خبر یزد

آخرين مطالب

سرلشکر رحیم‌صفوی: آمریکایی ها در لشگرکشی به افغانستان و عراق، دو دشمن ما در شرق و غرب را سرنگون کردند/ آمریکایی ها داعش روی کار آوردند که دولت سوریه و عراق را سرنگون کرده و بعد هم سراغ ایران بیایند اجتماعي

سرلشکر رحیم‌صفوی: آمریکایی ها در لشگرکشی به افغانستان و عراق، دو دشمن ما در شرق و غرب را سرنگون کردند/ آمریکایی ها داعش روی کار آوردند که دولت سوریه و عراق را سرنگون کرده و بعد هم سراغ ایران بیایند
  بزرگنمايي:

خبر یزد - به گزارش جماران؛ مشاور عالی مقام معظم رهبری با بیان اینکه آمریکایی‌ها در این دو لشگرکشی دو دشمن ما در شرق و غرب را سرنگون کردند گفت: این به نفع ایران شد، اما در عراق و افغانستان آمریکایی‌ها ظلم‌ها و ستم‌های بسیاری کردند.
سردار سرلشکر سیدیحیی رحیم‌صفوی در راهپیمایی باشکوه 22 بهمن یزد اظهار داشت: امروز خرسندم که در جمع پرصلابت مردم قهرمان یزد حضور داشته باشم.
وی خاطرنشان کرد: بنده وکیل هستم از طرف مقام معظم رهبری که سلام ایشان را به تک تک مردم این استان و تمامی شهرستان‌های آن برسانم.
رحیم‌صفوی بیان کرد: در 22 بهمن سال 90 در همین مکان با مردم یزد صحبت کردم و هم اکنون بعد از گذشته 12 سال، یزد گسترش پیدا کرده و پیشرفت شهر یزد کاملا مشهود است.
وی با بیان اینکه حماسه پرافتخار حضور مردم یزد به همراه حماسه پرافتخار و میلیونی ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن در روز نخست ماه شعبان نشان دهنده ظرفیت پایان ناپذیر حمایت مردمی از نظام جمهوری اسلامی ایران است، ادامه داد: این راهپیمایی مردم یزد در مقابل دیدگاه صد‌ها خبرنگار داخلی و خارجی و زیرپوشش ماهواره‌ها، پیام روشنی را برای دوستان ایران و انقلاب اسلامی در سراسر جهان و البته برای دشمنان خواهد داشت.
مشاور عالی مقام معظم رهبری مردم یزد را مردمی سخت کوش و صبور دانست و گفت: این مردم تمامی تحلیل‌های سیاستمداران دنیا را کاملا از بین می‌برند که چگونه با وجود مشکلات مردم اینگونه در صحنه‌هستند و امیدواریم که مسئولان هم همینگونه در صحنه حضور داشته باشند و مشکلات مردم را رفع کنند.
رحیم‌صفوی با بیان اینکه در استان یزد انسجام، هوشمندی و پرکاری در میان مسئولان یزد وجود دارد گفت: ثروت اصلی یزد تدین، سختکوشی، خردمندی و هوش بالای مردم یزد است و مطمئن هستم که استان یزد در برنامه هفتم توسعه، به صورت بسیار رشد یابنده و بالنده پیشرفت خواهد کرد و از معضلات کنونی عبور خواهیم کرد.
وی ادامه داد: حضور آگاهانه، اتحاد و بیداری مردم و مسئولان استان یزد نشان دهنده عزم و اراده برای عبور از وضعیت فعلی و تغییر به وضعیت مطلوب است و خصوصا حضور مردم در سرنوشت سازترین برنامه چهارسال آینده یعنی انتخابات یازدهم اسفندماه بسیار مهم است.
مشاور عالی مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: حضور مردم یزد با این شکوه در راهپیمایی 22 بهمن یک بار دیگر اقتدار و عظمت انقلاب و ایستادگی مردم یزد را در سراسر جهان به نمایش گذاشت و این پیام را به بدخواهان جهان می‌رساند که مردم ایران با حضور خود در تمام صحنه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و حتی فرهنگی و امنیتی مانع از تحقق اهداف دشمن خواهند شد.
