خبر یزد

آخرين مطالب

امام جمعه یزد:

انتخابات نباید خصوصی سازی شود/دشمن در صدد مستاصل کردن مردم سياسي

انتخابات نباید خصوصی سازی شود/دشمن در صدد مستاصل کردن مردم
  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزدـ نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد توصیه کرد: اگر می‌خواهید انتخابات خوب و با مشارکت بالای مردم داشته باشیم، نباید در انتخابات خصوصی سازی شود.

به گزارش خبرنگار مهر آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه یزد با اشاره به اینکه خواب مرگ خفیف است، اظهار داشت: خداوند هر روز و هر شب در حق بندگان خود لطف می‌کند و اجازه می‌دهد دوباره نفس بکشیم و از خواب بیدار شویم و دوباره زندگی را تجربه کنیم.
وی بیان کرد: اگر می‌خواهیم سلامت داشته باشیم، در مسیر کمال قرار بگیریم، در همه زمینه‌ها رشد داشته باشیم و دوستی و محبت خدا و آخرت را داشته باشیم، باید اطاعت خدا کنیم و باید خدا را در همه ابعاد زندگی خود جاری و ساری کنیم.
ناصری با اشاره به اینکه خداوند متعال نسبت به بندگان خود شوق دارد، افزود: خدا فرموده که اگر بندگان من بدانند چقدر به آنها اشتیاق دارم از شوق می‌میرند.
امام جمعه یزد عنوان کرد: اگر محبت خدا در دل کسی جا بگیرد، حبیب خدا خواهد شد بنابراین در این مسیر قدم بردارید و دوستی خدا را در دل خود جا دهید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت آیه قرآنی اهدِنَا الصِّراطَ المُستَقِیمَ یادآور شد: این آیه اساس زندگی همه ما و بهترین دعا در مسیر هدایت است و وقتی می‌گوئیم خدایا ما را به راه مستقیم هدایت کن، مراد این است که خدایا ما در راه مستقیم هستیم اما این راه نوسان و مشکلات بسیار دارد و انسان نیز تغییر روحیه می‌دهد بنابراین کمک کن که در این راه لغزش نداشته باشیم.
ناصری با اشاره به روایتی از حضرت علی ( ع) در تفسیر این آیه که فرمود: أَدِمْ لَنَا تَوْفِیقَکَ ، اَلَّذِی بِهِ أَطَعْنَاکَ فِیمَا مَضَی مِنْ أَیَّامِنَا ، حَتَّی نُطِیعَکَ کَذَلِکَ فِی مُسْتَقْبَلِ أَعْمَارِنَا افزود: انسان در مسیر کمال است و کل الکمال خداست و همه ما حتی انبیا احتیاج به رشد و کمال داریم و با توجه به اینکه انسان کمال طلب است و کمال نیز پایان ندارد، هر روز از خدا می‌خواهیم که ما را در مسیر کمال مستدام کند.
امام جمعه یزد با اشاره به اینکه در عمل نیز باید از خدا بخواهیم تا ما را در صراط مستقیم قرار دهد، بیان کرد: باید از خدا بخواهیم که در عمل بنده و مطیع خدا باشیم و وسوسه‌های شیطان ما را از خدا و راه مستقیم دور نکند.
وی با اشاره به اینکه در ادامه این آیه از خدا می‌خواهیم ما را در مسیر انسان‌هایی قرار دهد که به آنها نعمت داده است، افزود: بر اساس آیه قرآن وَمَنْ یُطِعِ اللَّهَ وَالرَّسُولَ فَأُولَٰئِکَ مَعَ الَّذِینَ أَنْعَمَ اللَّهُ عَلَیْهِمْ مِنَ النَّبِیِّینَ وَالصِّدِّیقِینَ وَالشُّهَدَاءِ وَالصَّالِحِینَ ۚ وَحَسُنَ أُولَٰئِکَ رَفِیقًا ، انبیا، شهدا و صالحان، افرادی هستند که خداوند متعال به آنها نعمت داده است.
فتح خرمشهر با مدد الهی اتفاق افتاد
ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سوم خرداد، سالگرد فتح خرمشهر اظهار داشت: آزادی خرمشهر اتفاق بسیار بزرگی بود زیرا این شهر به دژ محکمی برای دشمن تبدیل شده بود و شاید به اندازه اداره یک کشور، نیرو و لشکر و موانع در آن مستقر کرده بودند و محال بوده پرنده‌ای آنجا پر بزند و از بین نرود اما رزمندگان ما با ایثارگری و توکل به خدا، این شهر را به دامن کشور بازگرداندند.
وی، یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس به ویژه شهدای عملیات آزادسازی خرمشهر را گرامی داشت و گفت: این فتح، فتح بزرگی بود و امام نیز در این باره فرمودند که نباید فتح‌های بزرگ، نظیر فتح خرمشهر را از یاد ببریم و نباید این پیروزی را جز با مدد الهی ببینیم.
نماینده ولی فقیه در استان یزد تاکید کرد: نباید این همه فداکاری، مقاومت عظیم و این برنامه ریزی بسیار محکم که همه دنیا را متعجب کرده بود را فراموش کنیم.
