خبر یزد

آخرين مطالب

نصب 278 برج نوری در منطقه 17 در دوره جدید مدیریت شهری شهرداری تهران

نصب 278 برج نوری در منطقه 17 در دوره جدید مدیریت شهری
  بزرگنمايي:

خبر یزد - شهردار منطقه 17 در جلسه ائمه جماعات مساجد دارالشهدای تهران گفت: تا امروز که در خدمت شما هستیم 45 هزار تن آسفالت در سطح هر سه ناحیه توزیع و پخش شده است و یک رکورد خوب در تاریخ بلدیه تهران در منطقه به جا گذاشته شد.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 17، جلسه ائمه جماعات مساجد دارالشهدای تهران با حضور حجت‌الاسلام آقامیری عضو شورای شهر تهران، رضا شنگی شهردار منطقه 17 ، ائمه مساجد منطقه، طاهری مسئول مرکز رسیدگی به امور مساجد ناحیه شهید مصطفی خمینی و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.
حجت الاسلام طاهری در این جلسه گفت: سالی که گذشت سال سخت و مهمی بود و چهره بسیاری در طول این سال به خصوص نیمه دوم سال، مشخص شد.
وی افزود: بسیاری از علما با حفظ سنگر مسجد و مکان هایی که نیاز بود در ثبات، استقامت و نگهداری و حفظ و ارزش های نظام سینه سپر کردند. مثل همیشه ائمه جماعات در صف اول ایستادند، به خصوص در منطقه 17 که وظیفه دارم از زحمات تک تک شما تقدیر و تشکر کنم.
در ادامه حجت الاسلام آقامیری با بیان اینکه در یک جنگ فرهنگی هستیم، گفت: به همین دلیل نیاز به یک قرارگاه فرهنگی داریم که کجا از مسجد بهتر برای این قرارگاه فرهنگی؛ هیچ پایگاهی مثل مسجد نمی‌تواند جای قرارگاه فرهنگی را بگیرد. در دوره‌های گذشته به مساجد بی‌مهری شده است.
آقامیری با بیان اینکه می توانیم در حوزه وظایف شورا و شهرداری به مساجد کمک کنیم، تصریح کرد: می توان از صبح تا ظهر در مساجد برای خانواده ها و مادر خانواده برنامه ریزی کرد و غیر از مباحث اعتقادی و مذهبی، مشاوره‌های مختلف ارائه داد.
حجت الاسلام طاهری در این جلسه گفت: سالی که گذشت سال سخت و مهمی بود و چهره بسیاری در طول این سال به خصوص نیمه دوم سال، مشخص شد.
وی افزود: بسیاری از علما با حفظ سنگر مسجد و مکان هایی که نیاز بود در ثبات، استقامت و نگهداری و حفظ و ارزش های نظام سینه سپر کردند. مثل همیشه ائمه جماعات در صف اول ایستادند، به خصوص در منطقه 17 که وظیفه دارم از زحمات تک تک شما تقدیر و تشکر کنم.
در ادامه شهردار منطقه پیشاپیش حلول سال جدید و ماه مبارک رمضان را تبریک گفت و به ارائه گزارشی از مهم ترین پروژه های کلان انجام گرفته در منطقه طی سالی که گذشت، پرداخت.
شنگی گفت: تا امروز که در خدمت شما هستیم 45 هزار تن آسفالت در سطح هر سه ناحیه توزیع و پخش شده است و یک رکورد خوب در تاریخ بلدیه تهران در منطقه به جا گذاشته شد. ان شالله سال آینده هم با حجم انبوهی از فعالیت ها کسری های سال گذشته را انجام خواهیم داد.
شهردار منطقه با اشاره به جمع آوری انهار و جداول قدیمی تصریح کرد: 13 هزار و 500 متر طول انهار طی سال گذشته جمع آوری و تبدیل به کانیو شد. 13 هزار و 650 متر مربع در خیابان ها و کوچه ها پیاده روسازی انجام شد.
وی با بیان اینکه طی سال گذشته 6 هزار و 200 متر مربع اصلاح هندسی ترافیکی در سطح منطقه انجام شده، اظهار کرد: در سال 99 ،15 نفر در تصادفات منطقه فوت کردند که در سال 1400 با اقدامات انجام گرفته و اصلاح هندسی در نقاط پرمخاطره، این تعداد به 8 نفر و امسال به 6 نفر رسید که به همین دلیل رتبه یک در کاهش تصادفات منجربه فوت در سطح شهرداری تهران را کسب کردیم.
