خبر یزد

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

خبر پیدا شدن تمساح در دریاچه چیتگر را فعلا تایید نمی‌کنیم

خبر یزد - رییس اداره محیط زیست شهرستان تهران با اشاره به ماجرای دیده شدن تمساح در دریاچه چیتگر، گفت: اینکه گفته می‌شود آنجا تمساح وجود دارد، کسی هنوز به صورت قطعی نمی‌تواند موضوع را تایید کند و ما هم دقیقا نمی‌دانیم دلیل این نوع پیچیدن خبر و اطلاعات از کجا بوده است.

تخصیص عوارض آلایندگی برای رفع آلودگی‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰/امکان مخالفت مجلس با این بند

خبر یزد - درحالی همانند سال گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مقرر شده است که بخشی از عوارض آلایندگی برای حل مشکلات زیست‌محیطی کشور اختصاص یابد اما معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست می‌گوید که با توجه به یک فوریت طرح مجلس درباره تخصیص ابن عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، امکان مخالفت با این بند در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد.

حیوان آزار ایلامی بازداشت شد

خبر یزد - مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: شخصی که چند روز پیش اقدام به حیوان آزاری کرده بود، شناسایی و تحویل مراجع قضایی شد.

جمعیت مارال قرمز در پارک ملی گلستان افزایش یافت

خبر یزد - رییس پارک ملی گلستان گفت: امسال طبق سرشماری انجام شده در دوره گاوبانگی (جفت گیری و تعیین قلمرو ) جمعیت مارال قرمز در این ذخیرگاه طبیعی به ۶۱۲ راس افزایش یافت که در مقایسه با سال قبل ۱۳ درصد بیشتر است.

رهاسازی سنجاب سبب خسارت به باغ‌های همدان می‌شود

خبر یزد - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان گفت: افرادی پس از ناتوانی در نگهداری سنجاب در منزل مسکونی اقدام به رهاسازی آنها در طبیعت کرده که این امر سبب خسارت زدن این گونه جانوری به باغ ها می‌شود.

پیام معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات

خبر یزد - کیومرث کلانتری به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات پیامی صادر کرد. در این پیام تاکید شده است: امید است با تصویب لایحه قانونی حمایت از حیوانات و پیش بینی آموزش مستمر و فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه ها همچنین از طریق رسانه ها در رابطه با حیوان دوستی و حمایت از حیوانات ،در آینده نزدیک دیگر شاهد آزار و اذیت حیوانات در کشورمان نباشیم.

ویروس کرونا به زمین فرصت نفس کشیدن داد

خبر یزد - تهران- معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب تغییرات زیادی بر تفکر انسان‌ها شده گفت: همین موضوع باعث شد تا به زمین نیز فرصت داده شود تا نفس بکشد.

رایزنی محیط زیست برای بودجه سال آینده مقابله با گرد و غبار

خبر یزد - مدیر کارگروه ملی مقابله با پدیده گرد و غبار کشور گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به‌صورت مستقیم به بودجه مقابله با پدیده گرد و غبار اشاره نشده است اما پیش‌بینی می‌شود که این بودجه تقریبا مشابه بودجه سال ۱۳۹۹ باشد.

محیط زیست کردستان مجوز رهاسازی اردک ماهی را در تالاب بین المللی زریوار صادر نکرده است

خبر یزد - معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان با تأیید اینکه اردک ماهی، مهاجم و معضلی برای اکوسیستم زریبار است، گفت: بدون اخذ مجوز زیست محیطی این گونه ماهی در تالاب زریوار(زریبار) رها شده است.

صدور بیش از هزار اخطاریه برای آلوده کنندگان خاک در خراسان رضوی /رسیدگی به ۴۹ شکایت با موضوعیت پسماند

خبر یزد - مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در ارتباط با وضعیت حفاظت از خاک در استان گفت:بیش از هزار اخطاریه به واحدهای آلاینده خاک دراستان طی یک سال اخیر ابلاغ شده است.

نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب

خبر یزد - معاون محیط زیست دریایی و تالاب ها از برگزاری مجازی نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب در روز پنجشنبه مورخ ۲۰ آذر ‌ماه سال جاری، توسط طرح حفاظت از تالاب‌های ایران و با مشارکت دفتر روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست در سه بخش: خبر و گزارش، عکس و اینفوگرافیک، فیلم و موشن گرافیک خبر داد.

صدور بیش از ۹۰۰ گواهی به صورت مجازی، پایان کار اولین همایش ملی تنوع زیستی

خبر یزد - دبیر اولین همایش ملی تنوع زیستی گفت: با صدور بیش از ۹۰۰ گواهی برای شرکت کنندگان در همایش و کارگاه های آموزشی، و نیز ارائه دهندگان مقالات فعالیت دبیرخانه عامی اولین همایش ملی تنوع زیستی به کار خود پایان داد.

عملکرد دستگاه‌ها در اجرای قانون هوای پاک قابل‌قبول نیست

خبر یزد - معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: سازمان محیط‌زیست به عنوان یک دستگاه نظارتی عملکرد دستگاه‌های متولی در اجرای قانون هوای پاک را ارزیابی کرد که نتیجه به دست آمده اصلا قابل قبول نبود.

ممنوعیت هرگونه شکار در استان اردبیل /تداوم گشت‌های مشترک مقابله با شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان

خبر یزد - مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اردبیل از تداوم گشت‌های مشترک حفاظت محیط زیست با اداره دامپزشکی استان برای مقابله با شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان خبر داد.

محیط‌بان منطقه حفاظت شده سبزکوه در درگیری با متخلفان زخمی شد/حال محیط‌بان خوب است

خبر یزد - مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری از زخمی‌شدن یکی از محیط‌بانان در جریان درگیری با متخلفان حمل اسلحه و شکار غیرمجاز در منطقه حفاظت شده سبزکوه خبر داد. وی گفت: هم‌اکنون وضعیت جسمی این محیط‌بان خوب و به‌صورت سرپایی تحت درمان قرارگرفته است.

زیستگاه پرندگان مهاجر در جنوب تهران پایش می‌شود

خبر یزد - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: زیستگاه پرندگان مهاجر به منظور اقدام‌های پیشگیرانه و مقابله با انواع بیماری‌ها به خصوص آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در جنوب تهران پایش می‌شود.

خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم

خبر یزد - اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر ( ۱۵ آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد. بزرگداشت این سال و این روزها از طرف جامعه جهانی بیانگر لزوم توجه هرچه بیشتر به این سرمایه عظیم خدادادی است کـه بـه علـت افـزایش نیازهـای روزافزون جمعیت جهان تحت فشار مضاعف قرارگرفته است.

نشست روز جهانی خاک در قزوین با تاکید بر حفاظت از خاک به عنوان بستر حیات و تنوع زیستی به پایان رسید

خبر یزد - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به رشد صنعت و توسعه کشاورزی و فعالیتهای عمرانی که باعث تخریب، آلودگی و ایجاد اختلال در خاک میشوند، توجه به رفع آلودگی خاک و احیای آن در راستای اجرای قانون حفاظت از خاک الزامی است.

وضعیت منابع خاک کشورمان مطلوب نیست

خبر یزد - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل پرونده قضایی برای یکی از شهرداران شهرهای استان به دلیل ایجاد آلودگی خاک و مخالفت شدید با ورود خاک های معدنی به این استان خبر داد و گفت: متأسفانه وضعیت منابع خاک در کشورمان اصلا مطلوب نیست.

«تعطیلی پنجشنبه‌های مشهد» بار دیگر در دستورکار کارگروه کاهش آلودگی هوا

خبر یزد - با اعلام مدیرکل حفاظت محیط‌زیست خراسان رضوی، پیشنهاد تعطیلی پنجشنبه‌های مشهد برای کاهش آلودگی این شهر در جلسه آینده کارگروه کاهش آلودگی هوای استان که شاید هفته آینده برگزارشود، مطرح می‌شود.