رحیم‌صفوی گفت: حضور مردم در صحنه همیشه حرف اول و آخر را می‌زند و همانگونه که در هشت سال دفاع مقدس با عزم راسخ، سرنوشت تمامیمت ارضی، استقلال و آزادی ایران اسلامی را رقم زدید، پس از 45 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، هم اکنون هم همین مسیر و راهپیمایی، مسیر استقلال، پیشرفت و عبور از وضعیت فعلی را نشان می‌دهند.
وی با بیان اینکه امیدواریم که خداوند متعال عنایت خودش را بر مردم صبور یزد و ایران بیفزاید گفت: مردم همیشه در صحنه حضور دارند و بهترین پاسخ‌ها را به دشمنان می‌دهند.
وی با طرح این سئوال که پس از 45 سال از پیروزی انقلاب آیا دشمنان ایران قوی‌تر شده‌اند یا ملت و انقلاب ایران قدرتمندتر است گفت: ایالات متحده آمریکا پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991، تلاش کرد به تنها ابرقدرت جهان تبدیل شود و در واقع قدرت هژمونی جهانی و تکسازی قدرت در جهان را براساس یک نظریه پایان تاریخ با تسلط سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و ائتلاف با اروپایی‌ها را محقق کند و بر تمام کشور‌ها تسلط پیدا کنند.
مشاور عالی مقام معظم رهبری با بیان اینکه آن‌ها می‌خواستند قدرت‌های بزرگی مثل چین، روسیه و ایران را ضعیف نگه دارند گفت: الان تقریبا تمام تحلیلگران جهان اعلام می‌کنند که هندسه نظم قدرت جهانی به سمت چندجانبه شدن قدرت در حال حرکت است و قدرت آسیایی یا اورآسیایی مرکب از چین، روسیه، هند و ایران در حال شکل گیری یک قدرت جدید و والاتر از قدرت آمریکا در حال حرکت هستند.
رحیم‌صفوی بیان کرد: همچنین قدرت جهان اسلام متشکل از 57 کشور و قدرت مقاومت اسلامی به رهبری ایران هم از دیگر قدرت‌هایی هستند که امروز در برابر آمریکا ایستادگی کرده‌اند.
وی تصریح کرد: مسئولان ایالت متحده آمریکا رسما چند سال قبل اعلام کردند که می‌خواهند خاورمیانه بزرگ را تشکیل دهند و لشکرکشی به عراق و افغانستان با همین هدف صورت گرفت، اما آیا بعد از بیست و چندسال کشتار عظیم آمریکا در افغانستان و عراق توانستند به اهداف خود دست پیدا کنند؟
مشاور عالی مقام معظم رهبری با بیان اینکه آمریکایی‌ها در این دو لشگرکشی دو دشمن ما در شرق و غرب را سرنگون کردند گفت: این به نفع ایران شد، اما در عراق و افغانستان آمریکایی‌ها ظلم‌ها و ستم‌های بسیاری کردند.
رحیم‌صفوی با اشاره به تحولات اوکراین و روسیه گفت: آمریکایی‌ها با یک کودتای مخملی رئیس جمهوری را در اوکراین مستقر کردند تا این کشور را به ناتو وارد کرده و تهدید بزرگی برای روسیه شوند که روسیه هم با حمله به اوکراین جلوی این هدف را گرفت.
وی بیان کرد: در اوکراین هم آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها نتوانستند با هزینه‌های بسیار بسیار گزافی که کردند نتیجه بگیرند و روسیه شهر‌های روس زبان اوکراین را گرفت.
مشاور عالی مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: آمریکا‌یی‌ها و رژیم صهیونیستی با حمایت مالی چند میلیارد دلاری برخی کشور‌های عربی و برخی دولت‌های منطقه غرب آسیا از جمله ترکیه و اردن، برای مدیریت و عقیم سازی بیداری اسلامی از شمال آفریقا تا شرق آسیا، یک گروه شورشی را با شعار الله اکبر و اسلام به نام داعش روی کار آوردند که دولت سوریه و عراق را سرنگون کرده و بعد هم سراغ ایران بیاید.