شنگی تصریح کرد: طی این مدت پروژه های عمرانی را در منطقه فعال کردیم که مهم ترین آنها احداث پل روگذر اتصال منطقه 17 و 18 است که طبق برنامه ریزی های انجام گرفته، سال آینده افتتاح می شود. 3 زیرگذر خط راه آهن را که پیش بینی کرده بودیم، اولین آن ان شاءالله، اواخر نیمه اول سال افتتاح می شود و 2 زیرگذر دیگر در حال تجهیز کارگاه است و پیش بینی می شود طبق برنامه ریزی های انجام شده، تا پایان سال دیگر افتتاح می شود.
شهردار منطقه گفت: از پروژه های مهم دیگر منطقه زمین اسکیت است که طی 75 روز احداث و هفته پیش افتتاح شد و رکورد بی نظیری در این زمینه ثبت شد. مرکز بهداشتی و سلامت مهرگان از دیگر پروژه های در دست اقدام است و سالی که گذشت کارهای مطالعاتی آن انجام شد و در حال حاضر 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. احداث مرکز استعدادیابی کودکان در محله بلورسازی اردیبهشت ماه افتتاح می شود. حرم شهدای بهاران از دیگر پروژه ها است که کلنگ زنی آن در ماه مبارک رمضان انجام می شود. همچنین یک فضایی برای دارالقرآن مرکزی در منطقه پیش بینی کردیم که در ماه مبارک رمضان کلنگ زنی آن انجام می شود.
وی افزود: جمع آوری نهر خیابان ابوذر به متراژ 2 هزار و 200 متر طول در مدت 40 روز انجام شد. 2 ماه است که تمام کارهای مطالعاتی پروژه باغ راه حضرت فاطمه(س) توسط شهرداری تهران انجام شده است و برای بازسازی پروژه آماده هستیم. تردد در خیابان برادران شهید مقدم بعد از غروب آفتاب، به دلیل عدم روشنایی سخت بود که در این محور پیاده روسازی و مسیربساوایی ایجاد و برج نوری نصب شد که این محور به فضایی امن تبدیل شده است.
شهردار با اشاره به نصب برج نوری در منطقه، گفت: 278 برج نوری در بوستان ها و معابر سطح منطقه که دچار تاریکی و کم نوری بود، نصب شده که یک رکورد در تاریخ تهران است. در حال حاضر با نصب این برج نوری ها و 71 پایه دکوراتیور شب ها نور منطقه تامین شده است.
شنگی اظهار کرد: 10 بوستان در سطح منطقه ایمن سازی و تجهیزات آن تعویض و نوسازی شده است. سال آینده نیز 5 بوستان دیگر در دستور کار است. 5 زمین چمن مصنوعی نیز تعویض و بازسازی شده است. عملیات آسفالت حیاط مدارس را شروع کرده ایم که تا الان 400 تن آسفالت در مدارس توزیع و پخش شده است و 30 مدرسه از 76 مدرسه را کامل نوسازی کرده ایم. بازسازی میادین اصلی منطقه انجام شده است. المان میدان مدافعان حرم نیز انجام و نصب شده است.
شهردار منطقه گفت: بوستان 14 هزار متری در منطقه احداث کردیم که با حضور آقای دکتر زاکانی افتتاح شد. کلنگ 2 میدان از 3 میدان بزرگ میوه و تره بار را زده ایم و کارهای یک میدان دیگر اوایل سال دیگر انجام می شود.
وی با اشاره به حوزه شهرسازی تصریح کرد: امسال نسبت به سال گذشته 173 درصد افزایش صدور پروانه در بافت فرسوده داشته ایم که سال آینده رشد خوبی در صدور پروانه خواهیم داشت. در حوزه بافت غیرفرسوده هم 141 درصد نسبت به سال گذشته افزایش صدور پروانه داشتیم.
شهردار منطقه گفت: خیابان شیخ محمدی بیش از 15 سال بلاتکلیف بود که شاخه شرقی پروژه یادگار امام راحل از این محور می گذشت؛ توانستیم این طرح را از محور فوق برداریم و این پروژه منحل اعلام شد و مردم از بلاتکلیفی رها خواهند شد. مرکز مهارت آموزی کوثر برای 200 بانوی سرپرست خانوار ایجاد و افتتاح کردیم. مرکز پویش شهر با 32 باب مغازه برای معلولین راه اندازی کردیم. مجموعه ورزشی سجاد را نوسازی کردیم. طی این مدت برنامه های مختلف و متعدد فرهنگی هم برگزار کرده ایم.
وی با اشاره به حوزه مبارزه با فساد و بازپس گیری املاک، اظهار کرد: یک ملک به ارزش 9 میلیارد تومان 11 سال در تصرف بود که بازپس گرفتیم. ملک فروشگاه قدس با دستور شهردار تهران در حال تملک و واگذاری به منطقه است. همچنین تمام املاک نهادها که در منطقه بودند نیز تعیین تکلیف شدند.
انتهای پیام/

