خبر یزد

آخرين مطالب

گفتگو

۵۶۰ میلیارد ریال از محل سفر رییس جمهور و استاندار یزد، به ابرکوه اختصاص یافت

خبریزد- فرماندار ابرکوه با اشاره به اینکه این شهرستان از نقاط کمتر توسعه یافته و محروم استان یزد است گفت: برای تکمیل برخی پروژه‌ها ۵۶۰ میلیارد ریال از محل مصوبات سفر رییس جمهور و استاندار استان به این شهرستان اختصاص یافت.

کم‌اثربخشی مشکلی اصلی رسانه‌های یزد است/بهره‌برداری از تالار مرکزی یزد در پایان امسال

خبریزد- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد ضمن تاکید و حمایت از تولید محتواهایی منطبق با مبانی و ارزشهای انقلاب اسلامی در راستای رشد معنوی، هنری و اخلاقی جامعه، از عمده مشکلات رسانه‌ها در استان را اثربخشی آنها ذکر کرد و گفت: متاسفانه امروز اثربخشی رسانه‌های غیررسمی در یزد بیش از رسانه‎های رسمی است.

فرمانده سپاه الغدیر یزد از همکاری ۲۰۰ گروه جهادی برای محرومیت‌زدایی در استان خبر داد

خبر یزد - یزد- فرمانده سپاه الغدیر یزد از سازماندهی و فعالیت ۲۰۰ گروه جهادی داوطلب با عضویت یک هزار و ۴۰۰ نفر در محرومیت‌زدایی مناطق دوردست استان خبر داد.

کشت پیاز در ابرکوه ۱۰ درصد کاهش یافت

خبریزد- مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: در سال زراعی جاری ۲۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان به کاشت بهاره پیاز اختصاص یافت که این میزان نسبت به سال قبل ۱۰ درصد کاهش دارد.

عضو انجمن اقتصاددانان ایران: ارز ترجیحی بسترساز رانت، فساد و قاچاق است

خبریزد- عضو انجمن اقتصاددانان ایران گفت: سیاست‌هایی مانند ارز ترجیحی چهار هزار و ۲۰۰ تومانی بسترساز آسیب‌هایی مانند رانت، فساد و قاچاق است ضمن اینکه دولت هم برای تامین آن با توجه به اختلاف زیادی که با بازار آزاد دارد با دشواری های زیادی مواجه می شود.

خوداشتغالی، مشاغل خانگی و خویش‌فرمایی نیاز امروز بازار کار ابرکوه

خبریزد- رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابرکوه با بیان این که ۸۵۰ نفر جویای کار در این شهرستان شناسایی شده‌اند، گفت: مهم‌ترین نیاز و بهترین روش برای اشتغال فارغ‌التحصیلانی که رشته دانشگاهی آنان نیاز بازار کار شهرستان نیست، ایجاد کارگاه‌های خوداشتغالی، مشاغل خانگی و خویش‌فرمایی است.

کارگران مهریز حل مشکل قراردادهای موقت را خواستار شدند

خبریزد- جمعی از کارگران مهریز از جمله مهمترین مشکلات همیشگی خود را قراردادهای موقت واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان با آنها ذکر کردند و رسیدگی و حل مشکل را توسط مسئولان خواستار شدند.

شورا و شهرداری یزد تا رفع کامل مشکل آبگرفتگی در کنار مردم هستند

خبریزد- رئیس شورای شهر یزد گفت: شورا و شهرداری یزد تا رفع کامل مشکل آبگرفتگی در کنار مردم هستند و در کنار کارگران شهرداری، بی‌وقفه و شبانه روزی در حال تلاش برای حل مشکلات مردم هستند.

ملت ایران در روز قدس، پایبندی به آرمان قدس شریف را نشان دادند

خبر یزد - یزد- رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: ملت قهرمان و با بصیرت ایران اسلامی با حضوری پرصلابت در راهپیمایی روز جهانی قدس بار دیگر پایبندی خود را به آرمان حضرت امام راحل (ره) در آزادی قدس شریف نشان دادند.