رحیم‌صفوی با بیان این که چندین سال این گروه چندین هزار نفر از سوریه و عراق را کشت و شهر‌های مختلف عراق و سوریه و حرم دو امام ما را منفجر کردند گفت: با این وجود فرزندان قهرمان شما، مدافعان حرم و حاج قاسم سلیمانی و قسمتی از مجاهدین افغانستانی و پاکستانی و حزب‌الله لبنان به کمک ارتش و مردم سوریه و عراق رفتند و محور مقاومت را به فرماندهی حاج قاسم شکل دادند و به این ترتیب داعش شکست خورد وگرنه حکومت عراق و سوریه شکست می‌خورد.
وی تصریح کرد: این ائتلاف داعشی از سوی آمریکا و اروپا حمایت‌های چند میلیارد دلاری می‌کردند، ولی باز هم با وجود تمامی این هزینه‌ها دشمن نتوانست موفق شود و داعش شکست خورد.
مشاور عالی مقام معظم رهبری با بیان اینکه البته جریان مقاومت هم شهدای بسیاری تقدیم اسلام کرد گفت: دشمن به دنبال تشکیل داعش خراسان بود که آن هم شکست خورد و الان تنها باقی‌مانده‌های آن تلاش می‌کنند کار‌هایی انجام دهند که تحت اشراف امنیتی هستند.
رحیم صفوی به جنایت‌های رژیم صهیونیستی اشاره کرد و افزود: امروز وحشیانه‌ترین بمباران‌ها و جنایت‌ها را رژیم صهیونیستی در غزه انجام می‌دهد، ولی مردم قهرمان غزه و فلسطین در برابر این رژیم که حمایت‌های تمام مستکبرین جهان را دارد ایستادگی کرده و پشتیبان حماس هستند.
وی در ارتباط با دلایل شکست آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در ماجرای اخیر فلسطین و غزه گفت: مقاومت مردم و همراهی افکار عمومی جهان در حمایت از این مردم مظلوم به دلیل کشتار وحشیانه غیرنظامیان از جمله دلایل مهم شکست اسرائیل و آمریکا است.
رحیم‌صفوی تصریح کرد: قدرت ایمانی و تشکیل کشور فلسطین انگیزه گروه‌های مقاومت بود و حمایت همه جانبه جبهه مقاومت از جمله حزب الله، مقاومت عراق و سوریه از حماس و از همه مهمتر حضور یمنی‌ها در دفاع از مردم مظلوم فلسطین در شکست آمریکایی‌ها نقش بسیار مهمی داشته است.
وی گفت: به فضل الهی و حمایت شما مردم قدرشناس و صبور از انقلاب اسلامی، محور جببه مقاومت شکل گرفته و مردم لبنان، سوریه، عراق و یمن از مردم ایران درس گرفته‌اند و محصول انقلاب ایران جبهه مقاومت است.
مشاور عالی مقام معظم رهبری با بیان اینکه رهبری جبهه مقاومت را امام خامنه‌ای (مدظله العالی) عهده دار است گفت: ایران اسلامی باعث افول و ضعیف شدن و حتی شکست طرح‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی شده‌اند.
رحیم‌صفوی با بیان اینکه دشمن در تمام توطئه‌های خود در طول سال‌های گذشته شکست خورده‌اند گفت: مهمترین وصیت من به عنوان یک پاسدار این است که حضور حداکثری و رای دادن به هر نماینده‌ای که صلاح می‌دانید برای پیشرفت استان یزد و کشور عزیزمان ایران به معنای تاثیرگذاری در شاخص‌های مقبولیت و مشروعیت در عرصه‌های داخلی و بین المللی است و می‌تواند در حل مشکلات و تنگنا‌های سیاسی اقتصادی کشور تعیین کننده سرنوشت کشور در چهارسال آینده و حتی برنامه هفتم توسعه باشد به همین دلیل این حضور مهم است و از مردم می‌خواهیم به آن توجه داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: البته مردم باید به کسی رای دهند که درد مردم و جوانان را بفهمند و برای رفع مشکلات معیشتی مردم حرکت کند، دین دار و متدین و متعهد باشد تا بتواند مشکلات را برطرف کند.

