خبر یزد

آخرين مطالب

بانو یزدی که بذر نیکی می‌کارد مقالات

بانو یزدی که بذر نیکی می‌کارد
  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد- "مریم خلوت" بانوی نیکوکار یزدی که 15 سال، چراغ خاموش به یاری نیازمندان شتافت، از کمک به سالمندان مهریزی آغاز کرد، به دانش‌آموزان نیازمند یزدی رسید، سپس به کمک زلزله زدگان کرمانشاه و سیل‌زدگان لرستان رفت و حالا به یاری کادر درمان و بیماران کرونایی آمده است.

این بانوی 35 ساله بر اثر یک اتفاق ناخواسته، "خیر" شد و نام خود را در دفتر نیکوکاران ثبت کرد، مادر بزرگش از دنیا رفت و داغی سنگین بر دل او گذاشت، مادر بزرگی که به شدت به او وابسته بود و او را دوست داشت.
خودش می گوید وقتی مادر بزرگم را از دست دادم، نتوانستم جای خالی او را با هیچ چیز پر کنم و همین موجب شد تا علاقه ام به سالمندان و بزرگان جامعه بیشتر شود و همیشه در تلاش بودم تا خدمتی به این قشر عزیز که حق بزرگی بر گردن فرزندان دارند، انجام دهم، بر اثر یک اتفاق، خبردار شدم که خانه سالمندان شهرستان مهریز با مشکلات و کمبودهایی روبرو هست و نیازمند یاری ماست.
این آغاز یک تحول بزرگ در زندگی من در سال 84 بود، از هزار تومان شروع کردم، از اقوام و نزدیکان، کمک‌های نقدی و غیرنقدی را جمع آوری و برای خانه سالمندان مهریز ارسال کردم.
از مسوول وقت این مرکز خواستم لیست نیازهای خود را برایم ارسال کند؛ از لباس نو، پوشک و ملحفه شروع کردم و حتی در روزهای نزدیک به عید نوروز هر سال با خود چند آرایشگر به این مرکز می بردم و موهای آنها را اصلاح می کردم و همین حال من را خوب می کرد.
برای آنها ناهار روز اول عید با بهترین کیفیت تهیه می کردم زیرا معتقد بودم آنها هم دل دارند و باید غذای خوب بخورند؛ حتی گروه موزیک برای آنها می بردم تا مبادا احساس تنهایی و غربت کنند و در این روزهای کرونایی هم 5 دستگاه اکسیمتر تهیه و به مرکز سالمندان مهریز هدیه کردیم؛ باشد که رضایت و لبخند آنها موجب رضایت و خشنودی خداوند شود.
ارسال ضایعات پتو و پارچه برای هنرجویان فنی

خبر یزد


خلوت می گوید: موسسه خیریه‌ای دایر کردم و مبنای اولیه کار را در کمک به دانش آموزان نیازمند قرار دادم، دانش آموزانی که زیر پوشش هیچ مجموعه یا ارگان حمایتی نیستند، یکی از اقوام خبر آورد که به دنبال "ملحفه کهنه" برای آن دسته از هنرجویانی است که وضعیت مالی خوبی ندارند و برای الگوهای کاری خود نیاز به پارچه دارند.
از او خواستم یک هفته به من مهلت بدهد؛ فورا دست به کار شدم و به چند کارخانه که پتوی مسافرتی و پارچه تولید می کردند سر زدم؛ از آنها خواستم تا ضایعات محصول خود را به من بدهند و آنها هم قبول کردند.
2 وانت بار از ضایعات این واحدهای تولیدی تهیه و برای هنرجویان نیازمند ارسال کردم که شادی وصف ناپذیر آنها را به دنبال داشت و توانستند از این ضایعات پتو بعنوان الگوی کار فنی خود استفاده کنند، هنرجویان هنرستان های فنی استان یزد در آن سال فقط 100 نفر بودند که آنها را حمایت کردیم.
پوشش حمایتی 2 هزار دانش‌آموز استان یزد
مریم خلوت ادامه می دهد: از هنرجویان بی‌بضاعت یزدی آغاز کردیم و اکنون 2 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی که البته اغلب آنها در مقطع ابتدایی هستند را زیرپوشش قرار دادیم، اول مهرماه هر سال بسته های تحصیلی شامل کیف، کفش و نوشت افزار در اختیار آنها قرار می دهیم و کلیه هزینه‌ های ثبت نام مدرسه و خرید کتاب برای آنهایی که توان و بضاعت ندارند، هم بر عهده ماست.
وی ادامه داد: هر سال برای این دانش آموزان، جشن تولد همگانی می‌گیریم؛ روزهای نزدیک به عید نوروز، بسته مواد غذایی در اختیار آنها قرار می دهیم و طول سال هم گوشت و مرغ و دیگر مواد غذایی اولیه به خانواده های آنها می دهیم.
کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه و حمایت از 60 یتیم کرمانشاهی