نویسنده و محقق: ویژگی‌های برجسته دکتر اسلامی ندوشن مغفول مانده است

خبریزد- نویسنده و محقق تاریخ و فرهنگ ندوشن با تسلیت فقدان دکتر محمد علی اسلامی ندوشن، نویسنده شهیر و نامی کشورمان گفت: این استاد بزرگ در بین نویسندگان معاصر ایران دارای ویژگی های برجسته علمی و ادبی منحصر به فردی است که مغفول مانده است.

امید دستاورد روز قدس برای مردم فلسطین

خبر یزد- امام جمعه یزد با اشاره به دستاوردهای راهپیمایی روز قدس گفت: راهپیمایی روز قدس در دل مردم فلسطین امید و شجاعت ایجاد کرد.

یزد آماده میزبانی از گردشگران عید فطر

خبریزد- مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یزد از آمادگی استان برای میزبانی از گردشگران در تعطیلات عید سعید فطر با هماهنگی دستگاه‌های استان خبر داد.

موزه تاریخ بهاباد؛ کمتر شناخته شده اما کم‌نظیر

خبریزد- رئیس موزه تاریخ شهرستان بهاباد در استان یزد از دیدنی‎های این موزه را زیورآلاتی منقش به صور فلکی گوناگون مربوط به هزاره دوم قبل از میلاد و همچنین اشیائی خاص مربوط به برخی شخصیت‌های ملی خواند.

راه‌اندازی مراکز تحقیقاتی سالمندان در کشور ضروری است

خبریزد- امام جمعه اردکان یزد با اشاره به فعالیت مرکز تحقیقات سالمندی اردکان و ارائه خدمات رایگان پزشکی از سوی این مرکز به سالمندان، توسعه و گسترش این مراکز را در کشور امری ضروری و مهم خواند.

سپاه الغدیر در صحنه دفاع و حمایت از مردم حاضر است

خبریزد- فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به رشادت‌های پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: امروز هم سپاه الغدیر در صحنه دفاع و حمایت از مردم در جای جای استان حاضر و آماده است.

پرواز یزد به تبریز و بالعکس برقرار شد

خبر یزد - یزد- مدیر روابط عمومی فرودگاه بین المللی یزد از برقراری پرواز یزد به تبریز و بالعکس از دوم اردیبهشت ماه در این فرودگاه خبر داد.

مهلت ارسال آثار به همایش ملی پیشگیری از اختلال مصرف مواد مخدر ۱۰ اردیبهشت اعلام شد

خبر یزد - یزد - دبیر اجرایی چهارمین همایش ملی پیشگیری از اختلال مصرف مواد مخدر و روان گردان‌ها گفت: آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این همایش در یزد ۱۰ اردیبهشت ماه اعلام شد.

سطح زیر کشت گندم و کلزا در ابرکوه کاهش یافت

خبریزد-مسئول تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: در سال زراعی جاری به دلیل افت آب های زیر زمینی و تداوم ۲۵ سال پدیده خشکسالی، سطح زیر کاشت گندم ، جو و دانه روغنی کلزا نسبت به سال زراعی قبل ۱۰ تا ۵۰ درصد کاهش دارد.

افزایش ۴۰ درصدی حجم خودروها در خیابان‌های یزد/ رشد تصادفات خسارتی

خبر یزد - یزد- رییس پلیس راهور استان یزد از افزایش ۴۰ درصدی حجم خودروها در خیابان‌های شهر یزد و همچنین افزایش تصادفات منجر به خسارت های مالی در این شهر از ۱۴ فروردین ماه تاکنون خبر داد.

تولید محصولات کشاورزی در ابرکوه ۱۰ درصد افزایش یافت

خبریزد- مسئول تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: کشاورزان این شهرستان با استفاده از روش‌های ترویجی ، فنون علمی و اجرای طرح های نوین آبیاری در سال زراعی ۱۴۰۰، ۲۱۰ هزار تن محصول تولید کردند که نسبت به سال زراعی قبل از آن ۱۰ درصد افزایش دارد.

