان بزرگ زندگی همزمان با روز درختکاری

جشن نیکوکاری در مدارس بهاباد برگزار شد

آغاز مرحله دوم طرح فجرانه کالابرگ از 16 اسفندماه

خرم آباد میزبان حساس ترین بازی لیگ یک

شهرداری ارومیه در یزد به دنبال سهمیه پلی آف

عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشکذر

برگزاری کارگاه مبانی دانش هوش مصنوعی در یزد

برقراری کامل ارتباطات شعب اخذ رای استان

200 روز غبارآلود در یزد

تقدیر وزیر ورزش از اقدامات مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در زمینه توسعه ورزش تنیس

قدردانی بخشدار کیش از حضور و مشارکت مردم در انتخابات

تجهیز مدارس استان یزد به امکانات آموزشی

دریابابل پس از مدت‌ها طعم برد را چشید/توقف شهرراز برابر مس سونگون

برگزاری جشنواره تئاتر مونولوگ مهریز

دستگیری سه سارق و کشف 13 فقره سرقت در یزد

هدیه ماندگار کارگران یزدی

به اندازه 11 سال گذشته تابلو نصب کردیم

هورسان به دنبال پنچر کردن پیکان

برپایی نمایشگاه قرآن و عترت در یزد

آغاز غرس 20 هزار نهال در واحد‌های تولیدی استان یزد

گلایه برخی مالکان از تغییر کاربری‌های تجاری پر هزینه

آغاز اوج‌گیری ترددها در محورهای مواصلاتی یزد در آستانه نوروز

ضیافت آخر هفته‌ یزدی‌ها برای سفرای کشورهای عضو «ACD»

کیش آماده‌ی استقبال از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه‌ی ورزش است/ مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش: رویدادهای بین‌المللی ورزشی در جزیره برگزار شود

وزیر ورزش: در برنامه‌ی 10 ساله‌ی توسعه ورزش کشور، روی کیش حساب ویژه‌ای باز کردیم

طنین زنگ نیکوکاری در یزد نواخته شد

برگزاری آزمون کتابخوانی عطر انتظار در یزد

یزد، استان برتر در حوزه بهره وری

یزد، ایران کوچکی در مجمع گفتگوی کشور‌های آسیایی است

اتمام عملیات مرمت قلعه ثبت ملی شهرستان مروست

پذیرش 71 مقاله توسط چهارمین همایش ملی آموزش علوم اجتماعی در یزد

تمدید زمان نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در یزد

مرگ و زندگی: کار ارومیه گیر مدافع عنوان قهرمانی

اعزام دانشجویان یزدی به اردوی راهیان نور

نامزدهایی که با پیوستن به پویش«با مهر انتخاب کنیم» انتخاب شدند

نواختن زنگ نیکوکاری در مدارس استان یزد

مرز مهم درهم برای دلار

تغییر پرهزینه کاربری‌های تجاری

اجلاس 2024 اکو در یزد برگزار می‌شود / سفرای 15 کشور به یزد سفر می‌کنند

آمادگی یزد برای میزبانی سفیران عضو مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیایی

سلسلسه نشست‌های توانمندسازی خانواده در یزد

افتتاح و بهره برداری از طرح‌های جهاد خدمت رسانی بسیج در بافق