خبر یزد

آخرين مطالب

مردم و مسئولان یزد: ارزش‌های دفاع مقدس احیا شود مقالات

  بزرگنمايي:

خبریزد- اتکا به قدرت الهی، روحیه مقاومت، ایمان و اخلاص، ولایتمداری، خضوع، اطاعت پذیری، دشمن شناسی، محبت و صمیمیت، دوستی با دوستان خدا و دشمنی با دشمنان خدا، قاطعیت و تسلیم ناپذیری تنها بخشی از گنجینه پایان ناپذیر دوران هشت سال دفاع مقدس است.

بدون شک دوران هشت سال دفاع مقدس در اصل میدان و عرصه بروز افتخارات ملت قهرمان ایران، عزت و اقتدار جمهوری اسلامی در سطح منطقه‌ و بین‌المللی است و همچون نگینی تابناک تا همیشه در تاریخ حماسه و ایثار و پایداری آزادگان جهان می درخشد.

دفاع مقدس هشت ساله ملت ایران در سایه رشادت رزمندگان اسلام و فرزندان غیور این آب و خاک دارای برکات و دستاوردهای فراوان ارزشمند و ماندگاری را نه تنها برای ملت ایران که حتی برای جوامع اسلامی و فراتر از آن برای بشریت آفرید که باید به دلیل اهمیت موضوع به آن پرداخته شود.

ایمان، اخلاص، ولایتمداری و استقامت

در این خصوص مهم جمعی از اقشار مختلف مردم و مسئولان استان در گفت و گو با گزارشگر خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا)یزد با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی بر شناخت مجدد و جدی اهداف و ارزش‌های دفاع مقدس تاکید و احیا و تقویت آن را در جامعه خواستار شدند.

آنها اعتقاد دارند که در سایه ایمان، اخلاص، ولایتمداری، دشمن شناسی و مقاومت رزمندگان اسلام به رغم دشمنی‌های گسترده استکبار و رژیم بعثی موفق شدند ضمن شکست متجاوز، صحنه‌هایی از فداکاری و پیروزی را خلق کنند و باید موضوع همیشه بازخوانی و از آنها در ادامه راه در تحقق اهداف عالیه انقلاب اسلامی مورد استفاده قرار گیرد.

یکی از اساتید دانشگاه یزد گفت: تمامی لحظات در طول دوران هشت سال دفاع مقدس با ایثار رزمندگان جانبرکف اسلام بسیار درس‌آموز و دارای پیام‌های ارزشنمدی است که باید بعد از گذشته بیش از 40 سال جدی تر از گذشته در جامعه به آن پرداخته شود.

دکتر " مهدی اسلام‌زاده " با گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس با دست خالی ولی با قدرت ایمان و اخلاص به خصوص روحیه ولایتمداری موفق به شکست دشمنی شدند که خیلی از کشورها در ابعاد مختلف در کنار او بودند .

همچنین حجت‌الاسلام " سید حسین حسینی " از اساتید حوزه و دانشگاه هم به دوران دفاع مقدس اشاره کرد که مردم و رزمندگان اسلام فقط به خدا و رضایت او فکر می‌کردند و از هیچ تلاشی برای موفقیت و در کنار هم بودند دریغ نمی‌کردند و همین روحیه و انگیره موجب پیروزی در دفاع مقدس شد.

"حسین زارع" یکی از فرهنگیان هم اعتقاد دارد که ایمان، اخلاص و مقاومت موجب پیروزی در دوران هشت سال دفاع مقدس با ایثار رزمندگان بدست آمد و امروز برای اینکه در حوزه‌های مختلف به خصوص در عرصه اقتصادی بهتر و بیشتر به موفقیت برسیم باید همان روحیه و نسخه را الگو قرار دهیم.

ضرورت بازخوانی ارزش‌های دفاع مقدس

" رضا کمالی " یکی از کسبه یزد هم به موضوع همکاری اقشار مختلف مردم اهم از آقایان و بانوان در مسئله پشتیبانی از رزمندگان اسلام و تامین نیازهای آنها به عنوان یک موضوع مهم اشاره کرد و گفت: برای برون رفت از مشکلات اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه دشمنان باید همان روحیه و فداکاری دوران دفاع مقدس در کشور احیا و تقویت شود.