شناسایی و شکایت محیط زیست بوشهر از یک حیوان آزار

خبر یزد - در پی انتشار کلیپ و تصاویری از حیوان آزاری یک فرد در فضای مجازی در روزهای اخیر ، اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از شناسایی و شکایت علیه حیوان آزار خبر داد .

روند صعودی فرسایش خاک در خراسان‌جنوبی/ضرورت حفاظت از تنوع زیستی

خبر یزد - مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان‌جنوبی با اشاره به روند صعودی فرسایش خاک در خراسان‌جنوبی گفت: علت این موضوع را باید خشکسالی‌های متعدد، کاهش رطوبت زمین و چرای بی رویه دام دانست.

کلید شناسایی یوزپلنگ های مشاهده شده جدید

خبر یزد - ‎امیر عبدوس مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان: تصاویر جذاب هفته گذشته از دو یوزپلنگ جوان که همه معتقد بودیم به تازگی مستقل شده اند و تقدیم نگاه علاقمندان شدمورد بررسی قرارگرفت.

از تنوع زیستی خاک محافظت کنید

خبر یزد - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی خاک پیامی صادر کرد. کیومرث کلانتری در این پیام تاکید کرد: حفاظت از خاک ضامن امنیت غذایی کشور، سلامت محیط زیست، حفظ تنوع زیستی، تعادل اقلیم و پایداری توسعه است و لازم است با برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه های حفاظت از خاک و افزایش آگاهی های عمومی بهره برداران از منابع خاک اقدام کنیم و آن را برای نسل های حاضر و آتی حفاظت کنیم.

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

خبر یزد - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست کرد: درصورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده و سرما زده ضمن مراقبت موضوع را به ادارات شهرستانی گزارش دهند.

تلف شدن ببر باغ وحش ارم

خبر یزد - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: بنا بر اعلام مدیریت باغ وحش پارک ارم، ماده ببر این باغ وحش صبح امروز جمعه ۱۴ آذرماه تلف شده است .

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

خبر یزد - عیسی کلانتری رییس سلزمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جابه جایی آراد کوه گفت: جا به جایی آرادکوه حداقل به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد و شهرداری عاجز از تامین این رقم است بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری پیش رفت.

سازمان حفاظت محیط زیست چه الزاماتی برای نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها اعمال کرده است؟

خبر یزد - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست عدم نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها و بی اعتنایی تولید کنندگان موتورسیکلت به این موضوع را قویا تکذیب کرد.

خبر خوش لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای محیط‌بانان/سهم قانون هوای پاک از بودجه

خبر یزد - براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اعتبارات سازمان حفاظت محیط‌ زیست در بخش حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط‌ زیست و حمایت از محیط‌بانان نسبت به سال گذشته بیش از ۳۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

خبر یزد - براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ٨ صبح روز چهارشنبه مورخ ١٢ آذرماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته ١٣٤ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.٥میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

زنگ خطر برای پسماندهای پزشکی «پردیس»

خبر یزد - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور اهمیت مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی را بیش از پیش افزایش داده است، گفت: شهرستان پردیس فاقد دستگاه بی‌خطرساز پسماندهای پزشکی است و این پسماندها در مخازن زباله نقاط مختلف شهرستان تخلیه می‌شوند. وضعیت پسماندهای پزشکی پردیس زنگ خطری برای سلامت مردم این شهرستان است و باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی شود.

