خبر یزد

آخرين مطالب

اقتصادي

امام‌جمعه مهریز، همکاری مردم در اجرای کامل طرح اصلاح یارانه‌ها را خواستار شد

خبر یزد - یزد- امام‌جمعه مهریز گفت: همکاری مردم با دولت در اجرای کامل طرح مردمی‌سازی و اصلاح یارانه‌ها برای تحقق عدالت اجتماعی در کشور بسیار تعیین‌کننده است.

"دامدار کارت" ۲۰۰ میلیون تومانی برای دامداران استان یزد صادر شد

خبر یزد - یزد - مدیر شعب بانک کشاورزی استان یزد با اشاره به برنامه های دولت در طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها برای حمایت از صنعت دام و طیور گفت: "دامدارکارت" با سقف اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان برای دامداران این استان صادر شد.

برداشت نوبرانه‎‌ی زردآلو در استان یزد آغاز شد

خبریزد- مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد با اشاره به آغاز برداشت زردآلو در این استان به صورت نوبرانه، پیش‌بینی کرد که با توجه به خسارت سرمازدگی بهاره، ۲۰ هزار تن زردآلو در استان تولید و روانه بازار شود.

تولید زردآلو در ابرکوه ۵۰ درصد کاهش یافت

خبر یزد - یزد - سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: تولید زردآلو در این شهرستان از ۳۵ هزار تن به ۱۸ هزار تن رسیده که سرمازدگی و وقوع توفان در اواخر اسفند پارسال و فروردین امسال علت کاهش حدود ۵۰ درصدی آن بوده است.

معاون استاندار یزد: اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها از قاچاق کالا جلوگیری می‌کند

خبریزد-معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار یزد گفت: اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها یکی از ضرورت‌های کشور است که انجام آن از سوی مسئولان مختلف یک الزام عقلی است و از قاچاق برخی کالاهای اساسی به سایر کشورها جلوگیری می‌کند.

قول مساعد معاون وزیر راه برای الحاق بخشی از منطقه اسکان یزد به محدوده شهری

خبریزد- معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به ضرورت الحاق بخشی از منطقه اسکان شهر یزد به محدوده شهری که خارج از این محدوده است گفت: این موضوع در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران پیگیری و رفع می‌شود.

تکمیل تصفیه‌خانه ۲۱ هزار مترمکعبی میبد تا پایان امسال

خبریزد- مدیر امور شرکت آبفا شهرستان میبد از راه اندازی فاز نخست تصفیه‌خانه فاضلاب شهر میبد به ظرفیت ۱۴ هزار مترمکعب خبر داد و ابراز امیدواری کرد که ۳۰ درصد باقیمانده این طرح تا پایان سالجاری مورد بهره برداری قرار گیرد.

صادرات یزد پارسال ۳۳ درصد رشد داشت

خبریزد- رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان یزد از رشد ۳۳ درصدی ارزش صادرات استان یزد طی سال گذشته خبر داد.

رئیس جمهور پیگیر پروژه های راکد صنعتی

خبریزد- معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: رئیس جمهور پیگیر پروژه های راکد صنعتی است و فولاد میبد از جمله طرح‌های مورد پیگیری است.

خدمت رسانی به مردم و حمایت از تولید مهمترین اولویت بانک سپه یزد است

خبریزد- مدیر شعب بانک سپه استان یزد به مناسبت چهاردهم اردیبهشت و سالروز تاسیس نخستین بانک ایرانی و نود و هشتمین سالگرد این بانک، از برنامه‌ها و خط مشی این مدیریت در سال جاری خبر داد و گفت: خدمت رسانی به مردم و حمایت از تولید مهمترین اولویت بانک سپه یزد است

انتخاب آزمایشگاه معتمد شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در یزد

خبریزد- سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان یزد به منظور اعتبارسنجی و انتخاب آزمایشگاه منتخب در جهت حمایت از کشاورزان استان، از برخی آزمایشگاه‌های معتبر آب و خاک در شهر یزد بازدید کرد.

تصویب تسهیلات ۴۵۸ میلیارد تومانی صنایع یزد در کارگروه رفع موانع تولید

خبریزد- رئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت استان یزد از تصویب تسهیلات رونق تولید درخواستی ۴۵ واحد صنعتی به مبلغ ۴۵۸ میلیارد تومان در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان خبر داد.