ارتباطمان را با گردشگران نوروزی یزد قطع نمی‌کنیم

خبریزد- مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یزد بازخورد برنامه‌های نوروزی در بین گردشگران را مثبت خواند و گفت: ارتباطمان را با گردشگران نوروزی یزد قطع نخواهیم کرد.

جوکار: هر سه قوه برای تحقق گفتمان سال بسیج شوند

خبریزد-رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: با تجاری سازی ایده های جوانان، فناوری و دانشی نوین در داخل کشور خلق می شود که می تواند وابستگی کشور را به دنیای بیرون قطع کند.

برگزاری اردوهای جهادی نوروزی دانشجویان در یزد و یک خبر از مهریز

خبریزد- مسئول بسیج دانشجویی سپاه الغدیر یزد گفت: اردوهای جهادی نوروزی دانشجویان زیرپوشش با عنوان عهد خدمت در مرحله اول با مشارکت حدود یکصد نفر در حال برگزاری است و تا ۱۵ فروردین‌ماه جاری ادامه دارد.

بیمارستان میبد با کمک خیران سلامت به دستگاه آندوسکوپی ستون فقرات مجهز شد

خبریزد- رییس بیمارستان میبد از تجهیز این واحد درمانی به دستگاه آندوسکوپی ستون فقرات و تجهیزات مورد نیاز جراحی اعصاب خبرداد و گفت: این تجهیزات با هزینه یک میلیارد تومان توسط یکی از خیران سلامت شهرستان خریداری و در اختیار این بیمارستان قرار گرفته است.

میزبانی از مسافران نوروزی در بهاباد استان یزد با طعم تاریخی

خبر یزد - یزد – بهاباد در استان یزد جاذبه‌های منحصر به فرد تاریخی دارد که در بین این آثار قلعه تاریخی جنت آباد این شهرستان با گذشت صدها سال هنوز پابرجاست و حصار، چهار برج دیده ‌بانی و نگهبانی این قلعه از گزند حوادث مصون مانده و نمونه‌ای زیبا از آثار دوره زندیه است.

به متقاضیان نهضت ملی مسکن فرصت ویرایش داده می‌شود

خبریزد- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای آن دسته از متقاضیان نهضت ملی مسکن که اطلاعات خود را به صورت ناقص در سامانه وارد کرده‌اند یا در ثبت مشخصات اشتباه داشته‌اند، مدت زمانی را به منظور ویرایش در نظر خواهیم گرفت که متعاقبا اعلام می‌شود.

کالاهای اساسی مورد نیاز ماه مبارک رمضان در استان یزد تامین شده است

خبریزد- مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد با بیان اینکه در زمینه تامین کالاهای اساسی و ضروری تنظیم بازار در ماه رمضان در استان، هیچ مشکلی وجود ندارد گفت: برنج ، شکر، روغن و تخم مرغ با نرخ مصوب دولتی در استان تامین و در حال توزیع است.

۴۷ هزار نفر از مکان‌های تاریخی مهریز دیدن کردند

خبریزد- رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مهریز گفت: از ابتدای تعطیلات نوروز تاکنون ۴۷ هزار نفر از سراسر کشور از مکان‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی شهرستان دیدن کردند.

سرپرست فرمانداری: ظرفیت‌های ابرکوه به مسافران نوروزی معرفی شود

خبریزد- سرپرست فرمانداری ابرکوه با بیان اینکه در ایام نوروز باید قابلیت ها و ظرفیت های فرهنگی ، اجتماعی ، کشاورزی و گردشگری ابرکوه به مسافران معرفی شود افزود: تکریم و استقبال از مسافران نوروزی بخشی از فرهنگ دیرینه مردم این شهرستان است.

تکمیل ظرفیت اقامتگاه‌های رسمی یزد

خبر یزد - یزد- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از تکمیل ظرفیت اقامتگاه های رسمی یزد خبر داد.

طرح ملی هلال رحمت در یزد اجرا شد

خبریزد- مدیرعامل هلال احمر استان یزد از اجرای طرح ملی پویش هلال رحمت با شعار «همه با هم توقف‌ناپذیریم» در یزد خبر داد.