ساير مطالب

معاون استانداری یزد تسریع در اجرای تبصره 18 قانون بودجه را خواستار شد

یزد و بحران سالمندی

چادرملو مروج مسئولیت اجتماعی شناخته شد

ثبت روز بدون فوتی کرونا در یزد/شناسایی 374 بیمار جدید

آیین مولودی خوانی در میبد برگزار شد

چند خبر کوتاه از استان یزد

سیاست کیفری حفظ کاربری زمین های کشاورزی بازنگری شود

امام جمعه بافق: اندیشکده‌های اقتصادی مروج عدالت اجتماعی باشند

راز قتل بعد از 4 ماه در میبد کشف شد

ورزشکاران یزدی قبور مطهر شهدای استان را گلباران کردند

آمار بستری های مشکوک به کرونا در یزد به 424 نفر رسید

کرونا در یزد باز روند صعودی گرفت/ آمار بستری‌ها از 420 نفر گذشت

اهدای کمک‌ هزینه ازدواج به 100 مددجوی یزدی

پروانه سوخت کامیون‌های متخلف در فروش ماسه باطل می‌شود

انتقاد رئیس کانون وکلای یزد از سکوت و انفعال قوه قضائیه در مورد طرح تسهیل

فرصتی دوباره برای حضور دختران والیبالیست یزدی در سوپر لیگ والیبال

هرگز اصل سفر دیپلمات‌های سوئیس مورد مخالفت نبوده است

برگزیدگان سومین رویداد مجازی مد و لباس یزد معرفی شدند

شهرداران جدید 4 شهر یزد منصوب شدند

فرماندار: کرونا در اردکان، شکننده و نگران کننده است

نظام مهارتی بیشترین آسیب را از کرونا متحمل شد

مددجوی زندانی یزد کارآفرین شد

مددجوی زندان یزد کارآفرین شد

فرماندار بهاباد: واکسیناسیون جمعیت هدف شهرستان به 76 درصد رسید

قبور مطهر شهدای استان یزد گلباران شد

فرماندار یزد: واکسیناسیون عمومی علیه کرونا در اولویت باشد

فرماندار تفت: عادی انگاری مردم نسبت به کرونا نگران کننده است

کتاب « خانه عموحسین » در اردکان رونمایی شد

نماینده اردکان :پیام شهدا هنرمندانه به نسل‌های آینده منتقل شود

پنج بازیکن فوتبال ساحلی یزد به اردوی تیم‌ملی دعوت شدند

مد و لباس همواره در زندگی روزمره مردم تاثیر دارد

زمینه سرمایه گذاری برای ساخت نیروگاه خورشیدی در یزد فراهم است

11 هزار دانشجو در دانشگاه فنی و حرفه ای یزد تحصیل می کنند

شش‌تایی نشویم؛ کرونا همچنان در کمین است

ظهور هنر حفر قنات توسط رزمندگان مقنی یزد در حفر تونل

پیام‌های دینی و معنوی در قالب هنر ماندگار می‌شوند

کتاب «خانه عموحسین» در «خانه شهید اردکان» رونمایی شد

800 هزار نفر اعضای انجمن اولیا و مربیان کشور با مدارس همکاری دارند

پژوهشگران یزدی برای نخستین بار علوفه گلخانه‌ای در استان تولید کردند

رییس‌کل دادگستری یزد: 2 سال گذشته پرونده مطبوعاتی در استان تشکیل نشد

ترک فعل مدیران در سنوات قبل عامل مشکل اراضی اکرمیه است

406 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید برای صنایع یزد تصویب شد