ناصری با اشاره اینکه امام خمینی (ره) نیز فرمودند که خرمشهر را خدا آزاد کرد، افزود: امام همواره تاکید داشت که غرور و تکبر به سراغ ما نیاید و در برابر خداوند متعال متواضع و شکرگزار باشیم که این درسی برای تمام دوران زندگی بشر است.
وی عنوان کرد: امام راحل فرمودند که ملت ایران ثابت کردند که تحمل و طاقت گرسنگی و تشنگی را دارند و بر آن صبر می‌کنند اما تحمل شکست انقلاب و ضربه به اصول آن را هرگز نخواهند داشت که امروز نیز مردم این موضوع را ثابت کرده اند زیرا انقلاب ما خدایی، امام زمانی و انقلابی بر اساس صراط مستقیم است و مردم تحمل نمی‌کنند که کسی اصول این انقلاب را تحت الشعاع قرار دهد.
وی با بیان اینکه امام همواره قدردان حضور مردم بودند، افزود: امام معتقد بودند که اگر حضور مردم نبود، هر یک از این توطئه‌ها می‌توانست به تنهایی انقلاب را از پای در بیاورد.
توطئه‌های دشمن مردم را در برابر اسلام و انقلاب بی‌تفاوت نکند
ناصری ادامه داد: اکنون نیز مردم باید مراقب باشند که توطئه‌های دشمنان آنها را بی تفاوت نکند و وحدت و اتحاد خود را از دست ندهند و این فضاسازی‌ها و دروغ‌ها و شایعات روی آنها تأثیر نگذارد و مردم باید بصیر و بیدار باشند تا نقش آنها در رخدادهای مهم تحت تأثیر قرار نگیرد.
وی افزود: امام خمینی (ره) در برهه‌های مختلف از مبارزات انقلاب تا دوران دفاع مقدس، وقتی تنها بود، مبتلای به ترس و یاس نشد و آنگاه هم که همه ملت ایران بلکه ملت‌های جهان او را یک‌صدا فریاد زدند، دچار غرور نشد که این درس بزرگی است برای مؤمنان و مبارزان که هرگز مغرور نشوند و در مقابل دشمن نیز دچار ترس و یاس نشوند و بدانید که برای رضای خدا حرکت می‌کنید و پشتوانه شما نیز خداست.
نماینده ولی فقیه در استان یادآور شد: در این مذاکرات، افرادی که مذاکره می‌کنند نباید در برابر دشمن و تهدیدهای او خودشان را ببازند و کوتاه بیایند و نباید زحمات و مشقت‌های ملت را از یاد ببرند، مگر دشمن بیش از این چه کاری می‌خواهد علیه ما انجام دهد و بدانید که اگر مقاومت کنید، به نتیجه می‌رسید.
ناصری افزود: دشمن نقطه ضعف خود و نقطه قوت شما را نیز می‌داند و می‌داند که نقطه قوت شما، ایثار و ایمان و توکل و همبستگی شماست اما نقطه ضعف دشمن، این است که در مقابل نیروهای ملت ما هیچ ابزاری ندارد؛ نه ابزار نظامی در برابر ایستادگی ملت‌ها اثر دارد نه ابزارهای دیگر اثرگذار است.
وی با بیان اینکه دشمن با ایجاد مشکلات در صدد سست کردن ما در برابر اسلام و انقلاب است، اظهار داشت: باید در این زمینه حواسمان را جمع کنیم و فریب فتنه‌گری‌های دشمن را نخوریم.
از سرگیری مقاومت و همدلی در فلسطین توطئه‌های دشمن را به باد داد
ناصری در مورد فلسطین نیز عنوان کرد: خوشبختانه فلسطین به سمت وحدت و انسجام بازگشته زیرا مدتی دچار تفرق شده بودند اما سیدحسن نصرالله، مسیر را از امام خمینی (ره) و رهبری یاد گرفت و به مردم فلسطین نشان داد و امروز مقاومت و ایستادگی را از سر گرفته اند و تمام توطئه‌های دشمن را بر باد دادند.
خطیب جمعه یزد با اشاره به اینکه موجی از توطئه‌های دشمنان با دوراندیشی رهبر معظم انقلاب خنثی شد، اظهار داشت: دشمن می‌خواست همه کشورهای منطقه را تکه تکه کند و زیر دست صهیونیست‌ها بیندازد اما افرادی همچون سردار سلیمانی و نیروهای سپاه قدس، هرگز اجازه نخواهند داد که این خیالات خام دشمن به ثمر بنشیند.
وی ادامه داد: مردم ما دشمن را مستاصل کردند و باز هم اگر مقاومت کنند، دشمن را بیش از پیش مستاصل خواهند کرد و انقلاب اسلامی را به سرمنزل مقصود خواهند رساند.
ناصری در مورد انتخابات نیز عنوان کرد: در انتخابات باید همدل باشیم و با مشارکت بالا، افراد را بصیرانه انتخاب کنیم و در این برهه حساس، اختلاف‌ها را کنار بگذاریم و کاندیداها و اطرافیان آنها نسبت به هم نزاکت و موارد شرعی را رعایت کنند و به همگان توصیه می‌کنم که اگر می‌خواهید انتخابات خوبی داشته باشیم، در انتخابات خصوصی سازی نکنید.
امام جمعه یزد تاکید کرد: برید سراغ مردم و اجازه بدهید مردم در همه چیز مشارکت داشته باشند تا به میدان بیایند و با حضور و مشارکت آنها و دست یاری خدا و همدلی، به یک نظام ولایی، قوی و در مسیر حق دست پیدا کنیم.