۸۰ درصد ظرفیت هتل‌ها و واحدهای اقامتی یزد تکمیل شد

خبر یزد - یزد _ ایرنا _ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: تاکنون ۸۰ درصد ظرفیت هتل ها و واحدهای اقامتی و ۶۰ درصد واحدهای بومی استان تکمیل شده است.

ساير مطالب

130 میلیارد ریال برای ساخت یا مرمت بندهای خاکی ابرکوه هزینه شد

25 تیم بازرسی بر واحدهای عرضه فرآورده‌های دامی در یزد نظارت می‌کنند

رییس منابع طبیعی ابرکوه : 137 هکتار زمین های ملی شهرستان رفع تصرف شد

رییس منابع طبیعی ابرکوه :6 هزار اصله نهال رایگان در این شهرستان توزیع شد

برگزاری جشنواره غذایی با طعم بلدرچین در میبد

مدیران روابط‌عمومی پاسبان حقایق و صداقت کاری مدیران سازمان

رییس هلال‌احمر مهریز: پنج کوهنورد مفقود شده در کوه‌های شهرستان پیدا شدند

تمام مساجد و پارک‌های یزد برای مسافران نوروزی بازگشایی می‌شوند

گردشگری خوارک ظرفیتی مغفول مانده در اردکان

مدیرعامل آب منطقه‌ای یزد: فروش آب چاه‌های کشاورزی ادارات، غیرقانونی است

طرح سلامتگر در 100 مدرسه استان یزد اجرا شد

حال 119 بیمار کرونایی یزد وخیم است

تداوم افزایش روند صعودی آمار بیماران بدحال کرونایی در یزد

مدیرکل تبلیغات اسلامی یزد: امسال شهرستان اشکذر میزبان افراد معتکف است

درختان بادام در مهریز به شکوفه نشست

11 واحد مسکونی مددجویان ابرکوه در دست ساخت است

اردکان بعلت توسعه نامتوازن، دستخوش تغییر شده است

افراد مفقود شده در کویر بهاباد یزد پیدا شدند

6 خیر افزون بر 2 میلیارد ریال برای آزادی زندانیان در یزد کمک کردند

جوکار: منابع و مصارف بودجه باید شفاف باشد

افزایش 75 درصدی تزریق واکسن کرونا طی 100 روز گذشته در یزد

تمام هزینه‌های خدمات ناباروری تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفت

فوق تخصص خون: یزد در رتبه نخست پرخطرترین استان‌های سرطانی قرار دارد

بزرگترین پیام روز جهانی معلولین چیست؟

رمز موفقیت یکی از برترین پیرایشگرهای حوزه خلیج فارس

«علی عسکر خان سوم»؛ اولین شهردار یزد و خدماتش

لزوم بازخوانی حماسه 9 دی

کاهش هزینه‌های فرزندآوری گامی در جهت جوانی جمعیت

جست‌وجوی اقتصاد خوراک در گردشگری و خواهرخواندگی‌ شهرها

نخبگان یزدی با نمایندگانشان در مجلس هم‌اندیشی کردند

مرمت هشت بادگیر تاریخی مسجد جامع شهر بافق آغاز شد

یزد رتبه نخست کشور در شیوع دیابت را دارد

مهریز از وضعیت قرمز خارج شد/ استان یزد در آستانه نارنجی‌پوشی

فراخوان رویداد استارتاپ سرآمدان شاهد و ایثارگر یزد تا 10آذر ادامه دارد

بنادکوک دیزه؛ روستای نمونه استان یزد در مقابله با کرونا

باید از ظرفیت ثبت جهانی یزد استفاده کرد/یزدیها ذاتاً متخلفی نیستند

تمرکز سازمان فرهنگی شهرداری یزد بر اشتغال زنان آسیب‌دیده

یزدی ها در انتظار هفته‌ای سرد و بارانی باشند

93 درصد مادران باردار تفت علیه کرونا واکسینه شدند

بارش پاییزی در یزد و کام خشکیده‌ای که سیراب نمی‌شود

بازگشایی یک کارخانه بعد از 7 سال تعطیلی در عقدا/ 200 کارگر به کار خود بازگشتند

زمینه‌سازی یزدی‌ها برای میزبانی سمپوزیوم جهانی شتر

21 میلیمتر باران در ایستگاه دره زرشک تفت ثبت شد

فرماندار تفت: با حضور به موقع دستگاه ها خسارت سیل به حداقل رسید

8 تیم آماده عملیات امدادی در سیل/13 پایگاه آماده خدمت رسانی هستند

ترک فعل قانونی حقوق عامه را ضایع می‌کند

واژگونی وانت نیسان در جاده مروست به ابرکوه یک کشته و26مصدوم برجا گذاشت

18میلیمتر باران پنجشنبه شب در روستای سروعلیای یزد ثبت شد

رییس پلیس راه: با نخستین بارش پاییزی بیشتر جاده‌های یزد لغزنده است

واکسینه شدن بیش از 36 هزار یزدی در مرکز تجمیعی هلال احمر

پناهگاه حیات‌وحش شیرکوه جزیره‌ای سبز در قلب بیابان‌های مرکزی ایران

کارشناس هواشناسی یزد: برف و باران در راه است

استقرار رشته مکاترونیک برای نخستین بار در هنرستان فنی و حرفه‌ای سماء یزد

علویون ابرکوه به جای پاکبانان شهر را نظافت کردند

اعضای یک باند10 نفری ارتشا و زمین‌خواری در یزد دستگیر شدند

جایگاه ‌های عرضه سوخت یزد با سامانه هوشمند به 30 مورد رسید

اعتبارات ‌دولتی ‌کفاف هزینه‌های حمایتی بهزیستی یزد را نمی‌دهد

13 آبان امسال به دلیل تحولات منطقه، اهمیت خاصی دارد

پر کشیدن شادی از پارک شادی یزد

بازگشت 71 جایگاه سوخت به مدار عرضه/عرضه سوخت سهمیه‌ای در 3 جایگاه

پوشش 85 درصد واکسیناسیون در یزد/کاهش 75 درصدی تلفات با واکسیناسیون

خطای انسانی، عامل 70 درصد تصادفات در جاده یزد به طبس است

تداوم هوای سرد شبانه در یزد تا پایان هفته

گنجی‌زاده: احیای روستای 2هزار ساله «اله‌آباد» همت مسئولان را می‌طلبد

جلوگیری از تخریب سنگ نگاره‌های کوه ارنان پیگیری می‌شود

جوادیان زاده: / آب انتقالی یزد قطع شد/تکرار تعرض چندباره به خط انتقال آب استان

تکرار تعرض چندباره به خط انتقال آب یزد/ جوادیان زاده: آب انتقالی یزد قطع شد

قاچاقچیان سوخت در اردکان نقره داغ شدند

جذب عوارض معادن برای کمک به عمران مهریز پیگیری می‌شود

پرواز بادبادک‌ها بر فراز آسمان سنگ عروس

امنیت مناطق کویری با تعامل استان‌ها افزایش می‌یابد

پیشگامی یزدی‌ها در آبادانی بقاع متبرکه

کرونا جان 3 نفر را در یزد گرفت/ افزایش آمار مبتلایان

برخورد اتوبوس کرج - یزد با تپه خاکی در اردستان 8 مصدوم‌ برجای گذاشت

استان یزد رتبه اول تا سوم ابتلا به 10 سرطان‌ شایع کشور را داراست

کاهش 65 درصدی حوادث کار در استان یزد

واکسیناسیون 44 درصد از دانش آموزان استان یزد

شهروندان اردکانی، اجاره‌بهای غیرمنطقی را به اداره اوقاف منتقل کنند

فعلاً به جای توسعه گردشگری باید بدهی‌هایمان پرداخت کنیم

کرونا 3 قربانی از یزد گرفت/ 338 تست مثبت شد

کرونا 2 قربانی دیگر از یزد گرفت/ 306 ابتلا در 24 ساعت گذشته