همچنین " حسین رضایی " یکی از دانش آموزان به اهمیت ارزش قائل شدن و میدان دادن به جوانان به خصوص بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب و تاکیدات مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: خیلی از موفقیت‌های رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس به دلیل میدان دادن به نسل جوان بود.

وی بیان کرد: بسیاری از عملیات‌ها و کارهای سخت در دوران هشت سال دفاع مقدس با مدیریت جوانان مومن و انقلابی با درستی و پیروزی انجام شد و این خود بهترین الگو است و اگر به نسل جوان میدان داده شود می‌توانند در عرصه‌های مختلف گره گشایی کنند.

" فاطمه ابویی " هم که خانه دار است گفت: تمامی کارها در دوران هشت سال دفاع مقدس برای خدا و همراه با ایمان و اخلاص محض و به دور از خودخواهی و منیت بود و باید برای رسیدن به اهداف مجدد همان ارزش‌های ناب اسلامی مجدد احیا، فرهنگ سازی و تقویت شود.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد هم با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهیدان گفت: باید در قالب جهاد تبیین توسط کارشناسان و نخبگان فرهنگی و دانشگاهی در کنار تلاش رسانه‌های گروهی به ابعاد مختلف دفاع مقدس پرداخته شود.

حجت‌الاسلام " محمد حسین متوسل " افزود: اگر روحیات و ویژگی‌های دوران طلایی هشت سال دفاع مقدس و آن ایمان‌ها، اخلاص‌ها و فداکاری‌ها مجدد جدی در جامعه و بین اقشار مختلف احیا و تقویت شود و از دستاوردهای ارزشمند آن دوران استفاده شود شاهد تعالی اهداف جمهوری اسلامی می‌شویم.

مصاحبه و چاپ کتاب از دوران دفاع مقدس

همچنین فرمانده سپاه الغدیر یزد گفت: دوران دفاع مقدس همه دارای صحنه‌هایی از ایمان، اخلاص، ولایتمداری، مقاومت و عزت است و باید برای انتقال اهداف و دستاوردهای آن در جامعه در قالب جهاد تبیین یک اقدام جدی و فراگیر و بهتر از سنوات گذشته انجام شود.

سردار " حسین زارع کمالی " بیان کرد: رویکرد برنامه‌های امسال بزرگداشت هفته دفاع مقدس با همکاری مردم و مسئولان و همراهی پیشکسوتان عرصه ایمان، جهاد و شهادت در استان این است که اهداف و ارزش‌های آن دوران به نحو مناسب در قالب بهره گیری از هنر، رسانه‌ها و سایر برنامه‌ها به خصوص برای دانش آموزان و دانشجویان تبیین شود.

همچنین سرهنگ " منصور زارع " مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یزد گفت: یکی از برنامه‌های مهم این اداره‌کل، ثبت و انعکاس خاطرات رزمندگان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس به صورت مصاحبه و همچنین چاپ کتاب و انتشار مطالب به صورت مکتوب برای انتقال ارزش‌های والای آن دوران به نسل جوان است.

وی بیان کرد: در این خصوص بیش از سه هزار مصاحبه با رزمندگان جانبرکف اسلام در سطح استان با همکاری بخش‌های مختلف انجام شده و همچنان ادامه دارد و همچنین تاکنون بیش از 600 عنوان کتاب چاپ و منتشر شده و به دلیل اهمیت موضوع در استان ادامه دارد.

بر اساس آمار موجود پنج میلیون ایرانی در جنگ تحمیلی شرکت کردند که از این تعداد افزون بر 220 هزار نفر به شهادت رسیدند. از میان شهدای جنگ تحمیلی، 16 هزار نفر در جریان بمباران مناطق مسکونی به شهادت رسیدند و بقیه در جبهه های نبرد شهید شدند.

 

در دفاع مقدس 85 هزار نیروی بسیجی و 48 هزار ارتشی ، 33 هزار دانش آموز و سه هزار و 500 دانشجو به فیض شهادت نایل آمدند و همچنین در این دوران 88 مسیحی، 18 کلیمی و 9 زرتشتی در دفاع از خاک میهن خود شهید شدند و 2 هزار تبعه غیرایرانی نیز با حضور در جبهه های نبرد در مقابل عراق به شهادت رسیدند.

استان یزد با یک میلیون و 250 هزار نفر جمعیت 50 هزار رزمنده و 320 هزار بسیجی سازماندهی شده و حدود 800 آزاده دارد.