لینک کوتاه:
https://www.khabareyazd.ir/Fa/News/639775/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

نصب 4000 تابلو معابر شهری در شهر یزد

جاده احمدآباد به روستاهای باغ خواص و علی آباد به زودی تکمیل می‌شود

سفیر و نمایندگان 15 کشور به یزد سفر می‌کنند

طرح «ایما» در مدارس بهاباد اجرا شد

مرکز مشاوره خانواده مهر بهاباد افتتاح شد

خنثی‌سازی توطئه دشمنان با مشارکت مردم در انتخابات

آغاز عملیات اجرایی بوستان بزرگ زندگی همزمان با روز درختکاری

جشن نیکوکاری در مدارس بهاباد برگزار شد

آغاز مرحله دوم طرح فجرانه کالابرگ از 16 اسفندماه

خرم آباد میزبان حساس ترین بازی لیگ یک

شهرداری ارومیه در یزد به دنبال سهمیه پلی آف

عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشکذر

برگزاری کارگاه مبانی دانش هوش مصنوعی در یزد

برقراری کامل ارتباطات شعب اخذ رای استان

200 روز غبارآلود در یزد

تقدیر وزیر ورزش از اقدامات مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در زمینه توسعه ورزش تنیس

قدردانی بخشدار کیش از حضور و مشارکت مردم در انتخابات

تجهیز مدارس استان یزد به امکانات آموزشی

دریابابل پس از مدت‌ها طعم برد را چشید/توقف شهرراز برابر مس سونگون

برگزاری جشنواره تئاتر مونولوگ مهریز

دستگیری سه سارق و کشف 13 فقره سرقت در یزد

هدیه ماندگار کارگران یزدی

به اندازه 11 سال گذشته تابلو نصب کردیم

هورسان به دنبال پنچر کردن پیکان

برپایی نمایشگاه قرآن و عترت در یزد

آغاز غرس 20 هزار نهال در واحد‌های تولیدی استان یزد

گلایه برخی مالکان از تغییر کاربری‌های تجاری پر هزینه

آغاز اوج‌گیری ترددها در محورهای مواصلاتی یزد در آستانه نوروز

ضیافت آخر هفته‌ یزدی‌ها برای سفرای کشورهای عضو «ACD»

کیش آماده‌ی استقبال از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه‌ی ورزش است/ مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش: رویدادهای بین‌المللی ورزشی در جزیره برگزار شود

وزیر ورزش: در برنامه‌ی 10 ساله‌ی توسعه ورزش کشور، روی کیش حساب ویژه‌ای باز کردیم

طنین زنگ نیکوکاری در یزد نواخته شد

برگزاری آزمون کتابخوانی عطر انتظار در یزد

یزد، استان برتر در حوزه بهره وری

یزد، ایران کوچکی در مجمع گفتگوی کشور‌های آسیایی است

اتمام عملیات مرمت قلعه ثبت ملی شهرستان مروست

پذیرش 71 مقاله توسط چهارمین همایش ملی آموزش علوم اجتماعی در یزد

تمدید زمان نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در یزد

مرگ و زندگی: کار ارومیه گیر مدافع عنوان قهرمانی

اعزام دانشجویان یزدی به اردوی راهیان نور

نامزدهایی که با پیوستن به پویش«با مهر انتخاب کنیم» انتخاب شدند

نواختن زنگ نیکوکاری در مدارس استان یزد

مرز مهم درهم برای دلار

تغییر پرهزینه کاربری‌های تجاری

اجلاس 2024 اکو در یزد برگزار می‌شود / سفرای 15 کشور به یزد سفر می‌کنند

آمادگی یزد برای میزبانی سفیران عضو مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیایی

سلسلسه نشست‌های توانمندسازی خانواده در یزد

افتتاح و بهره برداری از طرح‌های جهاد خدمت رسانی بسیج در بافق

زیر ساخت های ورزش های دریایی کیش، چشم وزیر ورزش و جوانان را گرفت

لازمه ترویج و توسعه نماز در ادارات مهیا نمودن زیر ساخت‌ها است