خبر یزد


مدیر موسسه خیریه لبخند بهار می گوید: بنا به درخواست مردم یزد و آنهایی که از ما کمک دریافت می کردند، یاری رساندن به نیازمندان را فقط محدود به استان یزد نکردیم و پس از وقوع زلزله کرمانشاه، مردم یزد از ما خواستند تا به کمک آنها هم بشتابیم؛ لذا زمانی که در کرمانشاه زلزله شد بیکار ننشستیم و بنا به درخواست مردم برای آنها در همان روزهای نخست، 2 کانتینر 40 فوتی کمک های مردمی شامل مواد غذایی، پوشاک، چادر، روفرشی و مایحتاج دیگر ارسال کردیم و به دنبال آن 2 کانتینر دیگر هم ارسال شد.
خلوت ارسال 16 کانکس، 4 سرویس بهداشتی و 174 بسته مواد غذایی را از دیگر کمک های ارسالی برای زلزله زدگان کرمانشاهی عنوان کرد و گفت: پس از بازدیدی که از مناطق زلزله زده داشتم ، 60 کودک یتیم را هم زیرپوشش حمایت موسسه درآوردیم که کمک های ما به آنها هم همچنان ادامه دارد.
کمک به دانش‌آموزان یک مدرسه محروم در آذربایجان شرقی
این بانوی نیکوکار در ادامه اظهار داشت: یک بار در فضای مجازی، پستی جالب، توجه من را به خود جلب کرد که در آن فردی از منطقه محرومی در آذربایجان شرقی نام برده بود که نیازمند کمک است، آدرس دقیق را از این فرد گرفتم و به صحت گفته های او پی بردم و لذا فوری دست به کار شدم؛ شهرستان چاراویماق. بخش شادیان روستای قره صغیر مدرسه شهید حسن زاده، مدرسه ای که 40 دانش آموز آن در کانکس درس می خواندند، ارسال کمک های تحصیلی و معیشتی شامل مواد غذایی و بسته های تحصیلی برای دانش آموزان این مدرسه آغاز کردیم و اکنون چهار سال است که این کمک ها ادامه دارد.
ارسال چهار کامیون مواد غذایی برای سیل‌زدگان لرستان
خلوت ادامه داد: مناطق سیل‌زده لرستان، مقصد دیگر کمک های خیری ما بود که چهار کامیون شامل مواد غذایی ، آرد، چادر، گاز پیک نیک، لباس گرم، کیف و کفش و روفرشی و دیگر ملزومات به آنجا ارسال شد.
وی همچنین ارسال سه نیسان مواد غذایی و پوشاک برای منطقه زلزله زده کوهبنان استان کرمان را از دیگر اقدامی عنوان کرد که در این زمینه انجام شده است.
کمک به نیازمندان سیستان و بلوچستان
خانم خلوت ادامه می دهد: یک خانم "ماما" از سیستان بلوچستان از ما کمک خواست و اعلام کرد که روستای 32 خانواری سیاری کشککان در منطقه فنوج، فاقد سرویس بهداشتی است که در نخستین اقدام فوری، سرویس های بهداشتی لازم را همراه با 32 بسته مواد غذایی، لباس و کفش و دیگر مایحتاج مورد نیاز به آنجا ارسال کردیم.
وی ارسال 2 کامیون مواد غذایی و پوشاک به منطقه دلگان سیستان و بلوچستان از دیگر اقداماتی عنوان کرد که در این راستا انجام شد و نکته جالب برای این بانوی نیکوکار یزدی بودن فرماندار آن شهرستان بود.
کمک به پاکبانان در شام غریبان امام حسین(ع)
بر اساس گفته های خانم خلوت، او به همراه 15 نفر از دوستان و همکاران خیرش هر سال در شام غربیان امام حسین(ع) به کمک پاکبانان می روند، آنها چهار سال است برای نظافت شهر به کمک پاکبان ها می روند و نظافت را از چهار راه بسیج آغاز و زباله های رها شده را تا میدان شهدا جمع می کنند.
وی تصریح کرد: اما این همکاری به همین 15 نفر ختم نمی‌شود و در حین نظافت بیش از 50 نفر از شهروندان هم به کمک آنها می آیند، پزشک و کارخانه دار هم در میان آنها دیده می شود.
تسویه حساب دفتری نیازمندان
خانم خلوت ادامه می دهد: در ماه رمضان امسال، حساب دفتری حدود 122 خانواده که بعلت مشکلات مالی، مایحتاج اولیه و مورد نیاز خود را از مغازه ها خریداری و پول آن را پرداخت نکرده بودند، تسویه و قرض های آنها را از حساب دفتری مغازه ها پاک کردیم و مواد غذایی مورد نیاز آنها را تهیه و در اختیار آن خانواده‌ها قرار دادیم.
وی همچنین اضافه کرد: منزل خانواده‌ای که خانه آنها در آتش سوخته بود با کمک خیرین، بازسازی و مشکلات آن بر طرف شد.
کمک به کادر درمان و خانواده‌های درگیر با کرونا

