خبر یزد

آخرين مطالب

چهار خبر کوتاه از استان یزد سياسي

چهار خبر کوتاه از استان یزد
  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد- رییس کتابخانه مرکزی و اداره نظارت بر چاپ و نشر دانشگاه یزد از موافقت هیأت نظارت بر مطبوعات کشور برای صدور مجوز انتشار دو نشریه "پژوهش‌های نظری و کاربردی هوش ماشینی" و "تداوم و تغییر اجتماعی" در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد، دکتر عباس عسکری ندوشن رییس اداره نظارت بر چاپ و نشر این دانشگاه با اعلام این خبر افزود: مجوز نشریه‌های "پژوهش‌های نظری و کاربردی هوش ماشینی" و" تدوام و تغییر اجتماعی" که به ترتیب به صورت فصلنامه و در زمینه تخصصی کامپیوتر به زبان فارسی و دوفصلنامه در زمینه تخصصی علوم اجتماعی به زبان فارسی- انگلیسی، از سوی هیات نظارت برمطبوعات کشور صادر شده است.
دکتر عسکری با بیان اینکه نشریات علمی، یکی از مهمترین نماگرهایی هستند که نقش و میزان اثرگذاری یک مرکز علمی را در توسعه علم و فناوری نشان می‌دهند، عنوان نمودند که تعداد و توسعه کمی و کیفی نشریات علمی می‌تواند نقش اساسی و مهمی را در ارتقاء وجهه و اعتبار ملی و بین‌المللی دانشگاه داشته باشد. بر اساس همین رویکرد، در نیمه دوم سال گذشته تلاش گردید که سیاستها و اقداماتی در جهت بهبود کیفی نشریات دانشگاه پیگیری شود.
وی ضمن اشاره به همراهی همه مسئولان و دست‌اندرکاران انتشار نشریات علمی دانشگاه برای ارتقاء کیفی نشریات علمی، به فعالیت‌ها و تلاش‌های انجام گرفته در این رابطه اشاره نمود و مهمترین اقدامات در زمینه بهبود کیفی نشریات را به شرح زیر برشمرد:
1- ترمیم ساختار و ترکیب اعضای تحریریه نشریات علمی متناسب با ضوابط آیین‌نامه‌ای جدید نشریات علمی،
2- افزودن محققان و دانشمندان بین‌المللی به ترکیب اعضای تحریریه نشریات علمی دانشگاه
3- تشویق نشریات علمی به دریافت و انتشار چکیده‌های انگلیسی مقالات به صورت چکیده مبسوط ساختاریافته (Structured Extended Abstract) تا با این اقدام نشریات فارسی زبان بهتر بتوانند دامنه و بٌرد گسترده‌تری را در میان محققان و خوانندگان غیرفارسی زبان پیدا کرده و قابلیت رؤیت‌پذیری آنها نیز در سطح جامعه علمی بین‌المللی افزایش پیدا کند.
4- به منظور رعایت اخلاق نشر و جلوگیری از بروز تخلفات در نشریات علمی، تمهیداتی در نظر گرفته شد و نشریات علمی ملزم به دریافت فرم‌های تعهدات اخلاقی نویسندگان و اعلام تعارض منافع به هنگام دریافت مقاله شدند.
علاوه بر اقدامات فوق الذکر، نمایه‌سازی نشریات در پایگاه‌های مختلف علمی نیز فعالیت در جریان دیگری بود که استمرار آن، مورد حمایت و پیگیری اداره نظارت بر چاپ و نشر دانشگاه قرار داشت.
رییس کتابخانه مرکزی دانشگاه یزد در ادامه با اشاره به ضرورت توسعه کمی نشریات علمی گفت: هم‌اکنون اداره نظارت بر چاپ و نشر دانشگاه در راستای سیاست‌های حوزه معاونت پژوهشی از توسعه کمی نشریات دانشگاه حمایت و پشتیبانی می‌کند.
وی با اعلام اینکه از هرگونه حرکت پردیس‌ها و دانشکده‌های دانشگاه در راستای راه‌اندازی نشریات علمی استقبال خواهد شد و آمادگی برای حمایت‌ها و پشتیبانی‌های لازم وجود دارد بنابراین، چنانچه در رشته‌ها و حوزه‌های علمی مختلف دانشگاه، ظرفیت و پتانسیل لازم برای راه‌اندازی نشریات علمی وجود دارد، دعوت می‌شود که به این حرکت اهتمام ورزند.
تجلیل از کارکنان حوزه آموزش و ادای احترام به استادان فقید دانشگاه یزد