کارگران و کارفرمایان فعال مهریز تجلیل شدند

خبر یزد - یزد- همزمان با هفته کار و کارگر جمعه شب در مراسمی با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد ۱۵ نفر از کارگران و کار فرمایان فعال شهرستان مهریز تجلیل شدند.

۹۵ درصد گردش مالی معادن یزد مربوط به ۳۷ معدن است/حسابهای این معادن به استان منتقل شد

خبریزد- استاندار یزد با اشاره به این که ۹۵ درصد گردش مالی معادن استان مربوط به ۳۷ واحد معدنی بزرگ است، از انتقال حساب‌های این معادن به داخل استان خبر داد.

صادرات ریلی کاشی یزد به مقصد ترکیه برای اولین بار

خبریزد-مدیر کل راه آهن یزد اعلام کرد: در راستای حمایت از تولید و جذب بارهای انبوه ریل پسند و کمک به ارزآوری کشور، برای اولین بار محموله کاشی از ایستگاه یزد به مقصد ترکیه بارگیری و جهت صادرات حمل شد.

رییس اداره تعاون میبد: تعداد جویندگان بومی کار کاهش یافته‌ است

خبریزد- رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی میبد گفت: توسعه صنایع و فرصت‌های شغلی بوجود آمده مرتبط به قانون کار، جمعیت کارگری شهرستان را افزایش داده و هنوز هم با کمبود نیروی کار بومی مواجه هستیم.

توزیع بیش از ۹۴۶ تن میوه تنظیم بازار طی قریب یک ماه در یزد

خبریزد- مدیر تعاون روستایی استان یزد از توزیع بیش از ۹۴۶ تن سیب و پرتقال تنظیم بازار با تخفیف‌هایی تا ۱۵ درصد زیر قیمت خرده فروشی در بازار از ۲۶ اسفند تا ۲۳ فروردین ماه خبر داد.

بررسی تفویض اختیار وظایف وزارت اقتصاد به استان‌ها در یزد

خبر یزد - ایسنا/یزد مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد با اشاره به تفویض ۳۵ وظیفه وزارت اقتصاد به استانها، این اقدام را نشانه جدیت دولت در حل مشکلات مردم عنوان و اظهار کرد: این اقدام وزارت اقتصاد تحول عظیمی را در اقتصاد استان ایجاد خواهد کرد.

صدور مجوز فروش ۵۲ ملک مازاد دولتی در استان یزد

خبریزد-معاون نظارت مالی اداره کل امور اقتصادی و دارایی و رئیس خزانه معین استان یزد با اشاره به سیاست دولت در فروش اموال مازاد و مولدسازی دارایی‌های خود، گفت: از ابتدای اجرای این طرح دولت در سال ۹۸ تاکنون، مجوز فروش ۵۲ ملک مازاد به ارزش چهار هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال توسط وزارت اقتصاد صادر شده است.

مدیران یزد برای جذب اعتبارات عمرانی تلاش جدی داشته باشند

خبریزد- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد خواستار تلاش مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برای جذب اعتبارات عمرانی شد و گفت: از هر تلاشی که موجب جذب اعتبارات شود، حمایت می کنیم.

افزون بر۳۲۷ هزار تن نهاده‌های دامی در استان یزد توزیع شد

خبر یزد - یزد - معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی یزد گفت: در سال گذشته ۳۲۷هزار و ۴۶۴ تن نهاده‌های دامی برای مصرف دام و طیور صنعتی و سنتی در بین بهره‌برداران این بخش توزیع شده است.

صرفه‌جویی ۱۰ میلیون مترمکعبی آب در کشاورزی یزد/خیز استان برای کاهش ۲۰۰ میلیون مترمکعبی

خبریزد- یکی از اولویت های شرکت آب منطقه‌ای یزد حفظ و حراست از منابع آب زیرزمینی موجود و راهکاری نوین برای به کاهش رساندن افت آب‌های زیرزمینی است که با مشارکت و همیاری کشاورزان در استان، گام های بلندی در این راستا برداشته شده است.

صرفه‌جویی ۱۰ میلیون مترمکعبی آب در کشاورزی یزد/خیز استان برای کاهش ۲۰۰ میلیون مترمکعبی

خبر یزد - ایسنا/یزد یکی از اولویت های شرکت آب منطقه‌ای یزد حفظ و حراست از منابع آب زیرزمینی موجود و راهکاری نوین برای به کاهش رساندن افت آب‌های زیرزمینی است که با مشارکت و همیاری کشاورزان در استان، گام های بلندی در این راستا برداشته شده است.