لینک کوتاه:
https://www.khabareyazd.ir/Fa/News/386988/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

خدمات بستری رایگان افراد بالای 65 سال

نوسازی سامانه‌های گندزدایی برای تامین آب شرب استان یزد

روایت زندگی جوانترین مدیرکل خوش جمعیت ایران

اجرای موفقیت آمیز طرح بورسیه صنعتی دانشجویان در استان یزد

ستاد سهام، ابتکار یزد برای تحقق شعار سال

برنامه جهاد کشاورزی برای حمایت از کشاورزان

استخر گلخانه باز هم جان گرفت

اکثر کودکان کار استان یزد اتباع هستند

اردوی جهادی دانشگاه فرهنگیان نیر در روستاهای سرعین

اتباع عمده کودکان کار و خیابانی در یزد /دستگاه‌ها وظایف خود را جدی‌تر دنبال کنند

ستاد سهام؛ ابتکار یزد برای تحقق شعار سال /برنامه‌ریزی برای جهش تولید با مشارکت مردم در یزد

حمایت شورای تشکل‌های انقلابی فرهنگیان از قانون حفظ حریم عفاف

برگزاری کلاس مربیگری درجه B آسیا در یزد

تجمع اتباع یزد در حمایت از حمله ایران به اسرائیل

مشکل صادرات واحد‌های تولیدی حل می‌شود

زباله گردها دختر تهرانی را دزدیدند

تکمیل زیرساخت خطوط آبرسانی سایت اقدام ملی مسکن شهید محمدخانی یزد

آغاز عملیات اجرایی باند دوم سه راهی مهردشت به حسین آباد

اعلام اسامی محرومان هفته بیست و هشتم لیگ یک فوتبال

میزبانی چادرملو از نفت و گاز گچساران

مدیرکل دامپزشکی یزد: با کشتار غیرمجاز دام برخورد می‌شود

ثبت رکورد جدیدی در نمایشگاه بین‌المللی یزد

قتل راننده تاکسی ترکیه ای به دست مسافر ایرانی

هشدار وزارت بهداشت به مادران باردار

ماجرای دستگیری شهردار و عضو شورای یک شهر

امیرعبداللهیان: قصد پاسخگویی به اسرائیل را نداریم

فعالیت 103 اتوبوس درون‌شهری در شهر یزد

برخورد قضایی با پرنده فروشان دوره گرد در بافق

تاکید نماینده مردم اردکان بر تکمیل پروژه‌های نیمه تمام حوزه بهداشت

امید آفرینی و مشارکت عمومی نقش مهمی در تحقق شعار سال دارد

پیدا شدن پیکر بی جان 2 جوان در این استان

تهران صاحب آرامستان جدید در این دو منطقه می شود

«از هرات تا تهران» آماده نمایش شد/2 انتصاب در انجمن سینمای جوانان

استاندار یزد: گره‌های ذهنی حجاب پاسخ داده شود

بنیاد شهید تا پایان فروردین 1403 ، حدود 2 هزار میلیارد تومان به بیمه دی بدهی دارد

در دیدار رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با مدیران ارشد بیمه دی مطرح شد؛ بیمه دی موجب رضایتمندی خانواده‌‌ی بزرگ ایثار و شهادت و مایه‌ی آبرومندی در دولت گردید

اعلام برنامه های هفته سلامت در نشست رییس مرکزتوسعه سلامت با خبرنگاران

ساخت و ساز در کیش باید الگوی صنعت ساختمان سازی در کشور باشد

انتقاد شدید روحانی مشهور از گرانی کمرشکن

به‌کارگیری توانمندی داخلی در تعمیر تجهیزات خط میبد - نائین

اعلام اسامی محرومان هفته بیست و هشتم لیگ یک

پیروزی نماینده بافق در مرحله پلی‌آف فوتسال

انتصاب سرپرست جدید موسسه آموزشی علوم وفنون کیش

ماجرای گروگان گیری دختر 16 ساله در تهران

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 1 اردیبهشت 1403

نشست هم اندیشی با تشکل‌های ایثارگر استان کرمانشاه

رشد درآمد‌های وصولی گمرک یزد

کمک کانون آستان قدس شهید چمران یزد به آزادی زندانیان غیر عمد

اقدامات پیشگیرانه برای کاهش خسارت به شبکه زیرساختی قنوات

«از هرات تا تهران» آماده نمایش شد