در چارچوب برنامه‌های هفته سرآمدی آموزش از تلاش‌های کارکنان این حوزه با حضور معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی در محل کار آنان تجلیل شد. همچنین اعضای هیأت رییسه دانشگاه نیز با حضور بر مزار دوتن از استادان فقید این دانشگاه به مقام والای آنان ادای احترام کردند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد، با توجه به نامگذاری یکی از روزهای هفته سرآمدی آموزش در دانشگاه با عنوان پشتیبانان آموزش، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد و هیات همراه باحضور در محل کار کارکنان و کارشناسان این حوزه با اهدا لوح تقدیری از زحمات و تلاش های آنان تقدیر و تشکر کرد.
دکتر محمدتقی صادقی در این دیدار گفت: قطعا بدون همکاری کارکنان و کارشناسان در بخش‌های مختلف آموزش دانشگاه و تلاش ها و زحمات آنان به خصوص در شرایط ویژه‌ای که به واسطه شیوع بیماری کرونا در آن به سر می‌بریم، آموزش دانشگاه یزد نمی‌توانست اینگونه به اهداف خود برسد.
در مراسم دیگری اعضای هیأت رییسه دانشگاه یزد عصر روز پنجشنبه سی‌ام اردیبهشت‌ماه جاری با هدف بزرگداشت استادان فقید دانشگاه در یک سال گذشته، بر مزار مرحومان دکتر سید مهدی الحسینی المدرسی و دکتر حسین مختاری حضور یافتند و به مقام والای آنان ادای احترام کردند.
ششمین نشست نقد رای قضایی با عنوان جدال عشق و جنون برگزار شد
ششمین نشست نقد رای قضایی با عنوان"جدال عشق و جنون " در تالار امید پردیس مهریز دانشگاه یزد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد، ششمین نشست نقد رای قضایی با عنوان"جدال عشق و جنون " از سوی معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری کل استان با همکاری انجمن علمی دانشجویی حقوق پردیس مهریز دانشگاه یزد برگزار شد.
در ابتدای این نشست دکتر علی یزدانی‌راد رییس پردیس مهریز دانشگاه یزد به معرفی این پردیس پرداخت و گفت: سنگ بنای رشته حقوق در این پردیس با همراهی استادان مطرح و توانمند به خوبی گذاشته شده و توانسته‌ایم از لحاظ علمی و پژوهشی دانشجویان و فارغ التحصیلان موفق و توانمندی را پرورش دهیم.
دکتر یزدانی‌راد با ابراز خرسندی از برگزاری نشست‌های تخصصی با همکاری اداره دادگستری کل استان، اظهارداشت: برگزاری چنین نشست‌هایی بی شک در آینده نزدیک تحولات مثبتی را برای جامعه حقوقی و دانشجویی این رشته پیش رو خواهد داشت.
وی خاطر نشان کرد: توسعه روابط در این حوزه ادامه‌دار خواهد بود تا برای دیگر سازمان‌ها و ارگان‌ها الگویی باشد تا بتوان از ظرفیت‌های موجود چه در سطح ادارات و چه در دانشگاه به نحو احسن استفاده شود.
این نشست در دو بخش تخصصی نقد رای و تحلیل اثر رای(اجتماعی، اقتصادی و...) ادامه یافت و با تشریح خلاصه رای، تشریح دیدگاه هیات داوران، سخنرانی وکلای موافق و مخالف، پاسخ به سوالات حضار، رای گیری از حضار ، اهدا جوایز به دانشجویان، عکس یادگاری با قضات و هیات داوران و ارایه گواهی شرکت در نشست به پایان رسید.
تصادف در اردکان یک کشته و یک زخمی بر جا گذاشت
رییس جمعیت هلال احمر اردکان گفت: با واژگونی یک خودرو تندر 90، یک کودک هشت ساله کشته و برادر 16 ساله اش زخمی شد .
جواد کمال آبادی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: این حادثه توسط عوامل امدادی هلال احمر اردکان مستقر در پایگاه امامزاده سیدنورالدین پوشش داده شد .
وی اضافه کرد: عوامل پایگاه با حضور در محل حادثه ضمن ارزیابی حادثه دیدگان، مصدوم حادثه را جهت انتقال، به اورژانس و فوتی را به عوامل انتظامی تحویل دادند. 
رییس جمعیت هلال احمر اردکان با بیان اینکه این حادثه در 10 و 58 دقیقه امروز رخ داده شد و عملیات امداد رسانی در ساعت 11و 59 دقیقه به اتمام رسید تصریح کرد: علت حادثه در حال بررسی است .
شهرستان 118 هزار نفری اردکان که مرکز آن در 60 کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد، متشکل از شهرهای عقدا، خرانق، احمدآباد و اردکان است.
برچسب‌ها
یزد اردکان سازمان امداد و نجات هلال‌ احمر