خبر یزد


با شیوع کرونا خانم خلوت و خیرینی که با او همکاری می کردند بیکار ننشستند و به کمک کادر درمان و خانواده های درگیر با این بیماری رفتند بر اساس گفته های این بانوی خیر، در همان ماه‌های نخستین شیوع بیماری و شب عید نوروز پارسال 200 بسته معیشتی در اختیار خانواده های درگیر با کرونا که توان مالی خوبی نداشتند، قرار گرفت .
وی ادامه داد: در 2 ماه فروردین و اردیبهشت هر شب به سه بیمارستان یزد مراجعه و نوشیدنی های گرم ، حلوا و کیک در میان کادر درمان توزیع کردیم و در دوران اوج کرونا، 5 دستگاه اکسیژن ساز تهیه و آن را به صورت امانت در اختیار خانواده هایی که توان مالی برای خرید این دستگاه را نداشتند، قرار دادیم که یکی از این دستگاه ها خریداری و چهار دستگاه دیگر از سوی خیرین اهدا شد که قیمت هر دستگاه 28 میلیون تومان است.
خلوت گفت: همچنین در این مدت 17 کپسول اکسیژن به بیمارستان شهید صدوقی اهدا و دستگاه پمپ اکسیژن ساز مرکزی به نام "مینیفولد اکسیژن دو طرفه" خریداری و در اختیار آنها قرار گرفت.
وی اهدا 55 عدد کارت هدیه نقدی به کادر درمان بیمارستان موقوفه گودرز و توزیع 95 بسته معیشتی در میان کادر درمان و خدماتی بیمارستان شهدای کارگر را از دیگر اقدامات انجام شده در این راستا برشمرد.
آزادی 15 زندانی مالی
این بانوی نیکوکار می گوید: تاکنون 15 زندانی مالی جرایم غیرعمد به همت خیران از زندان آزاد شدند که سه نفر از آنها به تازگی به آغوش خانواده های خود بازگشتند.
وی تعداد کسانی که افتخاری و برای رضای خدا بطور مستقیم با خیریه لبخند بهار همکاری می کنند را 30 نفر و افرادی که به صورت غیرمستقیم به این خیریه کمک می کنند را 80 نفر اعلام کرد.
برچسب‌ها
استانداری کرمانشاه یزد لرستان

لینک کوتاه:
https://www.khabareyazd.ir/Fa/News/166980/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

ایجاد اشتغال پایدار در واحد‌های صنفی یزد

ضرب‌الاجل استاندار یزد به مسوولان استان برای تامین خانه حادثه‌دیدگان سیل اخیر

خدمات‌رسانی چهار هزار نفر از 12 کلانشهر در پیاده‌روی اربعین/مسئولیت شهرداری تهران در اربعین حاکمیتی است