لینک کوتاه:
https://www.khabareyazd.ir/Fa/News/619592/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

لیگ برتر والیبال| تلاش ایفاسرام برای کسب رتبه دوم و جدال جذاب صدرنشین با پرافتخارترین

تکذیب خبر آتش زدن منازل افغانستانی ها در میبد

کارشناس صادرات در یزد پرورش می‌یابد

استاندار یزد سرزده در جمع دانشجویان دانشگاه یزد حضور یافت

بستر حمل و نقل عمومی برای تردد معلولان یزد فراهم شد

69 درصد اراضی زراعی استان یزد سنددار شدند

برنامه ریزی شهرداری برای رفع آلودگی‌های بصری

اولین رویداد مردمی اشتغال استان یزد برگزار می شود

امضای سند همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با دولت کوبا

بررسی مشکلات بیش از 70 نفر از جامعه خانواده معظم شهدا و ایثارگران استان ایلام

تبدیل شهر یزد به کارگاه عظیمی از پروژه‌های عمرانی

طرح ملی غربالگری فشار خون و دیابت در بهاباد اجرا می‌شود

ششمین جشنواره ابربازی‌ها در یزد آغاز شد

فرمانده سپاه الغدیر با فرماندهان پیشکسوت بسیج بهاباد دیدار کرد

عیادت مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران با دو جانباز 70 درصد در ساری

برگزاری هشتمین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم محمد احمدی جوان

دیدار چهره به چهره مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان رضوی با جامعه معظم ایثارگری

آتش زدن منازل افغانستانی‌ها در میبد؟ ؛ واکنش فوری یک مقام امنیتی به مردم

آغاز جشنواره اَبَربازی‌ها در یزد

ترور سیستماتیک شیعیان و هزاره ها در افغانستان و بی عملی سیستماتیک طالبان

بیمه باید به نفع مردم و جامعه باشد

برگزاری دوره دانش افزایی مربیان و ورزشکاران در یزد

افتتاح مقطع تحصیلی ارشد دانشکده زراعت هرات

آماده سازی بستر حمل و نقل عمومی شهر یزد برای تردد معلولان

محل نگهداری سوخت قاچاق در یزد لو رفت

برگزاری کنفرانس مدیریت جراحی‌های غیرقلبی در یزد

مشارکت 400 دانشجوی جهادگر در پویش لبخند ایران

قتل عام تلخ خانوادگی در رباط کریم

دفن جسد راننده تاکسی در باغ شهریار

مراسم اختتامیه اولین دوره مسابقات تیم‌های عملیاتی دوام برگزار شد

ضرورت حفظ عنصر حیاتی خاک

خیراتی که زمینه ساز خیر شد

نظارت دامپزشکی بر مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی استان یزد

مددسرای امید منطقه9 تجهیز شد

امضای 7 سند همکاری و یک بیانیه مشترک بین ایران و کوبا

مشارکت شهروندان لازمه‌ تحقق حقوق شهروندی

شهر شهدا در 10شب برپا می‌شود

امضای تفاهم‌نامه پذیرش و حمایت از زنان زندانی در آستانه آزادی

فضاسازی شهر با جملات نابی از شهدا در دستور کار خواهد بود

تکذیب ادعای رسانه‌های معاند/ برخورد با اتباع ‌در مهمانشهر میبد صحت ندارد

الگوسازی حضرت علی اکبر (ع) در نزد جوانان با زبان گویای شعر میسر خواهد شد

برخی‌ها در آخرین لحظه تیم را نابود کردند/انتقادها را قبول دارم

ادعای آتش زدن منازل برخی از اتباع در شهرستان میبد تکذیب شد

کریم کشاورز؛ خودآموخته‌ای بود دل سپرده به فرهنگ ‏

شهر یزد به کارگاه عمرانی پروژه‌های شهری تبدیل شده است

جشنواره منطقه‌ای شعر «سرباز وطن» در مهریز برگزار می‌شود

بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در یزد برگزار می‌شود

راه اندازی خط تولید خودرو‌های ون در یزد

مسکنی: 140 شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستانی با عضویت بیش از 153 هزار نفر در سراسر کشور در حال فعالیت هستند

احتمال برگزاری مدارس تهران در روز سه شنبه 14 آذرماه به صورت غیرحضوری