لینک کوتاه:
https://www.khabareyazd.ir/Fa/News/192669/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

نجات ماشین‌های گرفتار در برف توسط راهداران / 600 تن ماسه نمک جهت بازگشایی راه‌های یزد

جدول پخش روز دوشنبه برنامه‌های تبلیغاتی نامزد‌های استان یزد

پیروزی فولاد سیرجان و پیکان و شکست سایپا در لیگ برتر والیبال

جلد چهارم «یزد؛ یادگار تاریخ» منتشر شد

معرفی قهرمان راند اول والیبال ایران

شهداب انتقام گرفت/ اکبری در آشیانه درنا‌ها نباخت/ عطایی باز هم برد

مدارس ابتدایی 8 شهرستان یزد فردا تعطیل و غیرحضوری شد

برف روستاهای استان یزد را سفیدپوش کرد

رسمی: معرفی قهرمان راند اول والیبال ایران

توزیع شربت و شیرینی جشن میلاد امام زمان(عج) در بهاباد

معرفی برگزیدگان بیست و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک در اردکان

تعطیلی و غیرحضوری شدن مدارس ابتدایی استان یزد

مدارس برخی مناطق یزد فردا تعطیل شد

مدارس برخی مناطق یزد دوشنبه تعطیل شد

تعطیلی و غیر حضوری شدن مدارس ابتدایی استان یزد

مدارس برخی مناطق یزد فردا غیرحضوری شد

مدارس مقطع ابتدایی استان یزد غیرحضوری شد

بارش برف در بهاباد

مدارس یزد غیرحضوری شد

بارش باران در بافق و چند شهر استان یزد

پخت نان «لتیرُگ» در اردکان

زیباسازی شهر یزد برای میلاد امام زمان(عج)

پوشش ارتباطات 4 G به 20 روستای استان یزد رسید

لیگ برتر والیبال؛ کام‌بک ایفاسرام در جدال پنج دست

پوشاندن کنتور‌ها با عایق مناسب

جشنواره حضرت علی اکبر (ع) با اهدای جوایز به آثار برگزیده به کار خود پایان داد

ورود گردشگران چینی پروژه ایران سلام به استان یزد

شهداب انتقام گرفت/ اکبری در آشیانه درناها نباخت/ عطایی باز هم برد

لیگ برتر والیبال| کامبک طبیعت در ماراتنی 3 ساعته/ سایپا همچنان می‌بازد + نتایج و جدول

استاندارد بودن زمان حضور آتش‌نشانان یزد در محل حوادث

سرمایه گذاری تاجر ایرانی در هرات

برگزاری فوق العاده جلسه پیشگیری از ارتکاب جرایم و تخلفات انتخاباتی در شهرستان اردکان

پایان کار بیست و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در اردکان

دورهمی و گردهمایی دانش آموزان دهه پنجاهی دبستان اسلامی افشار

امیدواریم جشنواره‌های هنری در استان یزد تداوم یابد

شهرآورد یزد به کام شهداب شیرین شد

بارش برف در استان یزد

خودداری از سفر‌های غیرضروری به مناطق ییلاقی مهریز

برگزیدگان جشنواره تئاتر کودک و نوجوان 28 معرفی شدند | آزادی 6 زندانی جرائم غیرعمد

بارش رحمت الهی در استان یزد

آمادگی کامل فرمانداری یزد برای برگزاری انتخابات باشکوه در 11 اسفندماه

وجود 349 شعبه اخذ رای ثابت و سیار در شهرستان یزد

حمایت سازمان منطقه آزاد کیش از ساخت باغ بزرگ کتاب توسط بخش خصوصی

علی حاجی جعفری

به حضور مهندسانی که با خلق آثار با کیفیت و زیبا در توسعه کیش نقش داشته اند افتخار می کنیم

حسین مقیمی اسفندآبادی

راضیه کردی دولت آباد

کیش دارای کتابخانه بزرگ و استاندارد می شود

برگزاری اولین همایش گرامیداشت روز مهندس درجزیره کیش

علی اصغر ذبیحی یخدانی