4 شهرستان استان یزد در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت

گردشگری مذهبی را جهادی پیش بردیم/ وزارت گردشگری پای کار نمی‌آید

روز بدون فوتی کرونا در یزد

شیر زن یزدی در مسابقات جهانی طلایی شد

توصیه‌های آتش‌نشانی درخصوص لزوم سیستم‌های اعلام حریق

حمله به سلمان رشدی در نیویورک/هشدار خطیب جمعه یزد: هیات‌های مذهبی خوراک خبری برای رسانه‌های معاند تامین نکنند/تذکر جدی امام جمعه قم به طالبان بابت لغو روز عاشورا/مدیرعامل باشگاه نساجی: نامه فیفا درباره حضور بانوان، لیگ را بدون تماشاگر کرد

آیت‌الله ‌مدرسی‌یزدی: دولت برای گرانی دارو چاره‌اندیشی کند/ ‌آلام بیماران بیشتر شده است

اجرای طرح ویژه مهدویت در مدارس استان یزد

تقویت دین خدا از اهداف قیام امام حسین (ع)

بستری 210 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان یزد

امام جمعه یزد: هیئت‌های مذهبی برای خدا و یاری دین قدم بردارند

امام جمعه یزد: اقدامات دشمن تلاش در جهت تفرقه‌اندازی میان مسلمانان است

بهسازی ایستگاه‌های خط 3 بی‌.آر.تی در منطقه13

هیئات مذهبی آب به آسیاب دشمن نریزند

آیت الله مدرسی: دولت هرچه سریعتر بازار حوزه دارو را ساماندهی کند

معاون استاندار یزد: از آثار نمایشی با موضوع جمعیت حمایت می‌کنیم

آغاز احداث 15 هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن استان کرمان

وضعیت هوای پایتخت در روز جاری

مراسم سیزدهم محرم دربهاباد

آثار نمایشی با موضوع جمعیت در یزد حمایت ویژه می شوند

کشف انواع مواد مخدر در اشکذر

اهانت‌کنندگان به مدافعان حرم بر طبل رسوایی خود می‌کوبند

150 نفر در تاسوعا و عاشورای حسینی در یزد خون اهدا کردند

آمار بستری های مشکوک به کرونا در یزد از 200 نفر گذشت

روایت تصویری از برگزاری مراسم «روز سیزدهم محرم» در مسجد ملا اسماعیل یزد

مطالبه مسکن خبرنگاران را پیگیری می کنیم

قنات‌ها و آب انبارهای یزد احیا شود

باند عرفان حلقه توسط سازمان اطلاعات سپاه الغدیر منهدم شد

عشق و اردات یزدی‌ها به اباعبدالله تمامی ندارد

رییس بیمارستان رهنمون یزد: خبرنگاران در دوران کرونا دوشادوش کادر درمان بودند

افزایش شدید مصرف برق استان یزد با ورود سامانه مونسون

آخرین وضعیت ساماندهی بازار بزرگ تهران/تغییر رویکرد مدیریت شهری در مواجهه با دستفروشان

انهدام باند عرفان حلقه توسط سازمان اطلاعات سپاه الغدیر یزد

بزرگراه‌های شهید همدانی و شهید خرازی متصل می‌شوند

ایجاد دوره «مهدویت، انقلاب اسلامی و بیانیه گام دوم انقلاب» برای فرهنگیان

یزد، استان پایلوت اجرای برنامه «ترمیم اضطراری اشتغال در مناطق آسیب دیده از بلایا»

بیش از 20 معبر در منطقه 19 مناسب‌سازی می‌شود

تفسیر قوانین مالیاتی به نفع شرکت‌های فناور و دانش بنیان/تشکیل 90 هسته علمی مسئله یاب در استان

ندای یاحسین یزدی‌ها در مراسم سومین روز شهادت امام حسین (ع)

تلاش یزدی‌ها برای قطع نشدن آب شرب اصفهان

ادامه تنش‌ها میان شهرداری و شورای شهر سی‌سخت

سارق کابل‌های برق در گچساران دستگیر شد

حریق در کارگاه ذوب قیر در اسلامشهر با یک کشته

مجوز فعالیت پنج فروشگاه صنایع‌دستی برای نخستین بار در یزد صادر شد

موفقیت یزد در جلوگیری از فروش غیرقانونی کودهای یارانه ای

افزایش شدید مصرف برق در یزد/تاکنون خاموشی نداشته ایم

تجمع رهروان زینبی در یزد