افزایش ۱۰ درصدی برداشت محصولات گلخانه‌ای در ابرکوه یزد

خبر یزد - یزد - مدیر جهادکشاورزی ابرکوه گفت: کشاورزان پارسال سه هزار و ۲۵۰ تن انواع محصول گلخانه ای از ۱۵.۵ هکتار سطح زیرکشت برداشت و روانه بازارهای داخلی و خارجی کردند که این میزان تولید نسبت به سال ۱۳۹۹، ۱۰ درصد افزایش دارد.

بانک در پرداخت تسهیلات ارزان قیمت کارآفرینی تسریع کنند

خبر یزد - ایسنا/یزد مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد با بیان اینکه سهمیه استان برای پرداخت تسهیلات ارزان قیمت طرح های کارآفرینی به صورت هماهنگ به بانک های استان ابلاغ شده و این منابع هم اینک در اختیار آنان است گفت: بانک در پرداخت این نوع تسهیلات تسریع کنند.

معاون استاندار: فعال‌سازی یک‌هزار واحد تولیدی یزد با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی پیگیری می‌شود

خبریزد- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار یزد گفت: هم‌اکنون یک‌هزار واحد صنعتی و تولیدی با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در مناطق مختلف استان وجود دارد که فعال‌سازی آنها جزو برنامه اصلی و با جدیت پیگیری می‌شود.

مدیرکل اقتصاد و دارایی یزد: بانک‌ها در پرداخت تسهیلات ارزان قیمت کارآفرینی اقدام فوری کنند

خبریزد- مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد با بیان اینکه سهمیه استان برای پرداخت تسهیلات ارزان قیمت طرح های کارآفرینی به صورت هماهنگ به بانک های استان ابلاغ شده و این منابع هم اینک در اختیار آنان است گفت: بانک در پرداخت این نوع تسهیلات تسریع کنند.

اجرای طرح ملی سنجش نرخ کیفیت کالا در یزد

خبر یزد - ایسنا/یزد مدیر کل استاندارد استان یزد از اجرای طرح ملی سنجش نرخ کیفیت کالا در مرکز این استان پیرامون کیفیت ۴۰ قلم کالای خاص و پرمصرف مردم خبر داد.

سطح زیر کشت گندم و کلزا در ابرکوه کاهش یافت

خبر یزد - یزد - ایرنا – مسئول تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: در سال زراعی جاری به دلیل افت آب های زیر زمینی و تداوم ۲۵ سال پدیده خشکسالی، سطح زیر کاشت گندم ، جو و دانه روغنی کلزا نسبت به سال زراعی قبل ۱۰ تا ۵۰ درصد کاهش دارد.

سرمازدگی ۷۰۰ میلیارد ریال به محصولات باغی و زراعی بافق خسارت زد

خبر یزد - یزد - مدیر جهاد کشاورزی بافق گفت: برآوردها نشان می دهد سرمازدگی پایان اسفندماه سال گذشته و بهاره امسال ۷۰۰ میلیارد ریال به محصولات کشاورزی و باغی این شهرستان خسارت وارد کرد.

افزایش ۳۰ درصدی اوج مصرف داده استان یزد در تعطیلات نوروزی

خبر یزد - ایسنا/یزد مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد گفت: با توجه به رونق گردشگری بعد از دو سال قرنطینه ناشی از کرونا و استقبال چشمگیر مسافران نوروزی از شهر تاریخی و میراث جهانی یزد و سایر ظرفیت‌های گردشگری استان، اوج مصرف داده نوروز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشت.

کاهش ۳.۲ میلیون مترمکعبی برداشت از منابع آبی قطب کشاورزی یزد

خبریزد- رئیس اداره منابع آب شهرستان‌های خاتم و مروست از صرفه‌جویی ۳.۲ میلیون مترمکعبی برداشت از منابع آب این شهرستان‌ها که قطب کشاورزی استان یزد محسوب می‌شوند، در سال گذشته خبر داد.