تلاش برای بالندگی دهه هشتادی‌ها/اینجا دغدغه‌ها مقدس است

امام جمعه بافق : لازمه انتخاب مدیران تقوا، تخصص و کارآمدی است

بیکاری تحصیل‌کرده‌ها در یزد مشکل‌ساز شد

امام‌جمعه مهریز انتخاب شهردار این شهر را خواستار شد

استاندار یزد: برای گشودن گره کار فعالان اقتصادی تلاش می‌کنیم

کرونا یک قربانی از یزد گرفت/شناسایی 74 بیمار جدید

علوفه گلخانه‌ای در یزد تولید شد

برگزاری سیزدهمین دوره نخبه‌پروری ویژه دانشجویان دانشگاه‌های یزد

نبود حمایت مالی دختران والیبالیست یزد را از رقابت ملی محروم کرد

تشکیل 8 پرونده تخلف و کشف گران‌فروشی 1500 کیلوگرم مرغ گرم در یزد

235 هزار مترمربع فضای ورزشی به استان یزد اضافه شد

تمرینات تیم فوتبال شهید قندی یزد آغاز شد

نماینده یزد: سرمایه‌گذاری در حوزه کودک و نوجوانان لازمه توسعه کشور است

تیم فوتبال ساحلی صدرشیمی یزد از سد موج‌ سواران نوشهر گذشت

سه شهرستان استان یزد دوباره نارنجی شدند

2 خبر کوتاه از استان یزد

فرماندار: یک حلقه چاه جدید به شبکه آب شهر تفت متصل شد

نماینده مجلس: نبود نظارت، علت اصلی تخریب باغ‌های تفت است

انتقال مطب پزشکان، نسخه رهایی از ترافیک بلوار طالقانی یزد

معاون فرماندار: مناسب سازی محیط، شکوفایی شهر را به دنبال دارد

تیم فوتبال ساحلی شهرداری هرمزگان بر چلیچه غلبه کرد

برگرها جای «شولی» را در سفره‌ها گرفتند/آش‌های یزدی نسخه‌ای شفابخش

خدمت به جامعه صنعتی و اقتصادی مصداق عمل صالح است

سقوط از ارتفاعات اسلامیه جان سنگ‌نورد پیشکسوت یزد را گرفت

برپایی اجتماع «بیعت» در امیرچقماق/برگزاری جشنواره سرودهای مهدوی

برنامه های دهه امامت در یزد اعلام شد

مسابقه اسبدوانی پاییزه کشور در یزد آغاز شد

لزوم جلوگیری از رواج سنت های غلط در مهریز

نگاهی به سخنان امامان جمعه شهرهای بهاباد و مهریز

نگاهی به سخنان امامان جمعه شهرهای بهاباد، مهریز و ابرکوه

امام جمعه موقت یزد: استکبارجهانی وحدت مسلمانان را هدف قرار داد

مردم خواستار مذاکره عادلانه و عملگرا هستند

تغییر نگاه روابط کشورها را از بن بست خارج می کند

نخستین دوره مسابقه هندبال پنج نفری دختران یزد آغاز شد

رییس بهزیستی اردکان: نبودن کار مناسب مشکل عمده نابینایان است

چند خبر کوتاه از استان یزد

اجرای برنامه‌های کیفی رویکرد اتحادیه دانش‌آموزان ایران است

آیین سالروز شهادت امام‌حسن عسکری( ع) در استان یزد برگزار شد

رییس مجلس ملی سوئیس: یزد شهری زیبا و مردم آن پرتلاش هستند

ظرفیت‌های استان یزد و سوئیس برای گسترش همکاری‌ها بررسی شد

سوئیس به دنبال سازش با طالبان؛ روابط اخلاقی را به سیاسی ترجیح می‌دهیم

پیشرفت مجتمع فرهنگی، ورزشی و رفاهی شهید سلیمانی اردکان به 60 درصد رسید

استاندار یزد تقویت ستاد اقتصاد مقاومتی را خواستار شد

مرحله استانی المپیاد استعدادهای برتر ورزشی دختران روستایی یزد آغاز شد

ساخت پل و آب‌نما بر روی رودخانه‌های فصلی تفت آغاز شد

مسئولان شهرداری و شورای شهر میبد برای کارهای جهادی همت کنند

راهپیمایی روز 13 آبان در فضای باز استان یزد پیش‌بینی شد

فرماندار تفت : 65 درصد دانش آموزان شهرستان علیه کرونا واکسینه شدند

چهار خبر کوتاه از استان یزد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد یزد: شعر هنر هویت و بخشی از فرهنگ مردم است

فرماندار: مقابله با تهدید پناهگاه حیات‌ وحش اردکان ضروری است

خبرهای کوتاه شهرستان اردکان

مراسم بزرگداشت استاد «کاظم احرامیان پور» در یزد برگزار شد

خیران بافق 6 ماهه امسال افزون بر20 میلیارد ریال به نیازمندان کمک کردند

فروش و عرضه مرغ در یزد سامان می‌یابد

مزار شهدای گمنام بهاباد غبارروبی شد

رمز اثرگذاری طلاب بر جامعه تقویت معنویت و کردار شایسته است

فرماندار بهاباد: کودکان، نماد صداقت و برکت زندگی در جامعه هستند