لینک کوتاه:
https://www.khabareyazd.ir/Fa/News/191616/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

سیارات با چه سرعتی به دور خود می چرخند؟

بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش و کنترل آلایندگی‌های نیروگاهی

بهره برداری از طرح های کشاورزی در ابرکوه

شاعرانه/ پیمبرِ تواَم ای عشق! بی عبا و کتاب

ترسناک ترین چیز در مورد بدن انسان!

5 کشته در تصادف پراید و کامیون در جاده چوپانان به اردکان یزد

دیدار فرمانده مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران با فرمانده سپاه خوزستان

قند است یا دهانت؟

چگونه بفهمیم که جهان در حال انبساط است؟

تصادف مرگبار در محور چوپانان به اردکان یزد؛ 5 کشته در انحراف به چپ پراید

5 کشته در تصادف هولناک جاده چوپانان به یزد + عکس

5 کشته در تصادف پراید در جاده چوپانان به اردکان یزد

5 کشته در تصادف هولناک جاده چوپانان به اردکان یزد + عکس

دیدار فرمانده مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با فرمانده سپاه خوزستان

حذفیات حاشیه‌ساز کتابخانه ملی چیست؟

رکورد تاریخی گرما در اردیبهشت و خرداد شکست !

ظرفیت بالای کشور برای برقراری ایرتاکسی‌ها/فرودگاه‌ها مانعی برای افزایش تعداد پرواز ندارند

قوی بودن داره ما رو میکشه!

ساخت یک نسخه کوچک از روده در آزمایشگاه

تصادف پراید با کامیون 5 کشته برجای گذاشت

جمع‌آوری 258 دستگاه خودرو فرسوده رها شده در سطح شهر یزد

حضور فرمانده مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران در جلسه شورای معاونین بنیاد استان خوزستان

نقاشی سهراب سپهری در دنیای آبستره معاصر ایران

رفع تصرف بیش از پنج هزار متر مربع اراضی دولتی در مهریز و ابرکوه

حل مشکل آسیب‌های اجتماعی با کار عمیق فکری و پژوهشی

از شبنم عشق خاک آدم گل شد

آخرین وضعیت محمدعلی بهمنی در بیمارستان

تاثیر عوامل اجتماعی-اقتصادی بر قارچ های بیماری‌زا در فضای سبز شهری

گام‌های پایانی تکمیل فاز اول مسکن فرهنگیان در یزد

زکات؛ راهی برای رفع محرومیت‌هاست

مشاهده مجدد سوسمار خاردم در پارک ملی سیاهکوه اردکان

نرخ فرونشست در این 14 استان «2 برابر» نُرم جهانی؛ وضعیت تهران چقدر بحرانی است؟

آرامستان جوی هرهر چگونه بازسازی شد؟

آبرسانی پایدار به 15 هزار نفر در یزد

فرودگاه 50 ساله یزد نیازمند نونوار شدن/افزایش دو برابری وسعت فرودگاه یزد

لزوم توجه مسئولان شورای زکات به رفع محرومیت

ممنوعیت ذبح دام در معابر و منازل

معرفی مدیرکل جدید حفظ آثار استان یزد

فرودگاه 50 ساله یزد نیازمند نونوار شدن

داستانک/ فرصت توضیح

بومی سازی داروی سکته مغزی و قلبی و آمبولی ریوی

روشی کارآمد برای تشخیص سلول‌های سرطان پروستات

اولین پیاده‌روی فضایی ناسا در سال 2024 را چگونه تماشا کنیم؟

خطر بزرگی که جان فضانوردان سفرهای مریخی را تهدید می‌کند !

مشاهده یک موجود خاص و زیبا در پارک ملی سیاهکوه | ویدئو

ایمنی پروازها با جدیت رصد می‌شود

چیدمان و اعضای شعب اخذ رای شهرستان یزد نهایی شد

وقتی به همت برچسب چریک‌ فدایی زدند

فداکاری مطلق نکنیم!

حل معضلات اجتماعی نیازمند کار پژوهشی است