خسارت سرمازدگی به کشاورزی ۲۲ استان/ سرمازدگی شدید کشاورزی یزد، کرمان و فارس

خبریزد- عضو هیئت مدیره صندوق بیمه کشاورزی کشور با اشاره به آسیب سرمازدگی به محصولات کشاورزی ۲۲ استان، گفت: بیشترین خسارت به محصولات کشاورزی استان‌های یزد، کرمان و فارس وارد شده است.

تاکید نماینده اردکان بر پرداخت فوری خسارات ناشی از سرمازدگی به باغات پسته

خبریزد- نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی خواستار اقدام فوری و جدی این وزارت‌خانه در خصوص پرداخت خسارات ناشی از سرمازدگی به باغات پسته مردم استان یزد شد.

طوفان گرد و خاک میهمان آسمان یزد

خبر یزد - ایسنا/یزد هواشناسی یزد آسمان این استان تا روز یکشنبه را همراه با وزش باد نسبتاً شدید تا شدید بعضاً با گرد و خاک پیش‌بینی کرد.

خسارت ۵۰۰۰ میلیارد تومانی سرمازدگی به باغات یزد/توسعه هواشناسی کاربردی تهک در استان

خبریزد-معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی یزد از خسارت ۵ هزار میلیارد تومانی سرمازدگی به ۵۴ هزار هکتار از باغات استان خبر داد.

تعهد دستگاه‌ها در حوزه اشتغال‌آفرینی، بازبینی و بروزرسانی شود

خبر یزد - ایسنا/یزد استاندار یزد با تاکید بر بازبینی و بروزرسانی تعهد دستگاه‌ها در حوزه اشتغال‌آفرینی سال ۱۴۰۱، گفت: ایجاد اشتغال در استان با اولویت اشتغالزایی برای نیروهای بومی و کاهش نرخ بیکاری فارغ التحصیلان و بانوان باشد.

صدور مجوز ۶ طرح سرمایه‌گذاری خارجی در یزد/رشد ۹۸ درصد سرمایه‎های خارجی وارده به استان

خبریزد- مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد گفت: شش طرح جدید سرمایه گذاری خارجی سال گذشته با تلاش مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان مجوز فعالیت در استان را از سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران دریافت کردند.

ساير مطالب

262 مورد بازرسی در طرح عیدانه استاندارد یزد

پیش‌بینی خرید 6 هزار تن گندم در استان یزد

تجهیز 99 درصد چاه‌های کشاورزی یزد و اشکذر به کنتور هوشمند

روند پرداخت آورده متقاضیان نهضت ملی مسکن

راه‌آهن یزد پارسال 19 میلیون تن بار جابجا کرد

137 هکتار زمین ملی در ابرکوه رفع تصرف شد

صدور الکترونیکی مجوز کسب و کار، کاغذبازی را در دستگاه‌های اجرایی حذف می‌کند

توفان 50 میلیارد ریال خسارت به کشاورزان مهریز وارد کرد

کاهش قیمت سیب قرمز تنظیم بازار در یزد

پارسال زمینه اشتغال 181 نفر مددجو در ابرکوه فراهم شد

لزوم اعتمادسازی بین گردشگران با بازارهایی سالم

طوفان گرد و خاک در راه یزد

19 هکتار اراضی ملی مهریز رفع تصرف شد

وضعیت جوی مساعد یزد تا روزهای پایانی هفته

تلاش برای تحقق شعارهای سال یک وظیفه شرعی و قانونی است

منکر گران‌فروشی نیستیم/ نظارت ویژه داریم

12 میلیون تن کنسانتره آهن در چادرملو تولید شد

تلاش 16 ساله کارآفرین میبدی برای احیای صنعت کاربافی

کشاروزان و دامداران یزد امسال 145 میلیارد تومان تسهیلات گرفتند

واحد پر عیارسازی باطله‌های معدن چغارت بافق یزد راه‌اندازی شد

کاهش محسوس دما و تداوم وزش بادهای شدید در یزد

طوفان، 5750 میلیارد ریال به زیرساخت‌های استان یزد خسارت زد

طرح‌های آهن و فولاد غدیر ایرانیان در استان یزد نمونه شد

منشا ریزگردهای طوفان یزد داخلی است/امکان فرود هواپیماها در یزد با دید افقی اندک

بهره برداری از خط تولید دستگاه کمباین برداشت برنج در یزد

سامانه مشاغل سخت و زیان‌آور استان یزد رونمایی می‌شود

مانع زدایی از مسیر تولید و صنعت با پشت میز نشینی محقق نمی شود

برگزاری اولین رویداد ملی تامین پایدار انرژی صنایع در یزد

آزمون‌ استخدامی بنیاد مسکن در یزد آغاز شد

خیز بلند یزد برای توسعه انرژی‌های خورشیدی

کنترل طاعون در دام‌های سبک و جلوگیری از اشاعه آن به حیات‌وحش

وعده معاون وزیر اقتصاد در مورد مجزا شدن ادارات دارایی و مالیاتی یزد

آغاز طرح ویژه عیدانه استاندارد در استان یزد

تهیه و توزیع 300 هزار اصله نهال در راستای پویش ایرانی سرسبز در یزد

روزانه 30 تن گوشت مرغ و تخم مرغ در ابرکوه تولید و روانه بازار مصرف می شود

طولانی‌ترین حلواارده ایران در اردکان رونمایی شد

طرح‌های مسکن ملی باید شبانه‌روزی و حتی در تعطیلات پیگیری شود

سالانه 130 درصد از منابع آب تجدیدپذیر یزد برداشت می‌شود

نمایشگاه لوازم خانگی و تجهیزات منزل در یزد برگزار می شود

پیشنهاد تشکیل کنسرسیوم شرکت‌های اکتشافی/عقب ماندگی در حوزه اکتشاف

پایان هفته یزد بارانیست

گوشت مرغ مورد نیاز ایام نوروز و ماه رمضان بازار یزد در حال تولید است

سرمایه چادرملو بیش از 2 برابر شد

سرمایه چادرملو بیش از 2 برابر شد

نرخ مصوب شن و ماسه مهریز اعلام شد

وام ارزان قیمت نهضت ملی مسکن به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

ارتقای 6 سایت تلفن همراه در استان یزد

ارتقاء 6 سایت تلفن همراه در استان یزد

صادرات حدود 60 میلیون تن کالا از گمرکات یزد در سالجاری

برخوردهای سلیقه‌ای در صدور مجوزهای کسب و کار حذف می‌شود

آب شهر شاهدیه از لحاظ میکروبی مشکلی ندارد

نمایشگاه تخصصی فرش دستباف کشور در یزد افتتاح شد

رشد 40 درصدی نظارت بازرسان استاندارد بر بازار یزد

نمایشگاه تخصصی فرش استان یزد برگزار می‌شود

استقبال از اولین پرواز ماهان در فرودگاه یزد با واترسالوت

طرح‌های فاقد پیشرفت در محور مهریز - عقدا متوقف می‌شود

200 مگاوات نیروگاه خورشیدی تا پایان امسال در یزد ایجاد می‌شود

توسعه گلخانه‌ها مثل یک شمشیر دو لبه عمل می‌کند

جذب و حمل 150 هزار تن محموله گندله از معدن چغارت بافق

کارشناسان اقتصاد یزد 10 قانون مخل کسب و کار را شناسایی کردند

اجرای 10 پروژه عمرانی به صورت همزمان در بافق آغاز شد

ایجاد نیروگاه بادی برای نخستین بار در تاسیسات خط اول انتقال آب یزد

از تولید علوفه و نشاء محصولات گلخانه‌ای تا تولید لبنیات سنتی

تناقض شاخص‌های کسب‌ و کار یزد با واقعیت‌های محیط اقتصادی

بخشنامه وزارت اقتصاد شرایط پرداخت وام بدون ضامن را آسان کرد

بهره برداری از 66 طرح کشاورزی یزد در فجر 1400

اشتغال 90 درصد زندانیان در یزد

برخورد قاطع با کم‌فروشی نانوایی‌ها در یزد

وقف یک معدن برای کمک به خانواده زندانیان نیازمند در بافق

نارضایتی شهروندان مهریزی از افزایش قیمت شن و ماسه

توسعه صنعت ساختمان، ناگزیر عبور از مسیر اقتصاد دانش‌بنیان است

انتقال اولین محموله سیب تنظیم بازار نوروز به یزد

نمایشگاه و فروشگاه اقتصاد مقاومتی در یزد افتتاح شد

خیز یزد برای تبدیل به قطب تولید انرژی خورشیدی در خاورمیانه

طرح تفصیلی شهر یزد قدیمی و نیازمند بازنگری جدی است

به بار نشستن سرمایه‎گذاری 5532 میلیاردی در استان یزد همزمان با دهه فجر